רוכשים דירה חדשה? 5 דברים שכדאי לבדוק לפני כן

רכישת דירה הינה אחת העסקאות הכי חשובות שתבצעו במהלך חייכם. לכן, בטרם חתימה על החוזה רצוי לבדוק היטב אם אכן מדובר בעסקה נבונה ומשתלמת ואם הנכם "נכנסים" לתהליך הוגן ונכון עבורכם. בשוק הנדל"ן הישראלי ישנן דירות רבות למכירה, חלקן דירות יד שניה וחלקן דירות חדשות, אשר מתחלקות לדירות שכבר בנויות ודירות "על הנייר". דירות חדשות ("מהניילון") נמכרות לקונה על ידי קבלן או חברה המבצעת פרוייקטים של נדל"ן למגורים. אף על פי שדירה חדשה נשמעת לרוב עסקה טובה ו"בטוחה", גם במקרה זה חשוב לבדוק מספר נקודות.

ISA Group יוזמת ומבצעת פרויקטי נדל"ן למגורים בישראל ומשווקת דירות חדשות למגורים. יו"ר החברה, עקיבא זוריבין מספר כי ישנם 5 דברים שכדאי לבדוק לפני שרוכשים דירה חדשה.

 

  • מיקום הדירה

 

בכל עסקת נדל"ן, לא רק בתחום המגורים, חשוב לבדוק טוב את מיקום הנכס. כמובן שנושא זה אינדיבידואלי ולכל משפחה ישנם צרכים שונים. עם זאת, מרבית האנשים יעדיפו וירצו כי דירת המגורים שלהם תהייה בשכונה טובה, וכזו שאינה רחוקה ממוסדות ומוקדי תעסוקה וחינוך. לכן, במידה והנכם קונים דירה חדשה רצוי לבדוק היכן בדיוק היא ממוקמת, למה היא קרובה, איך דרכי הגישה אליה וממנה וכדומה.

 

  • תכנון פנימי של הדירה ותשתיות

 

מרבית הדירות החדשות שמשווקות בשנים האחרונות נבנות בצורה מתקדמת ומרשימה אך בכל זאת, רצוי לבדוק את התכנון הפנימי של הדירה. לכל משפחה ישנם צרכים קצת אחרים ויש ששמים דגש על דברים מסוימים בעוד אחרים לא. למשל, ישנם אנשים שמעוניינים שבדירתם תהייה מערכת לחימום מים על גז, אחרים רוצים דוד שמש בכדי לחסוך בחשמל. בטרם רכישת הדירה נושאים "קטנים" אלו הם דברים שחשוב לבדוק. במרבית המקרים תוכלו לחסוך מעצמכם חוסר נוחות בהמשך.

 

  • הכירו את הסביבה והאזור

 

יתכן והדירה בה הנכם מעוניינים באמת מושלמת ומוצאת חן בעיניכם אך האם גם האזור שבו הפרויקט נבנה חיובי מבחינתכם? רצוי לבדוק את סביבת המבנה, להרחיב ולהתרחק מעט – לבדוק אם יש מפגעים סביבתיים, אנטנות סולריות, בניינים ציבוריים שעשויים להביא לרעש, צירי תנועה מרכזיים וגדולים באזור וכדומה. ציינו בפני עצמכם מהן הנקודות החשובות לכם ואל תתעלמו מכך מכיוון שבסופו של דבר תצטרכו להתמודד עמם על בסיס יום יומי.

 

  • בררו על הקבלן / החברה שבנתה ומשווקת את הפרויקט

 

בישראל ישנם לא מעט קבלנים וחברות שמשווקים כיום פרוייקטים למגורים. עקיבא זוריבין מדגיש כי למראית עין, נדמה כי הכל חיובי ומרשים אך רצוי לבדוק לפני החתימה על החוזה מי עומד מולכם בעסקה הספציפית. ניתן לבדוק באמצעות האינטרנט או פנייה ללקוחות נוספים של החברה. ישנה גם אפשרות לגשת פיזית ולבדוק פרוייקטים קודמים שהחברה מכרה ושיווקה ולהתרשם במו עינכם אם הסגנון, המראה והתנאים מתאימים לכם.

 

  • מחיר הדירה – מה נכלל בתוכו?

 

את מחיר הדירה הנכם ידועים כבר מהשלבים הראשוניים ביותר של העסקה אך לא תמיד אנו זוכרים לשאול מה נכלל במחיר וברגע החתימה על החוזה מתברר כי יש לשלם תוספות שלא ציפיתם להם. לפני שקונים דירה חדשה, יש לוודא היטב כי המחיר הנדרש עבור הדירה כולל גם חנייה, שימוש במתקני הבניין, תחזוקה וועד בית וכדומה. יתכן ותגלו כי הנכם נדרשים סכומים נוספים בעבור שירותים כאלה ואחרים אך ככל שתקדימו לברר זאת כך הדבר יהיה בעינכם מקובל וברור ולא תמצאו את עצמכם בסיטואציה מביכה או בחוסר וודאות לקראת רגע החתימה על החוזה.

 

 

שיתוף ב facebook
שתף
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב print
הדפס
שיתוף ב email
אימיל

תגובות