תערוכה חדשה: מלכה יעקבוב זמיר || מול הבד

מלכה יעקבוב זמיר, ילידת תל אביב, מתגוררת ברעננה. שפתה האמנותית הושפעה מהתרבות והצבעוניות העשירה של נופי ירושלים והעיר תל אביב. מלכה משרטטת במכחולה תיעוד של סביבה וחברה בה היא חיה ופועלת. נוף ילדותה מבית הוריה שעלו מסמרקנד, מהדהד בזיכרונה ובא לידי ביטוי ביצירתה.

סגנונה מתבטא במשיכות מכחול זריזות, עזות, אינטנסיביות ונוקבות.
הצבעוניות הרב גונית בציוריה, מורכבת פעמים רבות ממפגש בצבעי אדום אוקר, אדום ספרדי וחומים למיניהם. בד בבד עם צבעי שמן חושניים כאדום קובלט כחול אולטרמרין, כחול פרוסי ודומיהם.
סדרת שדות הפלפלים של מלכה, עשירה, עזה, אקספרסיבית ומצביעה על אופי טמפרמנטי עם הרבה להט ליצירה, ממשיכה באותה שפה אמנותית של משיכות מכחול החלטיות ומהירות ובאותו מנעד צבעים.
הבזקי האור שהשאירו קרני השמש על ובין הענפים הופכים לרישום לבן כמחול עכשווי של פעולת המכחול. האמנית מציירת על בדי פשתן, מורחת על הבד שכבת בסיס, לאחר שהציור מוכן, מותחת את הבד על מסגרת עץ.

הציור של מלכה מודרניסטי, נוטה להפשטה. זהו ציור שמתבונן בעולם דרך אמצעי הביטוי של הציור המופשט, הנחות צבע רבות יוצרות דחיסות ותנועה מתמדת של קו וצבע שהולך ומתפרק לנגד עינינו.
מלכה הייתה תלמידה מועדפת שהצטיינה ברישום אצל הצייר יחזקאל שטרייכמן במכון אבני, וזכתה למלגות מקרן תרבות אמריקה ישראל, אהבתה לרישום באה לידי ביטוי בסדרה המונו כרומית המוצגת כאן כמו גם סדרת הפורטרטים. באמצעות כוחה הציורי מלכה בוראת עולם אישי, אנושי ודמוגרפי, תמהיל של מזרח ומערב.

הגלריה "Artמבט" – רח' רופין 15, כפר סבא, בחסות "המבריא".
שעות פתיחה: א' – ה' 12:00 – 20:00, ו' ושבת 10:00 – 20:00. סגור: ג' ד' 16:00 – 18:00

12.11.16 – 13.10.16

אוצרת: אביה ממון 
תערוכת ציורי שמן


שיתוף ב facebook
שתף
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב print
הדפס
שיתוף ב email
אימיל

תגובות