אנשי המאה המשפיעים בכל הזמנים בכפר סבא: ד"ר שמואל פרנקו

לכבוד ראש השנה פרויקט ענק ובלעדי באתר השרון פוסט, על אנשים יוצאי דופן, נדירים, פעילים ומיוחדים מאוד בעירנו, בעבר ובהווה.

מאת: אירית מרק

ד"ר שמואל פרנקו, רופא הילדים האהוב מזה דורות בכפר סבא נכנס לרשימת האנשים המיוחדים בעיר כפר סבא

הצטרפו ל-22 אלף החברים בקבוצת >>> כפר סבא שלנו

בשנת 2010, קיבל ד"ר פרנקו, במעמד מרגש בסיום פסטיבל הנושפים את אות יקיר העיר כפר סבא על תרומתו לקרן המוסיקה, אותה ייסד ובראשה עמד

שמואל פרנקו

ד"ר שמואל פרנקו, תושב כפר סבא, רופא ילדים במקצועו, ידוע באהבתו הגדולה למוסיקה, ייסד את קרן המוסיקה בשנת 1986 ואת הפסטיבל הישראלי לתזמורות נוער בשנת 1989. ד"ר פרנקו חלם להעניק חינוך מוסיקלי לכל ילד בעיר, ללא קשר למצב הכלכלי של משפחתו, שכן ידע כי למוסיקה השפעה מבורכת על הגוף והנפש. "ילד בריא בנפשו הוא גם ילד בריא בגופו" – זהו המוטו שבו דגל.

הפרויקט הניסיוני הראשון של הקרן הוקם בבית הספר בן גוריון. מה שהחל כמודל קטן ונסיוני סחף לבסוף את העיר כולה. קרן המוסיקה, מפעילה כיום ברוב בתי הספר היסודיים בכפר סבא פרויקטים מוסיקליים מכיתות א' ועד ו': "בית ספר מנגן" – חליליות ואורגניות, פרויקט תזמורות כלי הנשיפה, ופרויקט כלי קשת.

מאז ומתמיד עסק ד"ר פרנקו בפעילות ציבורית ענפה, במקביל למקצועו כרופא מוערך מאוד. בעבר היה חבר מועצת העיר וחבר המועצה לתרבות ואמנות מטעם משרד החינוך. ד"ר פרנקו אף זכה לתעודת מופת מטעם משרד החינוך, מידי השרה לשעבר לימור ליבנת, על מפעל חיים לקידום החינוך המוסיקלי לילדי העיר והקמת קרן המוסיקה כפר סבא. כמו כן זכה לאותות הוקרה מאירגון "רוטרי" כפ"ס ומעיריית כפר סבא.

"אני מתמודד מזה שנים עם מחלת הפרקינסון שגורמת לקשיים מוטוריים, כך שהבריאות שלי לא משהו", אמר לפני מספר שנים בראיון לאתר השרון פוסט "אני משתדל לשמור על חיוניות ולא ליפול לדיכאון. החיים הם התרחשות חד פעמית. עם כל הקשיים והמשברים שבהם, זוהי מתנה יקרת ערך. יום שעובר איננו חוזר ולכן יש לנצל כל יום. לא לבזבז זמן על שטויות. לא לבזבז אנרגיה על מריבות והתרגזויות. צריך להיות פעיל, לעסוק בתעסוקה שאוהבים, אבל לדעת גם למצוא שעות מנוחה ושלווה. ללמוד נגינה, לקרוא, לשמוע מוסיקה, לטייל. למצוא אהבה ולהשקיע בה ולהיות בריאים. עד כמה שאפשר".

סרטון וידאו שנערך עם ד"ר פרנקו מטעם הטלוויזיה הקהילתית בכפר סבא לפני מספר שנים – יוצרת רונית מרום

הצטרפו ל-22 אלף החברים בקבוצת >>> כפר סבא שלנו

שיתוף ב facebook
שתף
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב print
הדפס
שיתוף ב email
אימיל

תגובות