הוד השרון: 64% מהתחלות הבניה בעיר ב-2015 בבניינים בני 16 עד 20 קומות

בשנת 2015 חלה ירידה בהתחלות הבנייה בהוד השרון, אולם מרבית הדירות שנבנו בבניינים בני 16 עד 20 קומות כך. עולה מנתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה.

שגיא לנצ'נר מנכ"ל חברת ינוב, הבונה את הפרויקטים מגדלי הדר, YVISION, השחר פינת הנוגה וראשונים בהוד השרון, מסביר כי "לפי נתוני הלמ"ס בשנת 2015 החלה בנייתן של 415 יחידות דיור בהוד השרון. מדובר בירידה של 28% בהשוואה לשנת 2014 שבה החלה בנייתן של 580 דירות, וכן בנתון הנמוך ביותר בחמש השנים האחרונות. עם זאת כאשר בוחנים את מאפייני הדירות ניתן לראות ש-267 מהדירות נבנו בבניינים בני 16 עד 20 קומות, כלומר 64% מהתחלות הבנייה. לשם השוואה בשנת 2014 47% מהדירות נבנו בבניינים בני 16 עד 20 קומות".

לנצ'ר מציין כי "בשנים האחרונות נבנו בהוד השרון הרבה מאוד מגדלים ולמעשה 54% מהתחלות הבנייה בחמש השנים האחרונות היו בבניינים מעל 16 קומות. אולם, חלק גדול מתושבי העיר הוותיקים מעדיפים בניה נמוכה יותר".

חברת ינוב משווקת כיום את פרויקט "נגה פינת השחר בהוד השרון" . מדובר בצמד בנייני מגורים יוקרתיים בני 9 קומות בלבד שכוללים דירות 4, 5, 6 חדרים דופלקסים ופנטהאוזים.

"בניגוד לפרויקטים אחרים שלנו בעיר כמו פרויקט מגדלי הדר שמתנשא ל-18 קומות וממוקם בשכונת הדר, הלקוחות שמתעניינים בפרויקט ברחוב השחר פינת הנגה רוצים להתגורר בפרויקט מודרני, אבל ליהנות מהאווירה של שכונת רמתיים השקטה".

בנוגע לנתון של ירידה בהתחלות הבנייה בעיר ציין לנצ'ר כי "מדובר בנתון מדאיג. הביקושים לדירות בעיר גבוהים וירידה בהתחלות הבנייה יכולה לגרום למחסור עתידי בדירות ולהמשך עליית המחירים. יש לזכור כי מממשלת ישראל קיבלה החלטה שלא לשווק יותר קרקעות לבנייה למגורים, למעט פרויקטים של מחיר למשתכן שאינם מתוכננים בעיר בזמן הקרוב, ולכן מלאי הדירות החדשות בעיר ייוצר רק מהתחדשות עירונית או מבניה על קרקעות פרטיות". 

שיתוף ב facebook
שתף
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב print
הדפס
שיתוף ב email
אימיל

תגובות