גל תלונות חסר תקדים נגד רפורמת החניה של עיריית כפר סבא

"אם זה חינם ויש מדבקה על הרכב – למה בכלל צריך להפעיל חנייה? זה לא הגיוני": איה הוד העלתה תלונה על דף עיריית כפר סבא בפייסבוק וזכתה לגיבוי חסר תקדים מהציבור
התלונה של הוד בעצם לא חדשה: איה הוד גורסת את מה שמאות לפניה טוענים כבר מספר חודשים בכפר סבא אך ללא שינוי: התושבים ממשיכים להקנס ברחוב ויצמן בכפר סבא בגלל שילוט לא ברור, בגלל שמפעילים פנגו ולא מודעים לאיסור חניה אחה"צ בוייצמן ועוד.

השילוט המבלבל עורר כאוס מוחלט ולפני כשבוע וחצי פנינו וביקשנו מדוברת העירייה הסבר על החניה בוייצמן: למשל היכן מותר ואסור להחנות בוייצמן בימי שישי בבקרים ואחר הצהריים. זאת לנוכח מקטעים מסויימים בלבד בהם אסורה החניה. 

לחצו כאן – הכתבה הראשונה בנושא: תושבי כפר סבא ממשיכים לקבל דוחות ברחוב ויצמן: מפעילים פנגו אחר הצהריים ונקנסים


שימו לב לפוסט שכתבה איה הוד בפייסבוק – אשר זכה ללמעלה מ-800 לייקים ולמעלה מ- 100 שיתופים ומאות תגובות כועסות

לצפיה בפוסט – לחץ כאן 


א
יה הוד כתבה:"יושבת רועדת באוטו מעצבים! הילד מאחור. חגור. ואני לא מצליחה להביא את עצמי להתניע ולנסוע הביתה. בדיוק קיבלתי ביד דו"ח חנייה מפקחית שהרגע סיימה לרשום לי אותו. 250 ש"ח. אני מתכסה תוך שניות בזיעה…דפיקות הלב מאיימות להוציא את הלב ממקומו…מי היה מאמין שרק לפני מספר דקות כולי שמחתי על שמצאתי בויצמן חנייה בכחול-לבן בדיוק ליד בית המרקחת שהייתי צריכה לעבור דרכו! כמובן שהפעלתי פנגו, וכמובן שהייתי מיודעת למהפכת החנייה שהעיר שאני גרה בה כל כך התגאתה בה : 3 שעות חינם בכחול-לבן ברחבי העיר….זה היה באמת עניין של דקות…רק קפיצה קטנה לבית המרקחת לקנות תרופה לילד…כולי שמחה על החנייה המופלאה והחוקית (לכאורה) שנקרתה בדרכי….
אני שכל כך מקפידה לא לחנות איפה שאסור, אני שמוכנה להפסיד זמן יקר אם יש אפילו רק חשד קטן שהחנייה לא חוקית…קשה לתאר את הזעם, את תחושת הבלבול, את העלבון כאשר הפקחית עמדה ליד הרכב ובטון מזלזל מעדכנת אותי שבשלט בתחילת הרחוב כתוב שהחנייה בכחות-לבן מותרת רק עד 16:00!!!!
מי היה מאמין אחרי כל הפרסומים שהעירייה הוציאה על מהפכת החנייה שיכניסו לנו ככה בהפוכה?
לוקחת כמה נשימות עמוקות, מנסה להרגיע את המיגרנה שהחלה כשהכעס עלה לראש מתחושת חוסר הצדק וההפתעה…מגיעה הביתה בקושי.
ועכשיו, כאשר הבנתי שתושבים רבים זועמים על אותו עניין בדיוק ואני לא לבד, וכאשר הבנתי שנעשתה על כך כתבה ענקית לפני שבוע במקומון , פניתי לעיתון בעצמי ואני הולכת להרים את כל העיר עד שהדו"ח הזה יבוטל! יש גבול לחוצפה! אי אפשר לקבוע חוקים, ליידע בהם את כל העיר ואז להחליט לשנות אותם מבלי שנדע….!!!!!!!!! הייתי מוכנה לשלם דו"ח לו היה ניתן בצדק. פה תושבי העיר מרגישים מרומים!". 

לפורטל השרון פוסט אמרה הוד :"חניתי בויצמן 119 ליד בית המרקחת בשעה 17:21. נכנסתי לרכוש תרופה. כל כך שמחתי שמצאתי חנייה בכחול לבן ולא אצטרך ללכת מרחק גדול עם הבן שלי. הפעלתי פנגו וכשחזרתי לאוטו פקחית נתנה לי ביד דוח. 250 ש״ח. הייתי המומה. נסערת. לא יכולתי לדבר. הייתי צריכה להחזיק את עצמי בשביל הבן שלי אבל סערת הרגשות היתה גדולה ובקושי הגעתי הביתה. תושבי עיר נוספים חטפו את המכה הזאת ויש תחושה בקרב התושבים שמהפכת החנייה היא לא כפי שהם הציגו אותה. תושבים מבולבלים. לא יודעים מתי ואיפה כבר אפשר לחנות ויש בעיקר פחד וחוסר אמון. כל יום נופלים קורבנות נוספים ואף אחד לא מדבר. העירייה עושה מזה אחלה כסף אני רותחת בשמי ובשם תושבים שניכוו..". 

בסוף חודש אפריל הגיבה דוברת העירייה כך:"אנו מתייחסים בכבוד לתחושותיהם של כלל התושבים ובעלי העסקים בעיר, אולם מכיוון שמדובר ברפורמה חדשה ורחבת היקף טבעי הדבר שיתלוו לנושא חבלי לידה.
מטרת רפורמת החנייה הינה לשחרר את רחוב ויצמן מעומסי התנועה והפקקים ולאפשר חניה חינם לתושבים במרכז העיר, ועד כה קיבלנו תגובות חיוביות רבות".

לכתבות נוספות בנושא: רחוב ויצמן בכפר סבא:"כל יום עסקים נסגרים"

מאות תלונות נגד רפורמת החניהשיתוף ב facebook
שתף
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב print
הדפס
שיתוף ב email
אימיל

תגובות