עילאי הרסגור הנדין התפטר ממועצת העיר, במקומו יכנס קובי פדוה “עשינו מהפכות שאת תוצאותיהן המלאות נראה בשנים הקרובות”

מאת : אירית מרק

חבר מועצת העיר, מי שכיהן כסגן שנים רבות, עילאי הרסגור הנדין, הודיע הבוקר על סיום תפקידו במועצה. במקומו יכנס המועמד לראשות הרשימה, מי שככל הנראה היחיד שהגיש מועמדות, קובי פדוה.

“המשימה בוצעה”, כותב הרסגור הנדין בנאום הפרידה “יש תחבורה ציבורית בשבת בכפר סבא. אני ממשיך במסעי עם תחושת סיפוק אדירה מהפעילות העירונית ורצון להתרכז כעת במאבק הארצי להגנה על הדמוקרטיה. לכן הודעתי אתמול לראש העירייה רפי סער על סיום תפקידי כחבר מועצת העיר. הנה המכתב שכתבתי לו:
“לפני כ-14 שנים הקמתי עם חברים ממרצ דוכן מול התיכונים והתחלנו להחתים על עצומה למען תחבורה ציבורית בשבת. משם עברנו להפגנות, פעילויות ברחבי העיר ונסיעות סמליות של אוטובוסים, כשמספר המשתתפים בפעילות עלה במהירות מפעילות לפעילות. על יסוד כמיהה זו לחופש תנועה לכולם ביום החופשי שלנו רצתי בשנת 2013 לראשונה למועצת העיר.
“במשך הזמן שעבר הקפדתי לזכור מדוע נבחרתי ומהי המטרה הגדולה. ואכן, לאורך השנים הפעלנו תחבורה בכפר סבא ומכפר סבא לתל אביב ולהרצליה בדרכים שונות. בכל פעם השירות פעל למשך מספר חודשים עד שנפסק המימון. לאחר הבחירות האחרונות הסכמנו שנינו על הפעלת שירות תחבורה בשבת, שאכן קרם עור וגידים והיה לפרויקט “כפרסבוס” שפעל בשלוש השנים האחרונות. בינתיים עיריית תל אביב השיקה את שירות ‘נעים בסופ”ש’ וחלומי הגדול היה שכפר סבא תצטרף אליה.
“הגשמנו את החלום. מזה כחודש עומד לרשות תושבות ותושבי כפר סבא שירות תחבורה במשך סופי השבוע שניתן להסתמך עליו ולהגיע באמצעות הרשת לערים שונות באזור המרכז. משימתי הושלמה. קיימתי את הבטחתי לבוחריי.
“התחבורה בשבת הייתה סמל הפעילות, אך אני גאה מאוד בכל הישגי סיעת מרצ בתחומי הפלורליזם, השבת החופשית, הקהילה הגאה, התחבורה, הקיימות, החדשנות, הנגישות, קשרי החוץ ועוד. עשינו מהפכות שאת תוצאותיהן המלאות נראה בשנים הקרובות.
אנשי ציבור צריכים לא רק לדעת מתי לרוץ ולבקש את אמון הבוחרים, אלא גם מתי לסיים את תפקידם. זה הזמן לתת לאחרים להמשיך את הדרך. לפיכך, אני מודיע בזאת על סיום תפקידי כחבר מועצת העיר.
“אני מאחל הצלחה רבה לכם במועצת העיר, ובפרט לקובי פדוה, שיכנס במקומי למועצה, ולפליאה קטנר שתעמוד בראש סיעת מרצ. מוטלת עליך ועל חברות וחברי המועצה אחריות כבדה, במיוחד בימים אלה בהם מצופה מאנשי ציבור לעמוד באופן ברור לצד הדמוקרטיה הישראלית. נושא זה מעסיק אותי רבות, ומחוץ למועצת העיר אוכל להקדיש זמן רב יותר לפעילות הארצית.
“מחלוקות עוד יהיו כאן בשפע, וכעת אוכל להביע את דעתי בחופשיות גדולה יותר. אהיה כאן גם כדי לתת עצה בכל עניין אם תרצה בכך. רק זכור שיש לנו עיר מיוחדת עם תושבות ותושבים נפלאים, שאותם נבחרנו לשרת ושלמענם יש לפעול”.
חברתו לסיעה, לירית שפיר “עילאי יקר, זו ההזדמנות שאין טובה ממנה להגיד תודה על כל העבודה המשותפת והתמיכה ההדדית לאורך כל הדרך. אני בטוחה שבנשמתך לעומק נשארת ותישאר פעיל למען מטרות כל כך חשובות לכולנו לא רק בעיר האחת שלנו אלא במדינה שלנו כולה. המון בהצלחה!”.
יניב בלייכר מי שהיה עוזרו האישי “תודה על שנים של פעילות למען הציבור. היתה לי הזכות לעבוד איתך ולהיות שותף לחלק מהעשייה. אנשי ציבור הגונים כמוך הם מצרך נדיר בעיקר בימים אלה. בהצלחה בהמשך הדרך!”.
איציק מנהיימר, יו”ר שכ הדרים ודובר מחאות השבת “תודה עילאי הרסגור-הנדין על תרומתך הרבה לעיר כפר סבא. השארת לנו כפר סבא יותר חופשית, יותר פלורליסטית ויותר ליברלית”.

תגובות

תגובות