עולה לדיון במועצת העיר: פתרון מיידי לתלמידים בבתי הספר היסודיים לשעות אחרי הלימודים

תהילה מימון מסיעת יוסי סדבון תעלה לדיון במועצת העיר הצעה לפיה עיריית כפר סבא תגבש פתרון שיאפשר לתלמידים בכל בתי הספר היסודיים בעיר להישאר במסגרת בית הספר עד שעתיים אחרי שעות הלימודים. "ככל שלפתרון יש עלות, ייגבה מההורים תשלום עבור השירות המוצע. הפתרון יופעל מיד בתום חגי תשרי".

מאת: אירית מרק

עם פתיחת שנת הלימודים החדשה הועלה שוב הצורך, על ידי הורים לילדים קטנים, למציאת פתרון המאפשר שהייה של הילדים אחרי שעות הלימודים בין כותלי בית הספר, אם כדי להמתין לאחיהם הגדולים עד שיסיימו את יום הלימודים וימשיכו יחדיו הביתה ואם על מנת להמתין לחוג שמתקיים שעה-שעתיים אחרי סיום הלימודים.  

כיום מנהלות בתי הספר לא מאפשרות שהייה בשטח בתי הספר מטעמי בטיחות הילדים ונוצר מצב שילדים שיש להם חוג כשעה אחרי סיום הלימודים ממתינים מחוץ לשערי בית הספר, דבר שעלול לסכן אותם אף יותר.

הצטרפו ל-22 אלף החברים בקבוצת >>> כפר סבא שלנו

לפני מספר חודשים הועלתה על ידי הסיעה הצעה לסדר על מנת לדאוג למסגרות קבע גם עבור צרכים אלו וגם עבור הצורך של משפחות מעוטות יכולת לאפשר לילדיהם ארוחה חמה, הדרכה בשיעורי בית ועוד במסגרת מועדון מקוצר. "לשמחנו נענינו כי עיריית כפר סבא פועלת בנושא ותציע פתרון, אנו מאמינים כי הנושא מקודם בימים אלו ועל כך אנו מברכים. יחד עם זאת, בטווח המיידי אין פתרון וקיים הצורך. ככל שעובר הזמן אנו נחשפים לצורך זה יותר ויותר ומבינים שהדבר נבחן לאורך השנים האחרונות על ידי הנהגת ההורים וגורמים נוספים"

תהילה מימון

יצוין כי הועלו על ידי ההורים מספר הצעות: המתנה בספרייה הבית ספרית, תשלום לצהרון הקיים בבית הספר לפי שעה כדי לאפשר המתנה עם ילדי הצהרון, השתלבות בדרך כלשהי מצומצמת במסגרת הצהרון הקיים בכיתה נפרדת, מורה, סייעת או איש צוות אחר מבית הספר שירצה להישאר שעה-שעתיים נוספות בתשלום, שילוב ילדי תיכון במסגרת התנדבות החובה שלהם.

הנושא יועלה לדיון והחלטת מועצת עיר בשבוע הבא, מיד לאחר החג.

 

שיתוף ב facebook
שתף
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב print
הדפס
שיתוף ב email
אימיל

תגובות