הציגה לדיינים סרט המתעד את בעלה בוגד בה עם קולגה, וזכתה בכתובה בגובה – 800 אלף ₪

 
האישה, חשדה שבעלה, בכיר בחברת נדל"ן, בוגד בה. הבעל התנכר לה, לן בחדר נפרד בבית, ושהה כ-18 שעות ביממה בעבודתו, גם לאחר שלזוג נולדו תאומים.

הבעל פטר את חשדות האישה בגיחוך, וטען שהיא משוגעת, אך חשדותיה לא פגו. כשדרשה ממנו יום אחד לראות את הסמארטפון שלו, הוא החל צורח עליה שאין לו "מילימטר פרטיות בבית הזה", הטיל את מכשיר הטלפון לשירותים, ניתץ את מחשבו האישי, ועזב את הבית לישוב מרוחק.

האישה פנתה לעו"ד גפן, וזה ייעץ לה להפעיל חוקר פרטי, אשר איתר על נקלה את בעלה בבית מאהבתו. האישה נדהמה לגלות שהמאהבת, שכל העת חשדה בקיומה, אין היא אלא קולגה לעבודה. החוקר סייע לאישה הזועמת לחלץ מהמחשב השבור ומהסמארטפון ההרוס סרט המתעד חופשה לוהטת של הבעל עם הקולגה, כחודשיים לאחר לידת התאומים, בה הם נראים במצבים אינטימיים רבים.
את הסרט ודו"ח החקירה מיהר פרקליטה של האישה, עו"ד אבי גפן, להגיש לבית הדין הרבני, במסגרת בקשתו למתן לגט וקיום כתובה – על סך 800,000 שקלים.

הדיינים, אשר על פי רוב לא ממהרים לפסוק כתובה במקרים של בגידת הבעל – השיתו על הבעל מלוא הכתובה – המהווים למעשה את חלקו בדירת הפנטהאוז רחבת הידיים של בני הזוג.
בית הדין הרבני גם ציווה לחלט לבעל 500 אלף שקלים, עד שישלם לאישה את שנפסק לו.

לדברי עו"ד גפן, הבעל ימשיך לשלם משכנתא גם לאחר שיעביר לאשתו את כתובתה. כמו כן הוא עתיד לשלם מזונות גבוהים, בשל הכנסתו המכובדת, ולמעשה, חשיפת בגידתו עלתה לו למעלה ממיליון שקלים.

לדברי עו"ד גפן, חשדה של האישה התעורר לראשונה, כאשר בעלה החליט לעבור לתפקיד אינטנסיבי יותר בעבודתו בחברת נדל"ן גדולה, דווקא כשהייתה נתונה בשבועות היריונה האחרונים עם תאומים.

האישה חשדה זמן רב שהבעל מנהל רומן במקום העבודה, ואף התעמתה עימו על כך מספר פעמים, אך הוא התכחש לכך מכל וכל, ובכל פעם קרא לאישה "פרנואידית" ו"משוגעת". גם כשהאישה שהתה בחדר הלידה, בחר הבעל להשאירה לבדה לאורך דקות ארוכות, ולשוחח בטלפון שיחות ממושכות, שלאחר התפתחות הפרשה התבררו כשיחות אל המאהבת שלו.

גם לאחר לידת התאומים לא חדל הבעל ממעשיו, נהג לחזור בשעות הקטנות של הלילה, והשאיר את האישה והוריה לטפל בצמד ילדיו התאומים. כשהתקשרה האישה לבעל, לשאול מתי יחזור הביתה ויסייע לה, הוא היה מנתק את שיחת הטלפון בפרצופה, וגורם לה לפרצי בכי וכאב.

"בשל אהבתה הגדולה לבעלה ומתוך רצון לשלום בית בלעה האישה את הגלולה המרה, תמכה בבעלה בתפקידו החדש, ואף המשיכה למלא תפקידה כאישה נאמנה", אמר עו"ד גפן.

הבעל התעשת לאחר מספר חודשים, ביקש לשקם את יחסיו עם אשתו, רכש כרטיס נופש באיטליה, ונראה היה שהשניים השלימו. אך לדברי עו"ד גפן, האידיליה לא החזיקה ימים רבים, והאישה שמה לב כי בעלה לא חדל מלשמור על הטלפון המשוכלל שלו מכל משמר, לנעול אותו בקוד סודי, ולקחתו עימו גם כשהתרחץ. בנוסף, תכנת הבעל כניסה נפרדת למחשב המשפחתי, בו נהג לצ'וטט עם אנשים שונים, מבלי לחשוף את תוכן השיחות בפני אשתו.

כאשר התעמתה האישה עם הבעל על החשאיות האופפת את השיחות אותן הוא מנהל, ודרשה לראות את המסרונים אותם קיבל, התעצבן הגבר, צרח על האישה שהיא "לא נותנת לו ספייס" ו"שאין בבית הזה מילימטר של פרטיות" – זרק את מכשיר הסלולר המשוכלל שלו לשירותים, ניתץ את המחשב, וחיבל בו עד השבתתו, נטל את חפציו – ועקר לישוב מרוחק, שרק מאוחר יותר התברר כישוב בו גרה הקולגה שלו – עמה ניהל רומן.

החוקר חילץ מהמחשב סרט המתעד חופשה עם הקולגה

בצר לה, פנתה האישה אל עו"ד אבי גפן, העוסק רבות בסכסוכי גירושין שהתעוררו עקב בגידות בין בני זוג. עו"ד גפן ייעץ לאישה להיעזר בחוקר פרטי, על מנת לאשש את חשדותיה. החוקר הפרטי לא היה זקוק ליותר משבוע על מנת להביא ראיות חותכות לכך שהגבר מנהל רומן לוהט, עם לא פחות מאשר קולגה בעבודה בחברת הנדל"ן. כמו כן, סייע החוקר לאישה לחלץ מהטלפון הסלולרי ומהמחשב המשפחתי שורה של מסרונים ומסרים לוהטים בין הבעל לבין המאהבת שכללו גם סרט ארוך שתיעד חופשה של השניים באירופה, כחודשיים לאחר שהאישה כרעה ללדת.

לדברי האישה, היעדרותו של הגבר תורצה על ידו בבעיות שהתעוררו בפרויקט סבוך שהחברה מנהלת ברומניה, אך מתמונות הסרט אותו מצאה במחשבו, לא נראה כי הבעל מוטרד כלל ועיקר.

עם הראיות לבגידה, מיהרה האישה להגיש, באמצעות עו"ד אבי גפן, תביעה לגט ולתשלום כתובתה, על סך מיליון שקלים, לבית הדין הרבני.

הדיינים הציעו לבעל לוותר על הדירה המרווחת של בני הזוג לטובת אשתו והילדים, אך הבעל סירב להצעה.
כתוצאה מכך פסקו הדיינים כי עליו לשלם לאישתו את מלוא הכתובה חתונתם – 800 אלף ₪ – שזהו למעשה חלקו בדירת השניים – דירת הפנטהאוז.

הדיינים גם פסקו כי 500 אלף שקלים מכספיו של הבעל יחולטו, עד אשר ישלם לאישה את מה שנפסק לו.
לדברי עו"ד גפן, הבעל עתיד לשלם מזונות גבוהים לילדיו, בשל הכנסתו הגבוהה ובשל רמת החיים הגבוהה אליה התרגלו. כמו כן, ימשיך הבעל לשלם תשלום מדור עבור ילדיו, ולמעשה חשיפת הבגידה אותה ניהל – גרמה לו להפסדים של יותר ממיליון שקלים.

"הכתובה אינה סתם נייר – אלא שטר חוב לכל דבר"

לדברי עו"ד גפן, רבים מהגברים לא מתייחסים אל הכתובה ברצינות הראויה, ורושמים בה סכומים דמיוניים שלא יצברו גם אם יחסכו עשרות שנים. "כאשר הנישואין מתנפצים – עלולים אותם גברים לעמוד מול תביעות לתשלומים גבוהים ממה שתיארו בחלומותיהם הגרועים ביותר" אומר עו"ד גפן.

לדבריו, רבים בציבור, ביניהם שרת המשפטים ציפי לבני, רואים בבית הדין הרבני מקום ארכאי ומיושן, הדורס ברגל גסה זכויות נשים, אך למעשה, בפעמים רבות, כמו במקרה זה, דווקא בית הדין הרבני הוא מגנם של הנשים, ומשמש מושיע סוציאלי עבורן, בשומרו מכל משמר על זכויותיהן.
"קשה להאמין שהאישה הייתה זוכה לפסק דין נדיב שכזה בין כותלי בית המשפט למשפחה, הנחשב בעיני הציבור כאוהד נשים" אומר עו"ד גפן.

שיתוף ב facebook
שתף
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב print
הדפס
שיתוף ב email
אימיל

תגובות