טיפים לשמירה על טריות הפרחים בבית

 
לפרחים יש מגוון רחב של יתרונות: הם נאים מאד מבחינה אסתטית, מוסיפים צבע לכל מקום בו הם מוצבים ואף מפיצים ריחות נעימים. הבעיה היא שגם אם רוכשים את הפרח המרשים והיפה ביותר שיש, עלולים לגלות כי שמירה עליו היא מלאכה מורכבת לכל הדעות. המאמר הנוכחי יציג עבורכם מספר טיפים מועילים מאד לשמירה על הרעננות והטריות של הפרחים שלכם לאורך זמן.

הכל מתחיל מהמיקום

הצעד המשמעותי הראשון שיש לחשוב עליו ביחס לפרחים הוא המיקום הספציפי שלהם: אם מציבים אותם בחלל חיצוני, חשוב לוודא שאור השמש לא מוטל עליהם ישירות. כאשר בוחרים למקם אותם בחדר פנימי, רצוי לבחור בחדר ממוזג – אך למקם את הפרחים כך שלא יהיו מול המזגן.

כאשר ממקמים את הזר בתוך האגרטל, יש לוודא שהאחרון הוא נקי לחלוטין. שטיפה יסודית של האגרטל היא פעולה חיונית בדרך לשמירה על אורך החיים של הפרחים הנמצאים בו, כשמומלץ להעדיף אגרטל העשוי זכוכית ולא אלומיניום.

חיתוך ותחלופה

הגם שלכל פרח עשויות להיות "הוראות הפעלה" משלו, ניתן להצביע על מספר כללי אצבע הנכונים כמעט בכל המקרים. החלפת המים בעציץ צריכה להתבצע בתדירות של שלוש פעמים בשבוע לפחות, בעוד הוספת המים מדי כיומיים – אם כי שחשוב כמובן שלא "להטביע" את הצמח במים. המים כשלעצמם צריכים להיות בטמפרטורה פושרת, וזאת מכיוון שמים חמים או קרים "מדי" עלולים לגרום לנזק לפרח.
פעולה חיונית אחרת היא חיתוך הגבעולים בפרח, בזווית של כ-45 מעלות, וזאת על מנת להגדיל את השטח בפרח המשמש ליניקת המים. כאשר מעוניינים לגזור את גבעולי הפרחים, מומלץ לעשות זאת בכיור, כשהגבעולים מספר ס"מ בתוך המים – מה שימנע מצב בו בועות אוויר ייכנסו להן לתוך הגבעולים.

שיתוף ב facebook
שתף
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב print
הדפס
שיתוף ב email
אימיל

תגובות