ביטוח דירה – למה אנחנו צריכים את זה ומה זה מכסה לנו?

דירה היא מטבע הדברים הנכס היקר ביותר שיש ברשותנו, אז אין שום סיבה לוותר על היתרונות של ביטוח ייעודי. בתוך הביטוח נכללים כיסויים עבור המבנה והתכולה ויש גם משמעות גדולה לשקט הנפשי שהוא מעניק. הנה כל הפרטים

קרדיט תמונה : אתר pixabay.com.


המטרה של ביטוח דירה היא להעניק כיסוי הוצאות במקרים המצוינים בפוליסה. בדרך כלל מדובר על כיסוי להוצאות לאחר אסונות טבע, שריפות, פריצות ועוד. הביטוח מכסה באופן מוחלט נזקים לדירה או נזקים לתכולה ולרכוש. כתוצאה מכך, עלות ביטוח דירה תלויה בשורה ארוכה של פרמטרים והתפקיד של המבוטח הוא לבצע השוואה יעילה בין החברות.

דירת מגורים היא לא רק בית אלא גם נכס יקר. למעשה, מדובר על הנכס הכי יקר שיש ברשותנו ולכן פרמיית הביטוח החודשית היא כאין וכאפס ביחס לתמורה. הביטוח מעניק שקט נפשי והוא חשוב באותה מידה עבור בעלי ושוכרי דירות. רק באמצעות הביטוח ניתן לקבל פיצוי במקרה של נזק לדירה או לרכוש וליהנות משקט נפשי.

מאפיינים והבדלים בין סוגי ביטוחים

באופן עקרוני נהוג לחלק את הקטגוריה של ביטוח דירה לשניים: ביטוח מבנה וביטוח תכולה. כפי שניתן להבין מהשם, ביטוח מבנה מכסה על הנזקים שקשורים לתשתיות הבית, בעוד ביטוח תכולה מכסה מפני נזקים לרכוש.

בעזרת פוליסת ביטוח מבנה אפשר לקבל מחברת הביטוח פיצוי על נזקים בצנרת המים, החשמל, תשתיות התקשורת, מערכת ההסקה, פגיעות קשות בשל התלקחות אש, פריצות ושריפות. ביטוח מבנה גם מכסה את כל המרכיבים המחוברים לצנרת וביניהם מרצפות, חלונות ודוד שמש. גובה פוליסה נקבע בהתאם למשתנים הקיימים במבנה והאחריות של חברת הביטוח היא לכסות את כל הוצאות תיקון הנזקים והטיפול באירוע הביטוחי.

לשם השוואה, ביטוח תכולה מעניק פיצוי במקרים של שוד, פריצה, גניבת תכשיטים או שריפה שמכלה את הבית והתכולה. הוא גם מכסה שיטפון והצפה ממקור מים חיצוני ומפני מקרים המפורטים בפוליסה כמו פגעי מזג אוויר, ברקים וסערות. עם זאת, ביטוח תכולה בדרך כלל אינו כולל רכוש שנמצא מחוץ למבנה, בעלי חיים או כלי נשק.

טיפים לבחירת פוליסת ביטוח מתאימה

אפשר לרכוש ביטוח מבנה ותכולה בחבילה אחת וכך לחסוך בהוצאות על ביטוח דירה. אפשרות אחרת היא לפצל את הביטוחים בין חברות ביטוח, אך החיסרון עלול להיות התייקרות של הפוליסה וגביית דמי טיפול כפולים.

את ביטוח הדירה בוחרים לפי גובה הפרמיה החודשית וגובה הכיסוי הביטוחי. יש לקחת בחשבון גם את ההרחבות הנכללות בתוך הפוליסה ואת האפשרות לרכוש הרחבות נפרדות. כדאי לבדוק מה גובה ההשתתפות העצמית במקרה של נזק לתכולה או לדירה, להשוות בין חברות ביטוח לפי המלצות של לקוחות קודמים ולהשתמש במידע שמופיע באתרי האינטרנט על מנת לקבל הצעת מחיר משתלמת.


שיתוף ב facebook
שתף
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב print
הדפס
שיתוף ב email
אימיל

תגובות