ביטוח תכולה לדירה – כי לחפצים האישיים שלנו אין תחליף

הדרך היחידה להגנה על החפצים האישיים, מכשירי החשמל ופריטי הערך שיש לנו בבית היא באמצעות ביטוח תכולה עם כיסויים מתאימים. אבל איך בוחרים את הביטוח הנכון עבורנו? הנה כל התשובות

החפצים האישיים שיש לנו בבית מגדירים את סגנון ואיכות החיים. הם אלו שאמורים להעניק לנו שקט נפשי וביטחון אחרי ימי עבודה ארוכים, לעמוד לרשותנו בפעילויות עם חברים ובני משפחה ולעזור בהתמודדות עם הקשיים המלווים את השגרה. אנחנו צוברים את החפצים האישיים לאורך שנים ובסופו של דבר מגיעים למצב שבו השווי שלהם עומד על עשרות ומאות אלפי שקלים. החפצים האישיים גם עוברים איתנו בין בתים ומלווים את הילדים מגיל ינקות.

הבעיה היא שרק לעיתים רחוקות אנחנו משקיעים את המשאבים הנדרשים בהגנה על התכולה והציוד האישי. בניגוד למה שנהוג לחשוב, לא מדובר על הגנה אלמנטרית והיא מחייבת היערכות מוקדמת. במסגרת היערכות כזו עלינו לרכוש ביטוח תכולת דירה ולבחור אותו בצורה נכונה.

אתר pixabay.com

איך בוחרים ביטוח תכולה?

בשביל לבחור ביטוח תכולה לדירה שיעניק את ההגנה הראויה לחפצים האישיים שלנו צריך לבצע סקר שוק. עוד קודם לכן כדאי לשקול עבור אילו סיכונים לרכוש ביטוח, להכיר לעומק את תנאי הפוליסה ולהיעזר בסוכן ביטוח או אנשי מקצוע במידת הצורך. רצוי גם לברר על אופציה לרכישת ביטוח מבנה ותכולה בחבילה אחת וכך לחסוך תשלום כפול על פרמיה חודשית.

סקר שוק בין חברות ביטוח מבוסס על מדד של משרד האוצר שמפורסם מדי שנה. אפשר להשתמש בפרמטרים של המדד גם באופן עצמאי, כל עוד מתייחסים לנושאים כמו תשלום תביעות, שביעות רצון והמלצות לקוחות, תלונות הציבור וזמני מענה טלפוני. רצוי למשל לברר מה שיעור התביעות שהחברה אישרה ושבהן שילמה תגמולי ביטוח מתוך כלל התביעות שהוגשו, ומה מספר התלונות שהוגשו נגדה לרשות שוק ההון.

כיסויים מיוחדים בתוך ביטוח תכולה

אחד היתרונות המיוחדים של ביטוח תכולה לדירה הוא שניתן לצרף אליו מגוון רחב של כיסויים בעלות משתלמת. מלבד הגנה על נזקים לתכולה ולרכוש האישי, חלק מהפוליסות מאפשרות כיסוי מלא לריהוט, מכשירי חשמל ופריטים נוספים וכיסוי מוגבל לחפצי ערך ותכשיטים. כיסויים אחרים כוללים החלפת מפתחות ללא תשלום בעת הפעלת הביטוח, כיסוי לאובדן או נזק של מחשבים והרחבות על נזקי צנרת ודוודים, נזקי איטום ורטיבות ושירותי חירום לתקלות אינסטלציה וביוב.

בשורה התחתונה, אין סיבה אמיתית לוותר על ביטוח תכולה לדירה והמחירים המשתלמים של חברות הביטוח הופכות אותו למוצר צריכה בסיסי וחיוני. חשוב להשקיע רק בהשוואה בין החברות הקיימות ולזכור שהמחיר הוא רק חלק ממערכת השיקולים. כדאי לתת עדיפות לחברה אמינה שזוכה להמלצות ובמידת הצורך להתייעץ עם אנשי מקצוע. לאחר מכן ניתן לשקול הוספת כיסויים מיוחדים וליהנות מכל העולמות.

אתר pixabay.com.

 

שיתוף ב facebook
שתף
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב print
הדפס
שיתוף ב email
אימיל

תגובות