פליאה קטנר ממרצ:"לעיריית כפר סבא יותר חשוב לקדם את מעמד ראש העיר מאשר לקדם את מעמד האישה"

 
חברת סיעת מרצ פליאה קטנר תעלה לדיון במועצת העיר את השאלה: מדוע מזה חצי שנה לא מצליח ראש העירייה למצוא יועצת למעמד האשה. 

חברת מועצת העיר, פליאה קטנר (מרצ)
, הגישה שאילתה לישיבת מועצת העיר הקרובה בעקבות אי מינוי יועצת למעמד האישה מזה כחצי שנה. זאת לכאורה בניגוד לחוק הרשויות המקומיות (יועצת לקידום מעמד האישה), התש"ס-2000 הקובע כי מדובר בתפקיד חובה בעירייה.
לפי החוק, תפקידיה של היועצת למעמד האישה הם לפעול בתחומי הרשות המקומית לצורך קידום מעמד האישה והשוויון בין המינים, ביעור ההפליה נגד נשים ומניעת אלימות נגד נשים. ​"​העדר איוש התפקיד במשך חצי שנה מצביע על חוסר החשיבות ואף הזלזול של העירייה בנושאים אלו. שוב העירייה מזלזלת בחוק ועוד בנושא כה חשוב, במרבית הרשויות המקומיות מונתה יועצת לקידום מעמד האישה לפי החוק, אבל לעירייה כהרגלה יותר חשוב לקדם את מעמד ראש העיר מאשר לקדם את מעמד האישה​".​

לדברי קטנר: "לפני שאני חברת מועצה אני בת אדם, אישה במרחב אשר אנחנו רואים בו מקרי זוועה קשים ואלימות יום יומית כנגד נשים. כאישה מצפה מהרשויות לדאוג לי. תפקידה של היועצת לקידום מעמד האישה הוא מהחשובים במערכת המוניציפלית, בשל העובדה שהיא מביאה פרספקטיבה שלרוב לא נלקחת בחשבון בעת קבלת החלטות. חסרונה של יועצת לקידום מעמד האישה יכול להיות הרה אסון כאשר אין עין פקוחה ויד מכוונת המביאה את קולן של הנשים בפעילות העירייה. כמי שהקימה ועומדת בראש ארגונים פמיניסטיים, כחברת מועצה שנבחרה על ידי ציבור שיותר ממחציתו נשים, וכמי שפשוט אכפת לה – אני מזועזעת מחסרונה של יועצת לקידום מעמד האישה מזה זמן כה רב, ומהעובדה שמתייחסים לנושא כדבר פעוט".

צאלה וקסמן גונן סרבה להגיב לטענות פליאה קטנר. 


שיתוף ב facebook
שתף
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב print
הדפס
שיתוף ב email
אימיל

תגובות