איך לעצב את חצר הבית

 
גינה יפהפייה, שמוסיפה יופי למרחב החיצוני שלכם, יכולה לשפר באופן דרמטי את מראה הבית שלכם ואפילו להעלות את ערכו. לגינה ביתית יש גם יתרונות בריאותיים רבים. אתם יכולים לגדל בה מזונות בריאים משלכם, לשפר את איכות האוויר והסביבה, ולהוסיף רווחה לנפש ולנשמה שלכם.

איך מתחילים?

אפשר לבחור בהתקנת דק בגינה, מקום שבו בני המשפחה יכולים לשבת וליהנות מהיתרונות הרבים של הטבע, או לבחור בכיוון אחר ולבנות סביבה חיצונית אקזוטית שכוללת מטבח חוץ עם גריל, בר אבן, מקרר ומערכת סטריאו חיצונית. הגבולות האמתיים היחידים הם התקציב, הדמיון שלכם, והתקנות והכללים המקומיים.

משימה ראשונה – הגדרת הפרמטרים

המשימה הראשונה היא לתת את הדעת לפרמטרים הבאים:

מה אתם רוצים להשיג מהגינה?
איך אתם רוצים שהגינה תיראה?
כמה כסף אתם רוצים להשקיע בגינה?
מהן ההגבלות שמטילות עליכם אמות המידה של השכונה או הרשות המקומית?
האם חוקים מקומיים דורשים היתרי בנייה?
האם אתם רוצים לבנות הכול בעצמכם או באמצעות קבלן?

משימה שניה: הכרת רעיונות שאפשר ליישם בגינה

עיצוב הגינה אמור להיות פשוט ואטרקטיבי, מסודר ומתוכנן היטב. כאשר האביב מגיע, לאחר חורף גשום וקר, זה פשוט הזדמנות לחגיגה. תוכלו לצבוע את הגינה בערוגות פרחים, שיחים פורחים, קירות אבן וגדר עץ.

הנה כמה רעיונות נוספים, שיהפכו את המקום למקסים ושימושי יותר:
הוספת בריכה ומזרקה שיאפשרו אירוח בסביבה של מים זורמים ונעימים.
הפיכת הגינה לגן עדן פרטי בעזרת פרגולה שבה מערכת ישיבה מחומרים עמידים בפני מים ושחיקה.
התקנת מאוורר תקרה חיצוני ועמיד, שיוסיף אלמנט עיצובי למרפסת הגן או לפרגולה וייצור זרימת אוויר ומשב רוח קריר ביום חם.
יש כמעט אין סוף אפשרויות להפיכת אזור הגינה והפטיו למשהו אישי ומיוחד, ממש כמו עיצוב פנים הבית שלכם.

עבודות ריצוף ואבנים

אבני ריצוף ושבילים יכולים ליצור נתיבים יפהפיים בגינה. אתם יכולים לאסוף יחדיו מקבץ של אבנים טבעיות במספר מקומות בגינה וליצור סדרה של איים, בצורת מיני-פטיו שמופרדים על ידי כתמים של דשא צפוף וירוק. איים אלה יכולים לשמש כפינות ישיבה עם מערכות ישיבה מעוצבות שישמשו את האורחים כשאתם מארגנים אירוע משפחתי או מסיבת גן.

סגנון הגן

אם אתם אוהבים את הסגנון הישן והטוב, אתם יכולים לעצב גינה בסגנון כפרי. סגנון זה אידיאלי לשיפור יופיו של בית באזור כפרי או של בית שמעוצב בסגנון כפרי. לנופי גן אלה אפשר להוסיף גם פינת חי, עצי פרי, ערוגות ירקות ועשבי תיבול, כוורות דבורים ופרחים.
עיצובים מודרניים מתמקדים יותר בסגנון ובחומרי בנייה כמו אבנים, עץ, חצץ, פרחים צפופים, ספסלי מתכת, רהיטי נצרים, סככות וכלים עתיקים.

פלג זורם, בריכה ומזרקה

פלג זורם במרכז הגינה שסביבו פרחים צבעוניים, אבנים, סלעים, שבילים מעץ ואביזרים מעניינים אחרים מבחינה ויזואלית, יכולים ליצור נקודה מרגיעה בגינת הבית. בחרו במקום שטוף שמש למיקום בריכה קטנה עם מזרקה עליזה. הוסיפו סלעים, אבנים, צמחים ודגים, כמו גם צמחים ירוקי עד, צמחי מים ופרחים צבעוניים אחרים.

אם אתם רוצים, אפשר לשלב גם ירקות ועשבי תיבול בגינה הפרחונית שלכם ולתרום לגינה הרבה יותר שימושית. אפשר ליצור את ערוגת עשבי התיבול ליצירת גבולות בין ערוגות הפרחים. צמחי מרפא מסוימים, כמו נענע ושום, הם גם דוחי חרקים טבעיים.


שיתוף ב facebook
שתף
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב print
הדפס
שיתוף ב email
אימיל

תגובות