מתי צריך להזמין חשמלאי?

יש מקרים שבהם מתעוררת תקלה בבית, ואנו ממהרים לקרוא לאיש המקצוע האמון על התקלה (אינסטלטור, טכנאי וכיוצא בזה) כשלמעשה הבעיה היתה יכולה להיפתר בקלות ותוך כמה דקות ספורות, אם רק היינו בוחנים מעט יותר לעומק את המצב ומבררים כיצד יש לטפל בו באופן עצמאי. כמובן שאין זה אומר כי ברירת המחדל בתקלות המתעוררות בבית היא לנסות ולגשת אליהן לגמרי לבדכם, משום שלא פעם מדובר בנזקים העשויים להידרדר – או חלילה למצבים מסוכנים, במיוחד בכל הנוגע לתקלה הדורשת עבודות חשמל. אז איך יודעים האם ומתי להזמין חשמלאי הביתה?

עבודות חשמל – אסור ומותר בטיפול לבד בבית

כמובן שלא רק תיקון תקלות מצריך הזמנת חשמלאי, אלא גם צרכים חדשים המתעוררים בבית מבחינת התשתיות, במצב רצוי ומתכונן מראש – כדוגמת התקנת מנורות ומכשירים חדשים, שקעים ונקודות חשמל, הרחבת תשתיות ועוד ועוד. הכלל הכי חשוב לזכור כאשר עומדים להתחיל עבודות חשמל ובאופן ספציפי בשאלה האם להזמין חשמלאי או לא, היא כזו: עבודות חשמל פשוטות מאד כמו הצמדת שקע לקיר (במצב שנקודת החשמל כבר קיימת!), טיפול בארון חשמל במקרה של קצרים וכיוצא באלה, מותרים לטיפול באופן עצמאי, אך למעשה כל סוג אחר של עבודה עם חשמל חייב בהזמנת איש מקצוע מוסמך למקום.

למה בעצם זה כל כך חשוב?

אספקת החשמל הקבועה בכל בית בישראל היא גדולה מאד, ובמקרי קיצון – שלמרבה הצער לא מאד קשה להגיע אליהם – היא כרוכה חלילה גם בסכנת חיים. לכן כל מגע עם חשמל חייב להיעשות באופן מבוקר ומתוך ידע קודם בנעשה כך שלמעשה אם אינכם מכירים א התחום כלל וזו הפעם הראשונה שאתם נתקלים בתקלה בבית, תמיד מומלץ לקרוא לחשמלאי מאשר להסתכן. מה עם המחיר, אתם שואלים? אל דאגה – עם המומחים של טופ חשמל לא תתבקשו לשלם עבור שירות שלא קיבלתם, או לחלופין על שירות של בדיקה כללית בלבד ותיקון שדרש כמה דקות בודדות.

באילו מקרים קוראים לחשמלאי ובאילו מקרים קוראים לחברת החשמל?

ככלל, כאשר מתעוררת בביתכם תקלה שנראה כי היא נוגעת במערכת הכוללת של הבית ובתשתיות של הבנין, יש לקרוא לחברת החשמל בכדי לטפל בתקלה. במקרים בהם אתם רואים שהתקלה היא רב מערכתית ומעורבות בה גם דירות ואפילו בניינים אחרים, אין כל ספק בדבר נחיצות הגעתם של מציגים מחברת החשמל דווקא, וכמובן לא חשמלאי פרטי שלו תשלמו באופן אישי. מכ מקום, במקרה שאינכם בטוחים את מי יש להזמין, תמיד תוכלו להתייעץ איתנו בטופ חשמל, ואנו נדע להתאים לכם את השירות באופן המיטבי: אם כל ידי הפניה לחברת החשמל, אם על ידי ייעוץ בטלפון כאשר התקלה פשוטה יחסית, ואם על ידי הגעתו של חשמלאי מוסמך למקום ובמהירות המרבית.

שיתוף ב facebook
שתף
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב print
הדפס
שיתוף ב email
אימיל

תגובות