רעננה נגד שדה התעופה בחרוצים
שיתוף ב facebook
שתף
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב print
הדפס
שיתוף ב email
אימיל

בישיבת הועדה הארצית לתכנון ובניה התנגדו נציגי העירייה נחרצות לתוכנית העברת שדה התעופה בהרצליה לחרוצים מצפון לעיר. ראש העירייה בילסקי: “לא עמלנו עשרות שנים להעביר את השדה מצד אחד של העיר לצידה האחר. אנו מתנגדים לכך בכל תוקף”.
 
בישיבת הועדה הארצית לתכנון ובניה שנערכה לפני כעשרה ימים, השתתפו נציגי העיר רעננה בדיון בנושא הקמת שדה תעופה חלופי לשדות בהרצליה ובשדה דב באיזור חרוצים הנמצא מצפון לעיר. את העיר יצגו מהנדס העיר פרץ אוסנברג ועורך הדין שנשכר על ידי הרשויות באיזור להוביל את המאבק בשדה התעופה, עו"ד ליאור כץ. מהנדס העיר הביע בישיבה את התנגדות העירייה לפרויקט ואמר בין היתר:
"מדובר בהליך שגוי מיסודו. יש לבחון את חלופת עין שמר, שהומלצה על ידי ועדת בודינגר. מדובר על פגיעה קשה בפיתוח עירוני ובמהלך שעשוי למנוע הקמת 5000 יחידות דיור, נושא בעל חשיבות לאומית בניגוד לשדה התעופה בהרצליה שמשמש היום בעיקר לחובבי טיס ובעלי הון".

עוד הוסיף מהנדס העיר: "יש לבדוק את חלופת "0", לפיה תפוזר פעילות שדות התעופה בין מנחתים קיימים, ללא צורך להקים מיידית שדה חדש".

עם העלאת החלופה בחרוצים, לפני מספר חודשים, פנו ראש עיריית רעננה זאב בילסקי, ראש עיריית הרצליה משה פדלון, ראש המועצה האיזורית חוף השרון אלי ברכה וסגן ומ"מ ראש עיריית נתניה אלי דלל במכתב חריף לועדת התכנון הארצית.

ראשי הרשויות כתבו בין היתר:

"מדובר בהצעה, שאם תתקבל תהיה בכיה לדורות, ותגרום לנזקים סביבתיים, תכנוניים ואנושיים חסרי תקדים וחלילה גם לפגיעה בנפש". עוד כתבו: "על פי התוכנית המוצעת, יהפוך השטח האווירי מעל רעננה, הרצליה, נתניה וחוף השרון לאוטוסטרדה של כלי טיס אזרחיים, דבר המהווה מפגע בטיחות חסר תקדים מחד ומפגע סביבתי חמור מאידך".

ראש העירייה בילסקי אמר השבוע: "אנו עמלים שנים ארוכות להעביר את שדה התעופה בהרצליה, שפוגע קשות במרקם החיים באיזור ומסכן את תושביו. אני מתקשה להאמין שהפתרון יהיה העברת שדה התעופה מספר קילומטרים צפונה, כך שמטוסים ימשיכו לטוס מעל אחד מהאיזורים המאוכלסים ביותר במדינת ישראל. ביחד עם עמיתיי ראש הרשויות נעשה כל מה שאנו יכולים על מנת למנוע את התוכנית הזאת למען חלופות טובות, הגיוניות ובטיחותיות יותר".


שיתוף ב facebook
שתף
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב print
הדפס
שיתוף ב email
אימיל
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
5/5

תגובות