נוסעים לטיול אחרי צבא? איפה אסור לכם לשתות מים מהברז

איכות מי הברז נקבעת לפי שורה ארוכה של פרמטרים ולכן שונה בין מדינות מערביות ולא מערביות. רגע לפני שאתם אורזים תרמיל וטסים לדרום אמריקה, אירופה או אסיה, הנה הרשימה שתעזור לכם לדעת איפה אסור ומותר לשתות מים מהברז

טיול אחרי צבא הוא הזדמנות מצוינת להתנסות בחוויות חדשות, אבל יש דברים שעדיף לוותר עליהם כמו שתיית מים במקומות מסוימים.
זכרו בראש ובראשונה שאיכות המים שונה לחלוטין בין מדינות מערביות ולא מערביות. למדינות מערביות יש את המשאבים הנדרשים על מנת לשמור על איכות המים, בעוד במדינות אחרות חל איסור מוחלט של משרד הבריאות על שתיית מי ברז.

הכל מתחיל באמריקה

בצפון ומרכז אמריקה בטוח לשתות מי ברז באלסקה, קנדה, ארצות הברית וגרינלנד. 63% מתושבי היבשת חיים היום במדינות שבהן בטוח לשתות מי ברז, אז סביר להניח שגם בטיול הגדול שלכם תבקרו באחת המדינות האלה ותוכלו לשתות ללא חשש.

עם זאת, שתיית מי ברז מהווה סיכון במדינות מקסיקו, בליז, גואטמלה, אל סלבדור, קובה, הבאהאמס, הרפובליקה הדומיניקנית, האיטי, ג'אמייקה, ניקרגואה, פנמה, קוסטה ריקה ולמעשה בכל מרכז היבשת.

לצורך השוואה, בדרום אמריקה אין בכלל מדינות שבהן בטוח לשתות מי ברז. המשמעות היא שבטיול הבא לברזיל, ונצואלה, קולומביה, פרו, אקוודור, בוליביה, פרגוואי, צ'ילה, ארגנטינה ואורוגוואי אתם צריכים להקצות חלק מהתקציב היומי לטובת רכישת בקבוקי מים מינרליים.

מה קורה ביבשת אירופה?

הטעות הנפוצה היא לזהות את יבשת אירופה עם מי ברז לשתייה ברמה גבוהה. הממצאים בפועל מעט שונים, כי גם באירופה יש חלוקה ברורה בין מדינות שבהן בטוח לשתות את מי הברז לבין מדינות שבהן שתיית מי ברז מהווה סיכון.

אפשר לשתות מי ברז בבריטניה, אירלנד, ספרד, פורטוגל, שוויץ, אוסטריה, צ'כיה, צרפת, איטליה, מלטה, יוון, פולין, פינלנד, שבדיה ונורבגיה ולמעשה בכל מערב אירופה.

אם משום מה תחליטו לערוך טיול אחרי צבא בחלק המזרחי של אירופה, נסו להימנע משתיית מי ברז ברוסיה ובמדינות כמו אסטוניה, לטביה, ליטא, בלארוס, אוקראינה, ארמניה, גיאורגיה, בולגריה, מולדובה, סרביה והונגריה.

שאלת מיליון הדולר: איפה מותר לשתות מי ברז ביבשת אסיה?

רוב התרמילאים הצעירים בוחרים לטייל אחרי הצבא ביבשת אסיה. כאן ההנחיה פחות או יותר קלה ליישום, כי רק 4.6% מתושבי היבשת חיים במדינות שבהן בטוח לשתות מי ברז. מדינות אלו הן יפן וקוריאה הדרומית, שגם משתמשות במערכות מתקדמות לטיהור מים.
לעומת זאת, בכל שאר המדינות באסיה שתיית מי ברז מהווה סיכון חמור. ברשימה הזו נמצאות המדינות מונגוליה, סין, הונג קונג, טיוואן, הפיליפינים, לאוס, תאילנד, מיאנמר, נפאל, בנגלדש, הודו וסרי לנקה. חלק מהמדינות בכלל לא מרשות כניסת ישראלים, אז הנה עוד דרך לפתור את הדילמה.

 

שיתוף ב facebook
שתף
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב print
הדפס
שיתוף ב email
אימיל

תגובות