הכתבה שכל מי שעומד לעבור דירה חייב לקרוא

שירותי הובלות נמנים עם השירותים המבוקשים ביותר בישראל. ענף ההובלות היה פה תמיד וכמו שזה נראה, הביקוש ילך ויגדל ככל שגדלה האוכלוסייה במדינה. וזאת מבלי להזכיר את מחירי הדירות הגואים שגורמים לישראלים רבים להחליף דירות לעתים תכופות יותר וכתוצאה מכך להיעזר בשירותי הובלות יותר מאי פעם.הכסף הגדול כתוצאה מהביקוש הגובר לצד העובדה שבענף ההובלה אין כמעט חסמים וכל מי שמעוניין להתחיל ולהוביל דירות יכול לעשות כן באופן מידי, ללא גורם בודק או מפקח, מביאים למצב שבו אנשים שמעוניינים בכסף קל נכנסים לענף ומתחילים להציע שירותי הובלות, במקרים רבים באיכות נמוכה – דבר שבא לידי ביטויי בשלל מובנים – החל מהעלאת מחירים פתאומית ביום ההובלה, שבירה של פריטים או גניבה ובמקרים מסויימים – אי הגעה לדירה בתאריך ובשעה שנקבעו.

בחרנו לסקור כמה נקודות מרכזיות שיכולות לעשות את ההבדל בין מעבר דירה עם חברת הובלות דירה איכותית ומחויבת לבין שכירת מובילים ברמה שאינה מקצועית דייה.

בנקודה זו חשוב לציין שלמרות מה שנכתב עד כה בנוגע לחברות הובלה בעייתיות, אנו מחזיקים בדעה, שרוב חברות ההובלה מקצועיות ואמינות. כל מה שצריך לעשות, הוא פשוט לאתר אותן.

המלצות

ניתן לקבל חוות דעת אודות מובילים מומלצים בשלל דרכים. החל מתשאול חברים שעברו דירה לאחרונה ועד קריאת חוות דעת ברשת האינטרנט. כדי להפיק את המרב מאיסוף חוות דעת, יש לעשות זאת בשלב מוקדם ולא לחכות לרגע האחרון מהסיבה הפשוטה שככל שתתעכבו באיתור חברת הובלות, כך ירד הסיכוי שהמובילים שתרצו לשכור יהיו פנויים בתאריך המבוקש. דבר זה נכון עוד יותר כאשר נמצאים בתקופה שלפני שנת הלימודים שמאופיינת בביקוש גבוה במיוחד.

ביטוח

ביטוח הוא אולי האמצעי הטוב ביותר להבטיח שמי שעומד מולכם הוא מוביל רציני שמתייחס לעבודתו ולתכולת דירתכם בכובד ראש. מעבר לכך – לא משנה כמה זהיר הנהג או המובילים יהיו – תקלות ותאונות עשויות להתרחש. ההבדל הוא שכאשר ישנו ביטוח הובלות תקף – יהיה גם מי שיפצה אתכם על הנזק.

בדקו שלמובילים ישנו ביטוח הובלות תקף ושפרטי הביטוח תואמים למשאית שמבצעת את ההובלה.

אריזות

חברות הובלה רבות מציעות שירותים נלווים כגון אריזת דירה למעבר. זהו שירות שיכול לחסוך לכם לא מעט כאב ראש וזמן. בניגוד לחברות אריזה ייעודיות, חברות ההובלה שאורזות, יכולות לעשות את זה במחיר טוב יותר ובאיכות שלא נופלת מאף חברת אריזה אחרת.
הצעת מחיר וחוזה הובלות

אחד השלבים החשובים ביותר בשכירת חברת הובלות הוא מעמד הצעת המחיר וחתימה על הסכם הובלות.

על מנת לעמוד ביעד בהצלחה, עליכם לתאם פגישה עם מי מהמובילים על מנת שיוכל לספק לכם הצעת מחיר מדויקת עבור הובלת הדירה. צריך להבין שישנם פרמטרים רבים שקובעים את מחיר ההובלה וברוב המקרים הלקוח אינו מודע להם (כדוגמת המרחק שבין כניסת הבניין לחנייה, האם צריך מנוף וכדומה). הערכת מחיר מדויקת עשויה להישמע יקרה יותר אך בפועל יכולה לחסוך לכם מאות אם לא אלפי שקלים והרבה עגמת נפש.

לאחר שקבלתם הצעת מחיר מדויקת ואחרי שבחרתם במובילים המועדפים עליכם, יש לחתום על חוזה. תוכלו להוריד חוזה הובלות בחינם בכתובת הבאה. החוזה צריך לכלול את כל פרטי ההובלה – כמות, שעה, תאריך, כתובות וכמובן הערות אם ישנן לרבות שירותים נלווים כגון אספקת קרטונים ושירותי אריזה אם סיכמתם על כך.

מה עוד צריך לדעת לפני שמתחילים באיתור מובילים?

עשו זאת בשלב מוקדם. רבים נוטים לחכות לשבוע או השבועיים שלפני המעבר אך בפועל, צעד זה יכול להיות בעל פוטנציאל לנזק רציני – אחת כמה וכמה בקיץ. צריך להבין שמובילים איכותיים עשויים שלא להיות זמינים בתאריך שמועדף עליכם. צעד זה מביא במקרים רבים להתפשרות על חברת ההובלות וכתוצאה מכך למעבר דירה באופן בעייתי.

אם תהיתם כמה מוקדם צריך להתכונן למעבר הדירה, התשובה תהיה בדרך כלל חודש. זהו פרק זמן שצריך להספיק בהחלט לאיתור מובילים איכותיים. כמו כן צריך לזכור שאם אתם עוברים דירה בקיץ, עליכם להתכונן אפילו חודשיים לפני המעבר. היערכות מוקדמת לא רק שתשריין לכם מובילים מועדפים בשעה סבירה, היא גם יכולה לחסוך סכום לא מבוטל של כסף מאחר וככל שמתקרבים לשיא עונת ההובלות, כך המחירים הולכים ועולים.

שיתוף ב facebook
שתף
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב print
הדפס
שיתוף ב email
אימיל

תגובות