ידיעת אנגלית עסקית כמקפצה לקריירה

תקועים כבר שנתיים באותו תפקיד ולא יודעים למה? שולחים עשרות קורות חיים בשבוע ולא מקבלים תשובה? יכול להיות שהגיע הזמן ללמוד אנגלית עסקית

אם אי פעם תהיתם למה אנגלית נחשבת לשפה גלובלית, הנה כמה עובדות שיענו על השאלה – האנגלית מדוברת על ידי כ-400 מיליון אנשים כשפה ראשונה ועוד כ-750 מיליון כשפה שנייה והיא שפה רשמית במעל ל-70 מדינות בעולם. לכן, אם שני אנשים דוברים שפות שונות, רוב הסיכויים שהם יצליחו לתקשר ביניהם באנגלית. מהסיבה הזאת, מקומות עבודה כבר מזמן התאימו את עצמם, ודורשים אנגלית ברמה גבוהה (אם לא ברמת שפת אם), כבר מהתפקיד הכי זוטר. המעסיקים יודעים שמתישהו במהלך העבודה, העובד שלהם יאלץ לתקשר באנגלית. יכול להיות שזה יהיה אימייל לאחד מהספקים שנמצא בסין, שיחת ועידה עם משרד שממוקם בארה"ב, או אפילו לקוח שהוא עולה חדש. ואם אתם, העובדים, לא יודעים לייצג את עצמכם באנגלית, אתם לא יודעים ליצג את החברה, חד וחלק! לכן לא מעט אנשים שמחפשים להתקדם בקריירה, בוחרים להתחיל לימודי אנגלית עסקית באינטרנט.

ההבדל בין אנגלית מדוברת לאנגלית עסקית

גם אם יש לכם ידע מסויים באנגלית, הרי שאנגלית בעולם העסקים היא עניין מסובך יותר. מדובר בשפה בה אנחנו לא נתקלים בחיי היום יום. זה לא משהו שניתן לקלוט מהטלויזיה, או ממשחקי מחשב. מדובר במילים הקשורות לתחומים טכניים, בצורת התנסחות רשמית ועניינית ומעל להכל, בביטחון בשפה. אם תתחילו לגמגמם בזמן משא ומתן על חוזה, רוב הסיכויים שתצאו עם ידכם על התחתונה. אז איך מתחילים ללמוד? הדרך הכי טובה היא להתחיל לדבר אנגלית ולא להפסיק. גם כשיש טעויות וגם כשנתקעים, לא לוותר – רק מתרגול לומדים. אם יש לכם חבר או קרוב משפחה שדובר אנגלית כשפת אם, נצלו אותו. אם יש לכם זמן להירשם לקורס, יותר טוב. אבל אם אתם רוצים ללמוד לפי הלו"ז שלכם, בלי לצאת מהבית ועם מורה מקצועי, תמיד קיימת האפשרות של לימוד אנגלית עסקית באינטרנט.

היתרון של יחס אישי

"מאות אנשי קריירה ממגוון רחב של מקצועות לומדים אנגלית עסקית בלינגולרן." מסביר אישמעאל בן-ישראל, מנכ"ל לינגולרן – בית ספר לשפות אונליין. "מדובר באנשים ממוקדי מטרה ששואפים לשפר ביצועים בעבודתם או להתקדם לתפקידים נחשקים שדורשים רמה גבוהה יותר של אנגלית." בלינגולרן, הלימודים מתבצעים עם מורה פרטי, אך לא צריך לצאת מהבית. כל תהליך הלמידה הוא בכיתה וירטואלית מתקדמת. אפשר לקבוע שיעורים בהתאם ללוח זמנים צפוף ועדיין ליהנות מיחס אישי של מורה, שבונה תוכנית לימוד במיוחד עבורכם. "לומדים בלינגולרן הרבה מאוד בכירים בתחום ההייטק שכבר יש להם רמה יחסית גבוהה באנגלית," ממשיך בן-ישראל. "הם מנצלים את השיעורים כדי להשחיז מיומנויות – הם מתרגלים כתיבת אימיילים באנגלית, עושים סימולציות של העברת פרזנטציות וראיונות באנגלית".

בין אם אתם צריכים להשחיז מיומנות, או רק להתחיל לרכוש אותה, נוכחות מורה פרטי היא זו שיוצרת את כל ההבדל – מישהו שעוקב אחר ההתקדמות שלכם, ויודע איך לדחוף אתכם קדימה. אז אל תחכו שהבוס יחליט לתת לכם קידום, התחילו ללמוד אנגלית עסקית היום, והוכיחו לו שאתם שווים את הקידום!


שיתוף ב facebook
שתף
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב print
הדפס
שיתוף ב email
אימיל

תגובות