איך לחסוך כסף כעצמאי

המצב של עצמאיים במדינת ישראל אינו מושלם, ואפילו רחוק מלהיות מושלם. לעצמאיים ועסקים קטנים בארץ אין יותר מידי זכויות. הם לא מקבלים ימי חופשה או מחלה, וגם לא דמי אבטלה, וזאת למרות שהם מהווים 45 אחוז מההכנסה של המדינה, וזאת מתשלומי המיסים הגבוהים שהם משלמים.

לכן, אם אתם עצמאיים אתם חייבים לדעת היכן לחסוך את כספכם, ולדעת לעשות זאת נכון על מנת לחסוך את כספכם בצורה חכמה – חשוב שתדעו כיצד ניתן לחסוך כסף כעצמאי. אז איך עושים זאת?  כל התשובות בהמשך.

חסכון בקופות גמל – אם יש לכם סכום כסף שיושב בצד, או אם החלטתם להתחיל לשים בצד כסף, אחת האופציות הטובות לחסכון לעצמאיים הוא חסכון בקופת גמל.  חסכון מסוג זה הינו חסכון שנחשב טוב לעצמאיים משום שהוא מוכר לצרכי מס. כאשר חוסכים באפשרות של קופת גמל להשקעה, אתם גם חוסכים בחסכון שניתן להוסיף לדמי הפנסיה שלכם, אתם יכולים להשקיע בקופה חסכון שמוכר לצרכי מס, ואתם יכולים להוציא את החיסכון שלכם בכל עת. חשוב לדעת שקופת גמל מתאימה למי שרוצה להשקיע את כספו לטווח ארוך וקצר בחסכון אטרקטיבי, נזיל, ללא תשלומי קנס על פירעון מוקדם של החיסכון במידה ותזדקקו לו.

חסכון לקרן הפנסיה – קרן הפנסיה חשובה מאד לעצמאיים, כי הרי כפי שהזכרנו, לעצמאיים אין מי שידאג לעתידם, אם לו הם עצמם. ולכן חשוב מאד להפריש כסף לקרן הפנסיה בכל חודש. בנוסף, חסכון לקרן הפנסיה הפכה לחובה גם לעצמאיים בשנים האחרונות והעדר הפרש של סכום מינימלי הקבוע בחוק, גורר ריביות וקנסות ולכן חובה להפריש כסף לקרן זאת כעצמאיים גם לרווחתם העתידית. הפרישו את כפסכם לחסכון לקרן הפנסיה המשתלמת לכם מכל.

חסכון לחברת ביטוח – כעצמאיים אתם חייבים לבטח את עצמכם, בעיקר בביטוח אבדן כושר עבודה, וביטוח תאונות אישיות. גם אם עבודתכם היא עבודה מול מחשב, חשוב לבטח את עצמכם בביטוחים מסוג זה, ויש לוודא כי הביטוח כולל חסכון. כאשר אתם חוסכים ומעבירים את הביטוח לחברות הביטוח השונות: חשוב לבטח את עצמכם וגם לחסוך את כספכם. עם זאת חשוב לוודא כי הביטוח הינו ביטוח שגם צובר את כספכם עם ריבית וגם מבטח אתכם במקרה חס וחלילה של תאונה.

יש לכם סכום כסף לחסוך? התייעצו עם רואה החשבון שלכם

על מנת להבין לאן כדאי להעביר את כספכם, חשוב להתייעץ עם רואה החשבון שלכם. בכך תוכלו לדעת להיכן משתלם להעביר את הכספים שלכם והיכן כדאי לשים את יהבכם.

שיתוף ב facebook
שתף
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב print
הדפס
שיתוף ב email
אימיל

תגובות