בעושר ובעוני – משבר זוגי סביב כסף

 
למה זוגות נוהגים לריב כל כך הרבה על כסף?
אומרים שרק שני דברים מניעים את העולם: אהבה וכסף וגם מבלי שנקצין ונאמר : "אין כסף אין אהבה" עדיין, הרבה מאוד מריבות בין בני הזוג נסבות סביב הנושא הכלכלי. אז איך מגשרים על הפערים בין התפיסות השונות שלנו לגבי הכסף?

ואיך נמנעים מהאשמות והתחשבנויות גם כשהמציאות הכלכלית מחייבת אותנו לעשות וויתורים מכאיבים.

הסטטיסטיקה מלמדת כי רבים מאתנו חיים עם מינוס בבנק. מה הגורם הראשי שהמינוס בבנק נגרם בדרך כלל על ידי הוצאות הגבוהות מההכנסות, האם התעכבתם פעם לשאול את עצמכם מהי הסיבה היסודית להיותנו במינוס בבנק ומדוע אנחנו מתקשים לצאת ממנו?

כפי שבוודאי הצלחתם לנחש מינוס בבנק מקורו בדפוסי התנהגות שגויים ובעייתיים. רבים מאתנו פשוט. אנו נמנעים מהתמודדות עם מצבים פיננסיים בעייתיים ומעדיפים פעמים רבות פשוט להתעלם מהם בתקווה שהם יחלפו מעצמם. הצרה היא שהמצבים האלה אינם חולפים מעצמם.

משפחות רבות נאלצות לסגור את המינוס באמצעות נטילת הלוואה. צעד כזה לכשעצמו איננו מספיק כמובן כדי לסייע בחילוץ מהמצב הכלכלי הבעייתי. רמת הוצאות הגבוהה מרמת הכנסות תמשיך לייצר מינוס חדש במקום זה שסגרנו באמצעות ההלוואה. תוסיפו על כך את הלחץ הנוסף על תזרים המזומנים אשר נגרם כתוצאה מהחזרי ההלוואה החדשים והריבית ותוכלו להבין שיש לנו כאן מעגל קסמים שלא פשוט לצאת ממנו.

האם יש מה לעשות בנדון אתם שואלים? התשובה היא בהחלט כן, יש הרבה מה לעשות ויפה שעה אחת קודם.

ראשית אנו צריכים להילחם בנטייה הטבעית שלנו להירתע מהמספרים. עברו על דפי הבנק, סרקו בעיון את דפי החיוב של כרטיסי האשראי, הכירו את כל ההוצאות שלכם, היו עם היד על הדופק בנוגע לכל תנועה כספית אשר משפיעה על מצבכם הכלכלי. אל תפחדו, התמודדו ולמדו את מה שאינכם יודעים. זכרו שדוחות, מסמכים ומספרים אינם נושכים.

זוגות מגיעים אליי במשבר זוגי שהגורם הוא כספי ומספרים לי שאינם יודעים איך הגיעו למצב ויותר שאחד מבני הזוג לא מודע בכלל ואינו מוכן לעזור בנושא .וכול הזמן מריבות סביב הנושא .זהו גורם למשברים בזוגיות .

הגבירו את המודעות השוטפת שלכם לצרכנות אחראית ונבונה והזכירו לעצמכם כל העת שהמחיר של חיים בגירעון שוטף הוא יקר וכואב.
עברו ממצב של ייצור גירעון שוטף למצב של ייצור הכנסה פנויה שתאפשר לכם צמיחה כלכלית ועתיד טוב יותר. קחו את עצמכם בידיים ומנעו ממשברים פיננסיים מיותרים.

ככל שתתחילו להתמודד עם המצב בשלב מוקדם יותר כך יגברו סיכויי ההצלחה שלכם.
אם אינכם יודעים כיצד לנהל את התהליך הזה בעצמכם בואו למרתון לפתרון הבעיה האמתית בזוגיות עקב המצב וכן איך להתנהל כספית ייעוץ כזה יסייע לכם לסגור את כל הפערים בהבנה ובידע, יספק לכם את כל הכלים המעשיים והתמיכה שאתם צריכים ובעיקר יאפשר לכם להשיג חופש כלכלי וצמיחה כלכלית.ושקט בזוגיות .

להתייעצות במתנה התקשרו
נעמי 0522410422

האתר של נעמי בלאט : www.placesofwonder.com
כדאי להצטרף לדף בפייסבוק: www.facebook.com/blatneomi
לכול שאלה אנא התקשרו 0522410422


שיתוף ב facebook
שתף
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב print
הדפס
שיתוף ב email
אימיל

תגובות