פורום מג'די: עמי איילון תקף בחריפות את ראש עיריית חיפה, יונה יהב

 
ביום חמישי האחרון נערך באודיטוריום כפר סבא, אירוע הצדעה למתנדבים שפעלו ביום המעשים הטובים. למתנדבים חולקו תעודות, ויונה בר-טל תושבת רעננה ומי שעבדה לצדם של יצחק רבין ז"ל ושמעון פרס, נתנה הרצאה, תחת הכותרת "לצדם של ענקים".

יו"ר אקי"ם ישראל, האלוף במיל' וראש השב"כ בדימוס, עמי איילון,
תושב חיפה. שהתארח אמר בדבריו :"י" עיריית כפר סבא קבלה את אות ההכללה, זה בעצם אות הערכה, על הפעילות שעיריית כפר סבא עושה לגבי אנשים עם מוגבלויות .זה בעצם תוצאה של סקר שנתי, שאנו בוחנים את כל הרשויות המקומיות על פי מדדים של עד כמה הם נותנים שירותים בתחומים של חינוך, תעסוקה, רווחה כל התחומים בעצם שאנו מודדים אותם .עיריית כפר סבא, אני מעריך שלגבי תושבי כפר סבא זה לא דבר חדש אבל באמת עושה דברים נפלאים ואם אני רוצה לציין דבר אחד שכפר סבא באמת הרבה לפני כל הרשויות האחרות, זה בכמות והצורה שבה צעירים מתנדבים בכפר סבא. אני לא צריך לומר זאת לאנשי כפר סבא, יש מסורת יוצאת מהכלל של התנדבות שנים. יש צעירים שמתנדבים צעירים, ממשיכים לעשות את זה גם בהמשך חייהם בשירותם הצבאי וזה באמת מרשים לראות".

עוד ציין איילון כי-"עיר הבירה שלי בצפון,–(חיפה) זאת עיר שבה ראש העיר, גאה בעובדה שהוא זורק אנשים בעלי מוגבלות, או לא נותן להם לחיות בעירו משום שהוא מייצג את האזרחים שלו. הוא לא מתבייש להגיד את זה בטלוויזיה והוא מאמין שזה ייתן לו קולות. הבעיה זה לא ראש העיר, הבעיה זאת אותה מציאות שמאפשרת לו לחשוב, שזה מה שיביא לבחירתו".

חבר מועצת עיריית כפר סבא, מחזיק תיק הרווחה, מתי פז בתגובה על אות ההכללה שניתן לעיריית כפר סבא ציין כי-מדד ההכללה בוחן את יחסה של החברה הישראלית לאנשים עם מוגבלות שכלית. בשנים האחרונות מסתבר כי חלה נסיגה בעמדת הציבור בישראל הנוגעת לשילוב אנשים עם מוגבלות שכלית בחברה וכן במתן זכויות ועצמאות לאנשים בישראל. "אני כחבר מועצה וכמחזיק תיק הרווחה, רואה חשיבות לשילובם של אנשים עם מוגבלויות בחברה ופועל רבות לשילובם בעבודה בעיריית כפר סבא ולראייה : העיר כפר סבא זכתה לקבל את אות ההכללה מיו"ר אקי"ם האלוף במיל. עמי איילון. שילובם בחברה של אנשים בעלי מוגבלות שכלית זו חובה מוסרית. דרוש מאמץ חינוכי והסברתי רחב, על מנת שקבלת השונה תהפוך לנחלת הכלל. זו לא רק חובת המדינה, אלא מחויבות החברה! כפי שקובעת הסיסמא שאימצה אקים: "חברה מכלילה היא חברה חזקה". זו אינה סיסמא. זה סולם ערכים". 


שיתוף ב facebook
שתף
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב print
הדפס
שיתוף ב email
אימיל

תגובות