צילום קווי ביוב – מה זה ולמה צריך את זה?

 
לא פעם אנו שומעים על מערכת ביוב אשר נסתמה, פיצוץ שנוצר במערכת ובהצפה שעולה על פני השטח. כל אלה תופעות שכיחות יותר מכפי שאפשר לחשוב עליהן. בעבר, כדי לטפל באותן בעיות של צנרת היה צורך לפתוח את הכביש או הדרך (כולל פריצה תחת מבנה אם תחתיו הייתה הפגיעה) וזאת כדי להגיע אל המקור של הפגיעה ולטפל בה. היום אין צורך בפעולות שכאלה וישנו ציוד מתקדם שמונע את הצורך לפגוע בתשתיות.

ציוד צילום מתקדם

ציוד של צילום קווי ביוב נמצא היום בשימוש נרחב וזאת כיוון שהוא נותן פתרון יעיל, ממוקד ומונע עבודות ביוב יקרות ומיותרות. ציוד הצילום כולל רובוט המצלם את מערכת הביוב מבפנים ומחשב המעבד את התמונה המתקבלת בזמן אמת. את הציוד צריך להפעיל בעל מקצוע שמכיר אותו היטב, בעל מקצוע שצריך לזהות את המפגעים השונים, המיקום שלהם ולתאר את המפגע במדויק כדי שבעל המקצוע יבצע עבודה נקודתית ויעילה לתיקון הבעיה במקום.

כיצד עובד הציוד

צילום קווי ביוב מתבצע על ידי שימוש ברובוט ואמצעי הדמיה. החברה אשר מגיעה לבצע את ההדמיה מגיעה למקום עם ציוד מקצועי. את הרובוט משחילים אל תוך מערכת הביוב ושולטים בו מבחוץ. הרובוט נשלט על ידי איש המקצוע המגיע למקום כשהוא צריך לא רק להזיז את הרובוט אלא לנתח את התוצאות שהוא מביא בזמן אמת. כלומר, הרובוט משדר את התמונה לפי הבקשה של המפעיל (אשר יכול לקבוע אם למקד את התמונה או להמשיך עם הרובוט) ועל המפעיל לזהות איפה נמצאת הבעיה בביוב.

מתי תרצו להזמין את הצילומים

ישנם מצבים שונים בהם כדאי להזמין צילום קווי ביוב ולרוב יוזמנו הצילומים כשנראה שישנה בעיית ביוב ורוצים להימנע מחפירה ופגיעה בפני השטח. את הצילומים אפשר להזמין לצורך איתור סתימה בביוב, איתור של מקום בו הביוב התפוצץ ואפשר להזמין את הציוד גם לשימוש ביתי וגם לשימוש של שטחים ציבוריים.

הצילום המקצועי מאפשר לאתר את התקלה בביוב בקלות תוך חיסכון משמעותי בזמן טיפול במפגע וכמו כן להימנע מפגיעה באזור שלא נחוץ לפגוע בו. ישנם אנשים אשר חוששים להזמין את הצילומים מתוך חשש לשלם עליהם יותר כסף מכפי שהם תכננו (לרוב מדובר באנשים בעלי בתים פרטיים), אך לאחר ההבנה כי הצילומים חוסכים עבודות מיותרות וכך מטפלים בבעיה בצורה ממוקדת ובמינימום הוצאות, הם בוחרים להזמין צילום מקצועי.

חשיבות הציוד והניסיון של החברה שמגיעה למקום

חשוב להבין כי מעבר לכך שהציוד מתקדם מאד יש לבחור את החברה המתאימה לביצוע עבודות הצילום. חלק מאיתור הבעיה בביוב תלוי בציוד וחלק תלוי במפעיל הציוד. לכן יש לבחור חברה שמביאה לשטח ציוד מקצועי ומביאה איתה גם ניסיון רב בתחום זה.

ככל שלחברה יש ניסיון עשיר יותר בתחום איתור תקלות ביוב כך היא תוכל למצוא מהר יותר את הבעיה ובאופן מדויק יותר. הציוד עצמו חייב להיות מקצועי כמובן, אך המפעיל עצמו חשוב לא פחות ולכן אתם יכולים לבחון אם יש לחברה שאתם מזמינים ניסיון עם מקרים דומים לאלו שלכם (כלומר אתם יכולים לשאול את החברה אם היא מכירה בעיות דומות לזו שלכם וכן תוך כמה זמן החברה תוכל להגיע אליכם).
לאחר שהחברה תבצע את הבדיקות המקצועיות של הביוב תוכלו לפנות לטיפול בבעיה (שגם היא תתבצע על ידי אנשי מקצוע). העבודה תתבצע בצורה ממוקדת ובמינימום לכלוך ופגיעה בתשתיות שלכם ומכאן אפשר להבין מדוע אנשים רבים בוחרים להזמין צילום קווי ביוב לפני שהם מחפשים בעלי מקצוע לפתרון הבעיה שלהם.


שיתוף ב facebook
שתף
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב print
הדפס
שיתוף ב email
אימיל

תגובות