"הים מלא בעולמות קסומים, במעמקים הטומנים בחובם אוצרות וחיים"

לימור מזוז היא ציירת פיגורטיבית-ריאליסטית החותרת לשלמות הרמונית. תהליך יצירתה הוא תוצאה של השראה בלתי פוסקת הנשאבת מרגעים פשוטים של חיי היומיום. התמקדותה באור ובקשת רחבה של צבעים, מובילה ליצירות בעלות עושר ויזואלי ועומק מרחבי נדיר.

האמנית לימור מזוז מזמינה לסטודיו פתוח במסגרת 'סטודיו פתוח רמת השרון 2016'. יום שישי ה-23 לספטמבר בין השעות 11:00-16:00, ויום שבת ה-24 לספטמבר בין השעות 11:00-18:00. רח' נחל קידרון 5, רמת השרון.

חופי הים, הגלים, הדייגים וסירותיהם מהווים תמה מרכזית ביצירתה של לימור מזוז. מבטה מופנה בעיקר החוצה אל נופי הטבע והים, לעיתים בשילוב של עוברי אורח המתמזגים בתוכם, כדמויות אוניברסליות, ללא פנים, המבטאות את היכולת להיות כל אחד, בכל מקום ובכל זמן. הים מהווה עבורה מקום לריפוי הנפש ולגילוי עצמי. חופי הים שביצירותיה מעבירים באופן הרמוני את התנועה ואת שבירתם האינסופית של הגלים, הניגוד בין גלי הים ליבשה היציבה, הסירות הצפות על פני המים, ההשתקפות העמוקה, מחיקת הצעדים של ההולכים בחוף וכוחו המתפרץ של הים, כל אלה גם יחד מדברים את שיח נפשה. ""הדייג המשליך את הרשת על פני המים, עבורו היא משלח היד ומקור הפרנסה, ואולם הרשת הנפרשת בתוך הים המלא באוצרות, בעולמות קסומים ובחפצים גלויים וסמויים, במעמקים הטומנים בחובם חיים, כל אלה מבטיחים לדייג שהרשת ההולכת ונפרשת תביא עמה תקווה, פרנסה ואופק חדש המאפשר התבוננות למרחקים ארוכים, ומביא עמו את השפע שהדייג מחפש כל חייו, כאחד האדם", מתארת מזוז.

שאיפתה של מזוז לקומפוזיציה מושלמת מתבטאת בדקויות בציור, בירידה לפרטים ובצבעוניות מגוונת. ביצירותיה נוגעת מזוז בסוגיות חברתיות, ומעלה שאלות הנוגעות לקשרים שבין אדם לחברו, בין אדם לסביבתו, ובין האדם לעצמו. "הציור הוא דרכי לחוות את היופי שבחיים, להביע את הערכתי לטבע, ולהדגיש את הערך האסתטי והערכת השפע, ממקום של אמת, המציגה את יופי העולם כפי שהוא", אומרת מזוז. "נקודת האחיזה היא היופי שמדבר אל כולנו, וכדי להציגו במדויק כפי שהוא, נדרש ממני דיוק פנימי בנוגע לכל פרט ופרט. בציוריי, בצבעים, בנושאים ובמשיכות המכחול, ניתן למצוא את הבחירות שלי לראות ולהציג את יופיו של העולם. עולם שיש בו מקום לפשטות של האדם והטבע. הציור משמש אותי ליצור הרמוניה ושלווה בחיי, כמעין מסך המקהה את הצבעים הקודרים. ומאפשר יופי ואינטימיות ללא מועקות החיים, אולי כבריחה מקשיי העולם. מנקודת מבטי, היופי מגיע רק כאשר במודע מעריכים את המקומות החשוכים".

ציוריה של מזוז, בעלי המראה המלוטש והחזות האידילית לכאורה, נטולי נימה צינית או שיפוטית, ומעלים הרהור על הדואליות שבחיים, על שמחה אל מול שקיעה, על בגרות אל מול זקנה, ועל תקווה אל מול כניעה. מזוז יוצרת מתח בין המציאות המוצגת באופן פסטורלי, לבין הדמויות הנושאות בחובן מורכבות ורבדים עמוקים. "כבר עשרות שנים שהציור בשבילי הוא מעין מצב תודעה כמעט מדיטטיבי, שבמובנים מסוימים הוא סוג של התמכרות. לעיתים קרובות אני מתיישבת לצייר מיד כשהעיניים נפתחות, ואיני קמה מהכיסא עד אחר הצהריים. אולי זה סוג של אסקפיזם שמתערבב עם סוג של פרפקציוניזם, שאוסר עליי לקום מהכיסא עד שאגיע לתוצאה המושלמת".
מזוז, שלמדה במשך שלוש שנים אצל האמן אלי שמיר, הציגה במהלך השנים במסגרת תערוכות יחיד ותערוכות קבוצתיות בארץ ובחו"ל, בין היתר בגלריה דניאל בתל אביב (2011), ב"סלון החורף" בפריז (2013) וב"סלון הדחויים" ( 2010, במקביל ליריד צבע טרי, תל אביב). בשנה החולפת הציגה תערוכת יחיד בגלריית 'הקומה העליונה' של מרכז ההנצחה בקרית טבעון.

סטודיו פתוח – לימור מזוז
במסגרת 'סטודיו פתוח רמת השרון 2016'.
יום שישי ה-23 לספטמבר בין השעות 11:00-16:00
יום שבת ה-24 לספטמבר בין השעות 11:00-18:00
רח' נחל קידרון 5, רמת השרון.

שיתוף ב facebook
שתף
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב print
הדפס
שיתוף ב email
אימיל

תגובות