המדריך המקיף והשלם ללימודי שוק ההון
שיתוף ב facebook
שתף
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב print
הדפס
שיתוף ב email
אימיל

 
האם ברצונכם להשקיע בשוק ההון באופן עצמאי? מדובר על תחום שיכול להניב לכם לא מעט רווחים, אך כמובן שהוא גם נושא בתוכו לא מעט סיכונים. השקעה ללא ניסיון בשוק ההון, עלולה לגרום להפסדים מידיים. לכן, אם אתם נכנסים לתחום, מדוע לא ללמוד אותו? יותר ויותר אנשים מעדיפים להיכנס למסגרת לימודים מקצועית לפני שהם מהמרים להתחיל להשקיע. חשוב מאד להבין בנוסף כי הדבר לא רק ייתן לכם כלים לבצע השקעות בשוק ההון – אלא אף להפוך לסוחרים עצמאיים לכל דבר ועניין, אם תבחרו בתוכניות הלימוד הנרחבות. אז מה התוכניות הללו כוללות ומה ניתן לקבל מהן?

פירוט על התכנים שעוברים בלימודים

כל מסלול לימודים של שוק ההון, מתחיל בהיכרות כללית עם תחום זה. לימודי הבסיס כוללים הכירות עם מושגים מהתחום של שוק ההון, והבנה כיצד בכלל הוא מתנהל, ומהן האפשרויות להשקעה בתוכו – כולל השקעה במניות, אופציות, פורקס, וכיו"ב. חשוב מאד לציין כי במוסדות מכובדים ומקצוענים, מציעים מסלולים שכוללים גם תרגול מעשי. כך למשל לימודי שוק ההון באקדמיה לפיננסים כוללים לצד הלימוד התיאורטי, גם התנסויות מעשיות עם מערכות לסחר, כמובן בסביבה מדומה – וזאת בכדי שתוכלו לתרגל את העקרונות שאתם לומדים, וללמוד מהטעויות שלהם.

בשלבים הבאים של הלמודים, אפשר לעבור למסלולי לימודים מתקדמים יותר. אתם תלמדו בין השאר לא רק כיצד מקבלים החלטות – אלא כיצד מתפקדים כסוחרים עצמאיים (כלומר, שאתם סוחרים לבד ולא תלויים בברוקר, אלא סוחרים עם מערכות שונות). מסלולים של לימודי שוק ההון באקדמיה לפיננסים, וכן במקומות נוספים, כוללים נושאים כמו הפקה של דו"חות פיננסיים, הכירות עם הכלים של ניתוח טכני, הבנה כיצד מנתחים מניות וחברות, כיצד משתמשים במודלים של ביקוש והיצע, ועוד תכנים חשובים שכדאי להיחשף אליהם. אלו הכלים הראשוניים שכל סוחר עצמאי זקוק להם.

יש לציין שישנם קורסים משלימים חשובים מאד שאי אפשר להתעלם מהם, והם עוסקים באופן ספציפי בנושאים שחשוב להרחיב בהם את הדעת. כך למשל, ישנם קורסים שכוללים מספר מפגשים (במסגרות של לימודי שוק ההון באקדמיה לפיננסים למשל, מדובר על שישה מפגשים) שעוסקים אך ורק בסחר באופציות. קורסים אחרים יכולים להתמקד בכלי הניתוח הטכני שעוזרים לנתח את השוק ולצפות במגמות שונות.

לבחור במסלול הלימוד שמתאים לכם

אחד הדגשים החשובים ביותר לבחירת התוכנית התאימה ללימודי שוק ההון, הוא כמובן לבחור בזה שיתאים לכם. חלק נכיר מתושבי השרון רוצים להפוך לסורחים אחרי שכבר התנסו בעצמם בסחר בבורסה באמצעות ברוקר או מנהלי השקעות – ולכן יכולים להתחיל מהקרסים המתקדמים יותר. חשבו לציין שגם סוחרים עם ניסיון, יכולים מעת לעת לקחת קורסים שונים שמתמקדים בנושא כזה או אחר (אופציות, סחר פורקס, וכיו"ב) כדי להרחיב את הידע שלהם. אין באמת מגבלה בנושא – והכל תלוי רק ברצונכם להתפתח.

שיתוף ב facebook
שתף
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב print
הדפס
שיתוף ב email
אימיל
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
5/5

תגובות