חבר המועצה לשעבר, עו"ד מנשה אליאס הוציא דיסק "אגדלך"

 
השבוע פגשנו את חבר המועצה לשעבר עורך דין מנשה אליאס לראיון קצר לרגל הוצאת דיסק חדש שהלחין בשם "אגדלך". 

– מנשה, פרשת לפני 4 שנים מחברותך במועצת העיר כפר סבא מה מעשיך מאז ?

"ראשית אציין כי שמשתי כ- 3 שנים חבר מועצה מטעם המפדל לשעבר – כיום הבית היהודי. קיימתי את הסכם הרוטציה עם מחליפי מר אמיר קולמן". 

– האם עברו בך הרהורי חרטה על קיום ההסכם?

"חס ושלום אני גאה בהחלטתי ובעובדה כי לא נאחזתי בקרנות המזבח והעברתי המנדט לצעיר ממני בשנים". 

– מאחר ומטרת הראיון לא נועדה לעניינים פוליטיים אשמח אם תסכם בקיצור מה השגת בתקופה שכהנת?

"גולת הכותרת -הקמת בית הספר התיכון הדתי בי"ס " המר"- שמבחינתי הושג במחיר אישי של עימות עם ראש העיר. הצעות לייעול בעירייה שאחת מהן השאלת ספרים לתלמידים יושמה השנה , לשמחתי. המאבק ללא פשרות בחילול השבת והחג בכפר סבא. הצעות לסדר ושאיתות רבות שעסקו בכלל צורכי התושבים ולא לדתיים בלבד. אני חייב לציין כי שתפתי פעולה עם אין צנעני וביחד השגנו ההישים הנ"ל". 

– מה קרה מאז פרישתך?

"במצוות אשתי היקרה לא המשכתי להתמודד בבחירות למועצת העיר . אבל עיקר העניין מצאתי בהלחנת לחנים לשירים ופיוטים". 

– במה דברים אמורים?

"לפני כ 4 שנים הלחנתי לחנים ל8 שירים ופיוטים ידועים כמו "צור משלו אכלנו" יום השבת, תשבי צורי לבבי, כי אשמרה שבת, על אבהתך אשתה גביעי, שירו לאל נבוניי. שירים אלו הקלטתי והפצתי בדיסק שנקרא "אגדלך".

– ומאז חדלת להלחין?

"לא ההיפך מכך הוא הנכון . זכני הקב"ה להמשיך ולהלחין פיוטים של גדולי המשוררים ובהם רבי שלמה אבן גבירול, רבי דוד בוזגלו, רבי מאיר אבוחצירא זצ"ל. רבי אברהם אבן עזרא, רבי מסעוד אבוחצירא ועוד משוררים.
הצעתי לחנים אלו ל2 פייטניפ הנחשבים מהמעולים שבפייטנים , רבי משה חבושה , שהיה חזן ופייטן קבוע של הרב עובדיה יוסף ז"ל וכן דוד שירו מארצות הברית . לשמחתי הרבה שניהם אהבו את הלחנים שהלחנתי והקליטו השירים והפיוטים הללו". 

– באילו פיוטים מדובר?

"אציין בין הייתר את אשירה לכבוד יום שבת, ערבים עליי דברי דוד, בן אדמה, חון תחון, יחיד רם שגם זהו שמו של הדיסק החדש, שער פתח דודי, אל חי רם, יוצר מידו, גדול דעה , ועוד אחרים. המעבד לכל השירים הללו הוא אריאל כהן מוסיקאי צעיר שכבר מנצח על תזמורת בת 15 נגנים.

– מה התוכניות שלך לעתיד בתחום המוסיקלי?

"אגלה לך סוד והנה זכיתי להלחין עוד 60 לחנים לשירים של רבי יהודה הלוי, ומקווה שאוכל להפיצם לציבור הרחב. בנוסף הלחנתי עוד כ20 שירים ופיוטים ומקווה בעזרת ה להמשיך ולהקליט".

– לבסוף האם אתה מתכוון לחזור לפעילות פוליטית?

"אני עדיין שוקל ולא פוסל על הסף, כי הרי לא חדלתי מלעסוק בצרכי ציבור, בדרכים אחרות ולא פוליטיות בלבד. אני חייב לציין כי אני נהנה מאוד לקרוא את הכתבות בפורטל השרון פוסט, המקוריים והבלתי מתחנפים ,יישר כח עלו והצליחו". 

שיתוף ב facebook
שתף
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב print
הדפס
שיתוף ב email
אימיל

תגובות