טיפולי שיניים שכרוכים בשיקום פה מלא

אם אתם מרגישים שמצב השיניים מתדרדר, שיניים נסדקות או נשחקות והשיניים הקדמיות מתחילות להתקצר יותר ויותר, יש פתרון שיוכל להחזיר לכם את החיוך היפה.

בדרך כלל, רופאי השיניים מטפלים בשיטת "כתר אחד בכול פעם", כשהם בוחרים לטפל בשן הגרועה ביותר בפה ומרכיבים עליה כתר, עשוי לרוב מזהב כדי שלא יישבר, ושאר השיניים נעזבות לנפשן להמשיך ולהתדרדר.

יש בעיות רבות בתוכנית טיפולית כזאת שמטפלת ב'בעיות' ומזניחה את הטיפול ב'גורמים'.

יש סיבה להתדרדרות של השיניים ועד שגורם זה לא יקבל את תשומת הלב הנדרשת, השיניים ימשיכו להיסדק, להישחק ולפגוע בכושר האכילה ובחיוך. לכן, עדיף שרופא השיניים יכין תכנית טיפולית שתטפל בגורמים שתורמים לבעיות השיניים.

אופציית טיפול – שן אחת בכול פעם (טיפול בבעיה ולא בגורם)

המשמעות של טיפול בשן אחת בכול פעם היא שייקח המון זמן עד שיהיה לכם שוב חיוך נחמד. אם השיניים הקדמיות שלכם סדוקות ושחוקות, ורופא השיניים יתקין כתר לשן אחת בכול פעם, או אפילו כתרים על כל השיניים הקדמיות בעת ובעונה אחת – כאשר הטיפולים יסתיימו השיניים ייראו כמו לפני תחילת הטיפול ויהיו "מוגנות" יותר מהרס נוסף. אבל זה לא מספיק.

למה הכוונה?

אם אתם מתבוננים בראי ותוהים למה השיניים הקדמיות שלכם כל כך קצרות – הגורם לכך הוא שחיקה כתוצאה ממנשך גרוע. מערכת לעיסה שמתפרקת ולא מתפקדת כראוי.

למשל, האורך הנורמלי של החותכת המרכזית, שתי השיניים באמצע החיוך, הוא בין 10 ל-11 מ"מ. אם השיניים מתקצרות באופן משמעותי כיוון שהן נפגעות ממערכת לעיסה כושלת, רופא השיניים יכול להוסיף חרסינה לשיניים כדי להאריך אותן.

אבל, שחזור שן לאורך הנורמלי שלה לא יספיק. רופא השיניים חייב להתייחס לכשל של מערכת הלעיסה ולטפל במנשך ובכול השיניים שנפגעו מבעיה זו.

אופציית טיפול – שיקום פה מלא (טיפול בבעיה על ידי טיפול בגורם)

אם אתם מתחילים לתהות האם באמת כדאי שהרופא יטפל בשיניים שלכם צעד אחר צעד ותוך כדי כך יאפשר לשאר השיניים להתדרדר – זה רעיון טוב לפנות לקבלת חוות דעת נוספת מרופא שיניים מומחה בתחום שיקום הפה.

כאשר תקבלו תכנית סדורה לטיפול בפה שלכם, תוכלו גם לקבל החלטות מושכלות יותר. ואל דאגה, גם אם אתם מאלה שפוחדים פחד מוות אפילו מניקוי אבן על ידי השיננית, על אחת כמה וכמה מטיפול שכרוך בשיקום פה מלא… יש פתרונות באמצעות טיפולי שיניים בהרדמה מלאה לסובלים מחרדות. ההרדמה מבטיחה שכל זמן הטיפול תהיו בחוסר מודעות מוחלטת לגבי המתרחש, והרופא יוכל לעבוד בנחת מבלי שההתרגשות והאימה שלכם יפריעו למהלך הטיפולי.

היום, הטכניקות המודרניות מאפשרות לשקם את הפה כולו במספר קטן של ביקורים ובתקציב סביר. בסופו של דבר יטופלו לא רק השיניים הסדוקות, השבורות או הרגישות, אלא גם כלל מערכת הלעיסה והמנשך. כך שבסיום התהליך תשיגו חיוך מדהים ויכולת אכילה בריאה ומהנה.

אגב, היום גם ניתנים טיפולי שיניים בהרדמה מלאה לילדים שבשום אופן לא מוכנים להתיישב בכיסא רופא השיניים, מצב שעלול להוביל להתדרדרות קשה של מצב השיניים שלהם. כהורים, אם הילד שלכם כבר מזמן לא ביקר במרפאת השיניים רק בגלל הפחדים שלו נסו לבקש מרופא השיניים טיפול בהרדמה מלאה, שכמובן דורשת תנאים מיוחדים משלה.

שיתוף ב facebook
שתף
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב print
הדפס
שיתוף ב email
אימיל

תגובות