הבזקי הארה – הריפוי המצוי / ליאת ישי

הריפוי קיים עוד קודם המחלה, עובר כחוט השני בהתבונן האדם את הטבע. אין זה צירוף מקרים שלצד צמח האוג הארסי צומח לעיתים קרובות פרח ה"אל תיגע בי", אשר סותר את השפעת הרעל של האוג הארסי.

אנו בדורנו הנבוך ורדוף המשברים, מוכשרים ומחושלים להגיע למודעות טהורה ולחוות מצבי מודעות גבוהים ב'נגיעות הארה'. ביום יום, כזו המשקפת את המצב ההרמוני המולד של היקום שלנו. ואנו בני האדם כחלק בלתי נפרד מניגון זה.

כמו פיסיקאי הקוואנטים מבין האדם הנאור כי לתודעה האנושית היכולת הייחודית להשפיע על טבעו החומרי של היקום.
'הבזקי הארה' פירושם גילויה והופעתה של המציאות החובקת-כל, ההוכחה הרגעית בהקשר הברור בין סיבה ומסובב, בין החולי לריפוי, בין שורש הבעיה לפיתרון.

עצם המודעות להקשרים אלו הינה מפתח רב עוצמה לשינוי, ברמה האישית והחברתית גם יחד. ההיווכחות אף מסייעת לנו לחבור עם התחום המציאותי של מוחותינו, והופכת את היום יום למסע של גילוי והתפתחות. הרפתקאה מאתגרת לעיתים, הקוראת לנו לצאת את מרחב הנוחות שלנו אל תחום 'אי הודאות המודעת' לפתח אמון בעצמי ובטחון בקורה כמו שאני הילד אשר לכבודו חוגגים כולם את סצנת החיים הזו. אני המדען החוקר המגלה את כוח הריפוי הזמין לי בכל עת, את הפיתרון המצוי.

המושג סטורי בתפיסה הזן בודהיסטית הינו 'הארה פתאומית', מיידית, תובנה עמוקה לחיים, אשר קוראת לאו דווקא בשל מדיטציה עמוקה או תרגול ממושך, אלא אפשרית גם מהדבר הפשוט ביותר. מעלה נופל באיטיות מעץ או ממשב רוח רך.

לרב קורה ואנו לכודים בתוך מסגרת התייחסות צרה, המגבילה מאוד את הפוטנציאל שלנו לבני אנוש. בידנו לשחרר עצמנו מכלא אותו בנינו לעצמנו מתוך הרגלים, דפוסי חשיבה וניסיונות חיים בהחלטה אחת כמו התפוצצות אשר באמצעותה מתגלה הכוח הטמון בכל אחד ואחת מאיתנו. ההחלטה לבטוח ולהתייחס אל הסיטואציות המגיעות אלינו כממנפות פוטנציאל אישי גרידא, כמו אימון כושר פרטי. גם שרירי המודעות היומיומית זקוקים לאימון, ועל מנת לפתח אותם, לא מספיקה התנסות כזו או אחרת פה ושם. האחריות האישית היא להגיע אל האימון המזומן במודעות. הבחירה החופשית שלי לחפש ולזהות את צמח ה'אל תיגע בי' כשאני נתקל בצמח האוג הארסי, לדעת שהוא שם וכל שחסרה היא מידת מודעות לנוכחותו, מידת הבנתי את אפשרות הריפוי הזמינה, את הפיתרון המונח לי בפתח ביתי.

את השאלות 'למה דווקא לי', 'מדוע אני' מחליפה החשיבה המודעת והאחראית. או שהאדם בוחר בתחום התוהו ואי הסדר של 'עץ הדעת טוב ורע', שהוא התחום האשלייתי של הפתעות נסיבות החיים.
או שהאדם בוחר מסלול מודעות מחברת, אשר איתה גם ההפתעות הלא נעימות במציאות של'רואה כל' מתקבלות כהזדמנות מפתחת ובונה.
חשיבה מחודשת כזו המערבת בתוכה גילוי וחיבור מזרימה כוח מאזן, שביעות רצון וריפוי למערכת היחסים השונות שאנו מקיימים עם עצמנו ועם הסובב במעגלים השונים.

הבזקי הארה – מרפאים נוכחים יותר ויותר ביום יום, משפיעים על כל תחומי החיים שלנו באפן ישיר ומהותי. המצב הפיסי, הכלכלי, הנפשי והמנטאלי.

אנו ערים יותר לסיבות היווצרות הבעיה או החולי ועצם הערות מעניק חיים לשורש. תפרחת הצמרת של עץ הבודהי שלנו מלבלבת, מתעוררת לחיים מחודשים, ויטאליים ועוצמת הנהר משתלבת בזרימה הרמונית שלווה אל האוקיאנוס הגדול.

המאמר נכתב ע"י ליאת ישי – אמנית יומיומיסטית לגילוי והתפתחות

שיתוף ב facebook
שתף
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב print
הדפס
שיתוף ב email
אימיל

תגובות