ניצנית – חנות בגדי יד שניה בכפר סבא: המוכרים הם דיירי ניצן

 
כפר סבא התברכה בחנויות יד שנייה אך חנות כזו יש רק אחת: חנות ניצנית שנפתחה לאחרונה ברחוב סאלד ובה המוכרים הם חניכי ניצן אונים הלומדים שילוב בקהילה באמצעות העבודה המספקת.

מדובר בחנות יד שנייה, ובה ביגוד, הנעלה, אביזרי אופנה ופריטים שונים שנפתחה במיקום לא שגרתי: במקלט של מכון 'ניצן אונים בכפר סבא.

המכון משותף לאגודת ניצן ולאגף לשיקום של הביטוח הלאומי ומכשיר צעירים בגילאי 30-18 עם לקויות למידה קשות לחיים עצמאיים ולהשתלבות בעולם התעסוקה.

לדברי רחל רגב, מנהלת מכון 'ניצן אונים' ופסיכולוגית שיקומית ונוירופסיכולוגית: "כבר בקיץ תכננו לשפץ את המקלט במכון ולפתוח בו חנות 'יד שנייה', אבל מבצע 'צוק איתן' עיכב את התכניות. מדובר במיזם עסקי יוצא דופן, המשותף לצעירים ולצוות במסגרת ניצן-אונים. הקמנו ועד מנהל, המורכב משישה חניכים וארבעה אנשי צוות, והוא אחראי על ניהול החנות. הפריטים, שאנו מוכרים, נתרמו על ידי הצוות ואנשים אחרים החניכים משמשים גם כמוכרים. החניכים שלנו עושים צעדים ראשונים בעולם העסקים והתעסוקה, ולמדו מושגי יסוד כמו: 'ביקוש והיצע', תמחור, יחס ראוי לקונים ועוד. כל הכנסות החנות תוקדשנה לרווחת החניכים ולפיתוח המיזם. אני מזמינה את הציבור להגיע לחנות, לערוך בה קניות וגם ליהנות מאווירה מיוחדת".

בשלב זה,שעות פתיחת החנות: ימי שני 15:30 – 17:30 , ימי שלישי 10:00 – 15:00, ימי חמישי 10:00 – 13:00. כתובת: רחוב סאלד 4, כפר סבא. בהמשך תהיה הרחבה של שעות הפתיחה.

מכון 'ניצן אונים' בכפר סבא, נוסד בשנת 1988 על ידי האגף לשיקום של המוסד לביטוח לאומי ואגודת ניצן (לקידום ילדים ובוגרים עם ליקויי למידה, ו/או הפרעת קשב וקשיי הסתגלות ותפקוד). המכון מכשיר צעירים בגילאי 18-30 עם לקויות למידה קשות וקשיי תפקוד והסתגלות לחיי עבודה ולעצמאות בקהילה, ומסייע באיתור מקומות עבודות בשוק החופשי המתאימים לכישוריהם ושאיפותיהם.

ההכשרה נעשית במשך שנתיים בתנאי פנימייה, בסופה ממשיכים בוגרים רבים לדיור המשך בקהילה בסיוע משרד הרווחה.

ל'ניצן אונים' היום כ- 45 דירות שכורות בכ"ס ורעננה בהן חיים בוגרי המכון ומנהלים חיים כמעט עצמאיים בליווי של צוות מקצועי.

שיתוף ב facebook
שתף
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב print
הדפס
שיתוף ב email
אימיל

תגובות