כיצד בוחרים בית ספר לאמנות?

 
אמנות מעניינת אתכם? אתם רוצים להפוך את התחביב שלכם למקצוע על ידי קבלת כלים מתאימים? זה הזמן להתחיל להתעניין בבית ספר לאמנות. בית ספר מקצועי יוכל להוציא אתכם עם כלים שילוו אתכם הלאה, כלים שיהפכו אתכם לאמנים והוא יעודד אתכם להשתלב בעבודה בתחום שמעניין אתכם. אם עד היום אמרו לכם שאמנות היא תחביב בלבד, זה הזמן לבחור את מוסד הלימודים שיהפוך את התחביב למקצוע ויאפשר לכם להגשים חלומות.

תכנית הלימודים

כל בית ספר לאמנות מציג את תכנית הלימודים לפני שהוא מזמין את התלמידים להירשם אליו. הקריטריונים שיש לבחון כאשר מסתכלים על תכנית זו הם:

אורך הלימודים – התכנית שאתם הולכים ללמוד יכולה להיות קצרה או ארוכה, תלוי מה הדרישות שלכם ואיזה מקצוע מתוך מקצועות האמנות מעניין אתכם. המטרה שלכם היא לבחון כי ישנה התאמה בין התחום שמעניין אתכם לבין אורך הלימודים כך שתקבלו את מרב הכלים החשובים לכם באמת.

שעות הלימוד – שעות הלימוד יכולות להשפיע עליכם ואתם צריכים להתייחס אליהן בשני מישורים. עליכם לבחון כמה שעות לימוד באופן כללי יש במהלך הלימודים ואם חשוב לכם לעבוד תוך כדי לימודים עליכם לבחון שתוכלו לעשות זאת.

מקצועות הלימוד
– חשוב לשים לב כי מקצוע האמנות לא נלמד אף פעם לבדו. למשל, אם מעניין אתכם ללמוד ציור חשוב מאד שתלמדו גם תיאוריה, טכניקות של ציור ועוד ולא רק תציירו כל היום (אף על פי שיכול להיות שיהיו גם שיעורים של ציוד חופשי בליווי מקצועי של מורים מבית הספר).

המורים של בית הספר

המורים של בית הספר ישפיעו על הלימודים שלכם ועל הכלים איתם תצאו בסופו של דבר. לכן, רצוי לבחון מי המורים, לבדוק מה הניסיון ומה הרקע שלהם ואפילו לשוחח איתם. אם אתם מחפשים אחר מגמה ספציפית דעו כי אתם יכולים לשוחח עם ראש המגמה או מי שינהל את הלימודים. השיחה המקדימה תוכל להקל עליכם בקבלת ההחלטה אם בית הספר מתאים לכם או אם לחפש אחר בית ספר אחר.

התאמה למה שאתם רוצים ללמוד

ברגע שאתם מחפשים אחר בית ספר לאמנות אתם מחפשים את מוסד הלימודים שיאפשר לכם להגשים את החלומות שלכם, כזה שייתן לכם את מלוא הכלים שיעזרו לכם לבטא את הצד היצירתי שלכם גם כאן וגם בעתיד. אם תרצו בכך תוכלו להתייעץ עם הצוות המקצועי של בית הספר או המנהל וזאת כדי להיות בטוחים שאתם מתאימים לתכנית הלימודים ושהיא תעניק לכם את הכלים המעניינים והרלוונטיים ביותר עבורכם.

עם מה יוצאים בסיום הלימודים

בסיום הלימודים אתם צריכים לצאת עם שני דברים; יכולות ותעודה. היכולות יהיו חשובות יותר מהתעודה ובמיוחד אם מדובר בלימודי אמנות. לכן, עליכם לברר אלו כלים תקבלו במהלך הלימודים שלכם, אלו מקצועות תלמדו וכמה השקעה תהיה בכל אחד מהמקצועות. אם תרצו בכך תוכלו לבקש לשוחח עם בוגרים של מוסד הלימודים וזאת כדי להתרשם ממה שיש להם להגיד לכם על הלימודים ולקבל מהם את התשובה עם אלו כלים הם יצאו מהלימודים.

לסיכום

בחירת בית ספר לאמנות אינו דומה לבחירה של לימודים מקצועיים אחרים. כאן מדובר קודם כל בהגשמה עצמית ואתם צריכים למצוא את המוסד שיוכל לעזור לכם להגשים את החלומות שלכם. אתם צריכים לבחון אלו כלים חסרים לכם ומה יוכל להעניק לכם בית הספר. את כל השאלות שיש לכם תוכלו להעלות מול המוסד, הצוות וההנהלה מתוך מטרה להיות בטוחים שאתם מגיעים אל המקום המתאים לכם ביותר.


שיתוף ב facebook
שתף
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב print
הדפס
שיתוף ב email
אימיל

תגובות