כך מתכננים טיול באירופה ונשארים עם עודף בכיסים

אין כמו טיול לארץ זרה בשביל לנקות את הראש, להשתחרר ממתחים ולחדש את המצברים. השאלה היא איך מצליחים לצאת לכזה טיול בלי לחזור עם חורים בכיסים?
יש הרבה מה לומר בזכות טיול לחו"ל – שקט, השקעה בזוגיות ובמשפחה,  אי של מרגוע בים של לחצים. אבל, טיולים לחו"ל יכולים להיות מאוד יקרים והשאיר חותם כספי מעיק במיוחד לאחר החזרה לארץ. אבל אפשר גם אחרת, ישנן דרכים להוזיל טיולים לחו"ל – ליהנות מהמראות הזרים ועדיין להישאר עם כסף בכיס.


לאיפה נוסעים?

מה קובע את מחיר הטיול? כרטיסי הטיסה, מחיר הלינה, מזון, תעבורה והכניסה למקומות השונים. אם נשאיר שופינג מחוץ לתמונה (כי לקנות תמיד יקר יותר מלא לקנות) – כדאי תמיד להסתכל על התמונה השלמה על מנת לקבל רושם נכון על מחיר הטיול הכולל.

ישנם מקומות אליהם כרטיסי הטיסה יקרים, אבל השהות במקום עצמו זולה – אורוגואי, תאילנד ואינדונזיה לדוגמה. החוכמה בחיפוש טיול מוצלח וזול לחו"ל היא למצוא מקומות שגם השהות בהם זולה, וגם רכישת כרטיסי הטיסה לא יקרה במיוחד. אירופה לדוגמה היא יבשת קרובה יחסית עם כרטיסי טיסה במחירים סבירים, וגם בה אפשר למצוא לא מעט יעדי טיול זולים, דוגמת רומניה ופורטוגל.

מתי נוסעים?

השאלה מתי נוסעים יכולה להשפיע באופן משמעותי גם על אופי הטיול וגם על מחירו. נסיעה בתקופת הקיץ והחופש הגדול תהיה יקרה במיוחד. נסיעה בחורף יכולה להיות זולה, אולם עלולה להגביל את הטיול עם מזג אויר קר וסוער. חודשים טובים לנסיעה הם חודשי הסתיו והאביב – לפני ואחרי עונת התיירות שבה כרטיסי הטיסה יקרים במיוחד.

חסכון נוסף בכרטיסי הטיסה תוכלו לנצל אם תבחרו לנסוע לאחד משדות התעופה שאינם מרכזיים. לעתים מחירי הטיסה לנמלי תעופה אלו זולים משמעותית מהטיסות לנמלים המרכזיים, חסכון שיכול להגיע גם למאתיים דולר לאדם.

מתי מתחילים לתכנן טיול זול?

אם מעוניינים בטיול זול קיימות שתי אפשרויות. אפשרות ראשונה היא לתכנן זמן רב מראש, השנייה היא לצאת לטיול של הדקה האחרונה. בטיולי הדקה האחרונה, במיוחד אם אתם גמישים מבחינת יעדי הטיול, תחסכו לא מעט על כרטיסי הטיסה אולם אתם עלולים לשלם את ההפרש בעלויות הלינה, השכרת רכב וכדומה.

בתכנון מוקדם תוכלו להשוות השכרת רכב בחו"ל דרך האינטרנט. השכרת רכב זולה יותר כאשר מזמינים את הרכב עוד בארץ וגם מבחר הרכבים רב יותר בהזמנה מוקדמת. גם הזמנת מלונות ומקומות לינה אחרים זולה במקרים רבים כאשר היא נעשית בצורה ישירה דרך האינטרנט או מראש בארץ. ברומניה למשל, ניתן לחסוך עד 70% ממחיר המלונות אם מזמינים את המלון עוד בארץ. אם מתחילים לתכנן זמן רב מראש, הסיכוי למצוא עסקאות זולות במיוחד גם עבור כרטיסי טיסה בטיסות סדירות גדל.

עוד דבר שכדאי לדאוג לו עוד בארץ, לאחר השוואת מחירים, הוא נושא החלפת הכספים. בדקו איזה מטבע תצטרכו (ברומניה למשל, תזדקקו לליי – המטבע המקומי) ואיפה תוכלו לרכוש מטבע זה. אם ניתן לרכוש את המטבע אצל חלפנים תוכלו לחסוך בעמלות, אך ייתכן ותאלצו לרכוש מטבעות שאינם יורו או דולר בבנקים.

סוג הטיול

יש שתי אפשרויות טובות: טיולי כוכב או טיולים מתגלגלים. בטיולי כוכב, הלינה היא במקום אחד וממנו יוצאים לסיורי יום באיזור. אם נוסעים לערים אפשר לחפש בתים להחלפה, דבר שיחסוך את אחת ההוצאות הנכבדות של הטיול – לינה. כיוון שמדובר בבתים שגרים בהם, הבתים גם מצוידים במטבחים, אולי מכונת כביסה ועוד שירותים שיכולים להוזיל מאוד את הטיול. אפשרות נוספת היא חיפוש צימר, חדר פרטי או יחידת נופש דרך אתרים דוגמת Airbnb.

טיולי כוכב זולים תלויים בעיקר בתחבורה אל האתרים וסביבם. אם מקום הלינה הוא מרכזי מאוד, כדי לבדוק מראש את התחבורה הציבורית ואילו אמצעים זולים יותר עבור תיירים. אם מדובר במקום מרוחק או כפרי יותר (ולרב גם זול יותר) כדאי לבדוק השכרת רכב.

בטיולים מתגלגלים, בהם מקום הלינה משתנה מלילה ללילה, אופציית השכרת הרכב זולה לעומת השימוש בתחבורה ציבורית, וגם מאפשרת גמישות רבה יותר. חשוב לזכור למלא את מיכל הדלק לפני החזרת הרכב, להקפיד לשמור על חוקי הנהיגה והחניה (את הקנסות שתקבלו תצטרכו לשלם, בנוסף על דמי הטיפול שיתווספו לעלות הקנס) ולוודא כי אתם מחזירים גם את תעודות ומפתחות הרכב.

בתכנון מוקדם ונכון אפשר לנסוע לחו"ל בלי להתרושש בדרך, להנות מכול המראות והנופים שיש לארץ הזרה להציע, ולחזור רעננים להמשך השגרה. 

שיתוף ב facebook
שתף
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב print
הדפס
שיתוף ב email
אימיל

תגובות