הטיפ השבועי לכלה ולחמות | מאת ד"ר איריס בר און

כלתי… חמותי….. כמה פעמים שמעתם על קיטורים משני הצדדים ותמיד הגבר, תקוע, בין שתיהן. למה זה לא עובד? איך יכול להיות שמלכתחילה לעיתים אין סיכוי ליחסים תקינים ולעיתים אחרי החתונה זה משתנה. מה הסוד ואיך אפשר למנוע?
חמדה הינה בוגרת משפטים ועובדת במשרד מאד נחשב , היתה סטודנטית מבריקה ו"לרוע" מזלה היא מאד יפה ודיגמנה לפרנסתה. דהיינו גם יפה וגם חכמה איך יכול להיות?

התאהבה עלמת החן בגבר בן 39 והיא בת 25 , שמו דני גבר נאה העוסק במקצוע נחשב מאד …

התאהבו בטרוף ותוך שלושה חודשים החליטו זהו אני ואתה לעולם ועד.

אמו של דני גידלה אותו לבד מגיל 3 יחד עם הסבתא גם אימו בת יחידה אקדמאית ועוסקת במקצוע מאד מכובד, אביו עבר לחול והאם ניתקה לחלוטין הקשר של האב והבן גידלה אותו בכבוד ממש גאוות כל אם יהודייה.

כאשר חמדה נכנסה לחייו בתחילה הכירה את האם שהסתכלה בחשדנות ולא האמינה שהיא בוגרת אוניברסיטה ומיד אמרה לבנה היא משקרת …
האם הינה ללא זוגיות ומאד סרקסטית ואילו דנה עדינה ורגישה מאד .

כעבור שלוש פגישות פסקה האם: או אני או היא"

ודני החליט.. עבר דירה יחד עם בת זוגתו והפריד חשבונו מאימו אשר ניהלה אותו כליל-חשוב לציין שהאם מבוססת מאד ומיד אמרה לו: לא תקבל כלום.
הוא הלך עם אהובתו אשר לה משפחה מדהימה חמה משכילה ומבוססת הם סייעו להם עם הדירה

ושם הוא ראה איך מתנהל בית באהבה וקשר שפוי בתוך המשפחה ולא כמו אצלו רק על רגשות אשמה וחובה לעשות מה שאמא אומרת כדי לרצות, כי הוא חייב, הרי היא גידלה אותו.

חמדה החליטה שאין טעם ללכת לבית אמו מאחר ותמיד היא יורדת עליה, אמרה לדני לך בלעדי שלא תרגיש שאין לה זמן איכות איתך וכך שנה. חלפה והנה מדברים על חתונה…ומה תגובתה של האם?

אני לא באה לך עם המשפחה החדשה שלך.

בינתיים יצר קשר עם אביו הביולוגי אשר מאד שמח והסביר לו למה ברח ממנה והשאיר אותו בגיל כה רך, היא לא הסכימה שיהיו בקשר והאב עבר מעבר לים.
החתונה מתקדמת ולבסוף התרצתה האם והגיעה לביתם הנעים והמטופח, נישארה עם פרצוף זועף אך הבינה שהפעם לא יעזור לה היא כבר דאגה לבטל לו חתונה ולהבריח כל אהובה שהיתה לו וכך הגיע לגילו המופלג רווק מבוקש.
כמובן שדני עבר תמיכה רגשית דרך שיחות כדי ללכת לחייו ולהבין שאין זו הפקרה והוא זכאי להקים משפחה ולזכות לממש הורות.

לעומתו חמדה הודרכה איך להתנהג עם האם שנכנסה לפאניקה כי לוקחים לה את הבן, הפרטנר ואיך היא תחיה הלאה, דרך ההבנה את מצוקתה של האם והחמלה כלפיה התחזקה חמדה ולא ניפגעה יותר ממנה .

כמו כן פירגנה להם להיות יחד בלעדיה מבלי לחוש קינאה אלא הבנה .
הכל ניתן ליפתור עם הכוונה ותבונה.. הרבה יותר קל מאשר להיעלב, ללחום, לכעוס, ולבקש מהבן לבחור ניתן לשלב בתבונה ורגישות .

רבות האימהות החוות משבר כאשר הבן ממשיך בחייו ומגלות קינאה המתבטאת בביקורת חריפה וקטלנית על הכלה, לצערי אין הדרכה להורות או לתסמונת הקן המתרוקן והחרדה הנילווית אליו, יש הורים המציעים לילדים לגור עימם גם כשהבית קטן וצפוף.

כלות יקרות: אם יש בעיה מיד לדבר עם איש מקצוע ולפתור כי התנהגויות לא נעימות ממיתות את האהבה, כמו כן בנים אינם צריכים לוותר על אמם –יש דרך ופתרון.

חמות : היי רגישה וזיכרי את עצמך ככלה, אל תקשי ואם לך קשה גשי למספר שיחות ותעברי זאת בקלות ובתבונה.

בברכת משפחה אוהבת ומאוחדת כי זה הכי חשוב.
ד"ר איריס בר-און- יעוץ אישי זוגי ומיני

שיתוף ב facebook
שתף
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב print
הדפס
שיתוף ב email
אימיל

תגובות