"קל להצביע כמו תוכי וזה מה שרוב חברי המועצה עשו"

חברת מועצת העיר, ד"ר ענת קלומל, מעלה טענות קשות נגד חברי מועצת העיר לנוכח השתלשלות האירועים בישיבת מועצת העיר האחרונה: בישיבה התבקשו חברי המועצה לאשר החלטה שהובאה בישיבת ועדת כספים: העברה מתקציב לתקציב. 

ברם, לא כולם חברים בוועדת הכספים וסביב שולחן המועצה לא נשאלה על רקע ההצבעה, אף לא שאלה אחת מחברי המועצה שאינם חברים בוועדה, או לא נכחו בה. סגן ראש העירייה צביקה צרפתי ביקש מכולם לאשר ואכן, כולם הצביעו, להוציא יובל לוי וענת קלומל מהאופוזיציה. 

נשאלת השאלה, על מה הצביעו?!
כאשר ראש העירייה יהודה בן חמו אותת לחבר האופוזיציה אלי כהן לתמוך "כן, זה בעד בניית בית ספר", הוא אכן זכה לתמיכתו וכהן הצביע בעד. 

לטענת יו"ר האופוזיציה יובל לוי מדובר בהעברת כספים מבית ספר שבנייתו טרם הסתיימה ולנוכח מחדלי קריית ספיר – לא ברור למה להעביר כסף מתקציב לתקציב אם בנייה שלשמה אושר התקציב מלכתחילה טרם הושלמה. – כך לדבריו.

ענת קלומל:"נניח שעיריית כפר סבא תקים מרכז חלל בעיר. נשמע נחמד ויפה וכולנו נתלהב ונצביע בעד אך מרוב התלהבות שכחנו כלל אחד והוא מאיפה מביאים את הכסף לפרוייקט כזה? קל להצביע כמו תוכי וזה מה שחברי המועצה עשו. אך מישהו שאל מאיפה הכסף? על חשבון מה? עיריית כפר סבא לא יכולה להתנהל כמו עסק לחלפנות כספים. חייבת להיות בקרה על כל שקל וזה תפקידנו במועצה, ולא רק של סיעת תפו"ח.​ ​דוחות הכספים שנשלחים אלינו נראים כמו דפי אקסל בקורס אופיס למתחילים ומהם אי אפשר להבין כלום".

החלטתי לבדוק האם חברי המועצה יודעים על מה הם מצביעים ומה תגובתם לטענות הקשות של ד"ר קלומל נגדם.

בתמונה: דבי שני
צילומים: תומר דואק

פניתי לחברי מועצת העיר, אף לא אחד מהם טרח להגיב, להוציא ד"ר דבי שני, החברה בסיעת מעוף – סיעתו של ראש העירייה. 

ראשית צריך לברך על התייחסותה, אך עולה השאלה: האם ד"ר שני מבינה תפקידו של נבחר ציבור?

שימו לב לתגובתה: "הנושא נדון לעומקו בישיבת ועדת כספים 10/5/15 שבה נכח יובל, שגיא הגזבר השיב על כל שאלותיו של יובל באופן מלא ומקצועי. אני מציעה שענת ויובל ישבו עם שגיא לבירור הנושא יותר ביסודיות, למרות שכבר פירט והסביר שאף גוף לא יוצא ניזוק מההעברה. אני בטוחה שאם ענת תבקש לברר מול שגיא היא תיענה מאד בחיוב, כך שאין בעיה וישנה שקיפות מלאה.
הדברים הובנו במלואם, אך רק חברי מועצה יכולים לפנות ולקבל תשובות מלאות".

– אני לא מדברת עליהם. אני רוצה להבין. ישבת שם. מה הבנת?

"זה לא מתפקידי להסביר את החלטות העירייה ואת הנושאים שאנו דנים בהם, כך שלא אוכל לסייע פה". 

===

חבר המועצה (משנה) אורן כהן (ליכוד) הגיב ברשתות החברתיות כי הוא פעיל מאוד וכשנשאל מה תרומתו השיב כך :"למשל שמירת הסטטוס קוו דתיים חילונים, למשל הבאת את שרי מפלגת השילטון, למשל סיוע לתושבים רבים המגיעים אליי חדשות לבקרים, למשל קידום ענייני השכונות, למשל קידום העיר כפר סבא כעיר אוניברסיטאית ועוד הרבה מאד דברים שבהם אני שותף לעשייה העירונית של הנהלת העיר. הכל בהתנדבות מלאה כאמור. אשמח לשמוע רעיונות נוספים ולא הערות ציניות חסרות תוכן. צריך להבין שכפר סבא נתנה בבחירות האחרונות מנדט לראש העיר ועיקר הסמכויות נמצאות אצלו". 
== מוזמנים לשתף ולהגיב על הכתבה כאן למטה ==========

שיתוף ב facebook
שתף
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב print
הדפס
שיתוף ב email
אימיל

תגובות