5 טיפים לימים הראשונים בבית לאחר לידה ראשונה

לידה ראשונה היא אירוע מרגש שמביא איתו לא מעט חששות. הימים הראשונים בבית יכולים להיות לא פחות קשים מאלו שעברת בבית החולים, אז כדאי שתכירי לפחות 5 טיפים שיעזרו לך להתמודד איתם בצורה נכונה
נשים רבות מעידות על כך שהימים הראשונים בבית לאחר לידה ראשונה הם החלק הכי קשה בהריון. הסיבה לכך היא שילוב בין גורמים הורמונליים, סביבתיים ומשפחתיים שפוגשים יחד בעייפות מצטברת ובתחושות של לחץ ודיכאון.

עם זאת, מדובר על תופעה מוכרת ולכן יש לפחות 5 טיפים שתוכלי לאמץ באופן מיידי כדי לשפר את ההרגשה:

1. דעי לבקש עזרה בתחומי האחריות בבית

הטיפ החשוב ביותר הוא לדעת לבקש עזרה ולא להתבייש. אפשר לבקש עזרה מחברים, שכנים ובני משפחה ולערב גם את האם, החמות והאחות.

תופתעי לגלות עד כמה כולם רוצים לעזור לך ולהיות בקרבתך. מקדי את העזרה במה שחשוב לך וחלקי את המטלות בצורה נכונה. דעי לבקש עזרה בעיקר בתחומי האחריות השונים בבית, כמו למשל הכנת אוכל, כביסות וניקיונות.

2. הגבילי את מספר המבקרים

אל תתביישי גם להגביל את מספר המבקרים. בימים הראשונים אחרי הלידה את לא אמורה להיות נחמדה ולארח יותר מדי אנשים.
הגבלה של מספר המבקרים תעזור לך להתאושש ולאגור כוחות לקראת החלק החדש בחיים האישיים. כמובן שאפשר להגביל את מספר המבקרים ועדיין להישאר מנומסים, או להטיל את המשימה על בני הזוג.

3. הכיני ערכת החתלה בהישג יד

הדברים הקטנים עושים הבדל גדול בימים הראשונים בבית. סביר להניח שאת רוב הזמן מחוץ למיטה תבלי בהחתלה, אז נסי לדאוג לעצמך לערכה מסודרת בקרבת מקום ובהישג יד.

בתוך הערכה צריכים להיות חיתולים מסוגים שונים וכמובן משחות, מגבונים לחים, חיתולי בד, כרבוליות ועוד. הערכה גם תעזור לך להחליף חיתול באמצע הלילה ותמנע מאמץ פיזי מיותר לאורך היום.

4. אין סיבה לפחד מהאמבטיה

הורים צעירים מגלים מהר מאוד עד כמה קשה לקלח תינוק בן יומו. מצד שני, אין סיבה אמיתית לפחד מהאמבטיה ויש המון אביזרים שיכולים לעזור.

כדאי להצטייד באביזרים המתאימים מראש ולנצל את חופשת הלידה כדי לרכוש אותם. גם בנושא הזה אפשר לבקש עזרה מחברים מנוסים או מהורים. זה אמנם נשמע מפחיד בהתחלה, אבל מהר מאוד תתרגלי למשימה הזו ותלמדי גם לאהוב אותה.

5. אל תלחצי!

תחושה של לחץ מאפיינת אימהות טריות בטווח רחב של גילאים. לא משנה מה כבר הספקת לעבור עד עכשיו, סביר להניח שתרגישי שהכל משתנה. יש בכך מן האמת ולכן את צריכה בעיקר לא להילחץ.

נסי לעשות דברים שאת אוהבת והשקיעי בעצמך. נצלי את הזמן שהתינוק ישן כדי לנוח, לקרוא, לצפות בטלוויזיה, להתעדכן בטלפון וכמובן לשוחח עם המשפחה.

שיתוף ב facebook
שתף
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב print
הדפס
שיתוף ב email
אימיל

תגובות