אחסון תכולת דירה – לא רק במעבר דירה

שירותי אחסון תכולה אולי מוכרים לרובנו בעיקר מהסרטים בטלוויזיה אך האמת היא שממש מתחת לאפנו הולך ומתפתח ענף גדול למדי שמציע מחסנים ויחידות אחסון להשכרה חודשית בשוק צומח שעל פי הערכות מגלגל מיליוני שקלים בשנה.
בחרנו לסקור בפניכם את שירותי האחסנה בישראל, מתי כדאי להיעזר בהם והחשוב מכל – איך תדעו באיזו חברת אחסון תכולה לבחור – רמז, המחיר לא תמיד מעיד על ההצעה המשתלמת ביותר.

מי צריך שירותי אחסון תכולה?

מקובל לחשוב ששירותי אחסון תכולת דירה פונים בעיקר למי שעובר דירה אך לא כך המצב. שירותי האחסנה באים לתת מענה לצורך הרבה יותר רחב – אפילו למגזר העסקי.

אחסון תכולה בזמן שיפוצים
– מי ששיפץ אי פעם את הדירה יודע – אחת השאלות המרכזיות שעולות היא כיצד ניתן לשמור על הרהיטים ושאר הפריטים מפני נזקים ולכלוך. אם מדובר בשיפוץ קטן, סביר להניח שריכוז התכולה בחדר פנימי, יכולה לפתור את הבעיה אך אם מבצעים שיפוץ נרחב, אחסון התכולה למספר שבועות יכול להיות פתרון בטוח ובמחיר סביר.

נסיעות עסקיות ממושכות
– היותה של ישראל מעצמת הייטק, מביא לכך שיותר ויותר עובדים, יוצאים לנסיעות עסקיות ארוכות. במקרים כאלה, רבים יעדיפו להשכיר את הדירה ובו בעת, לשמור על הריהוט והתכולה במקום מבטחים.

מעבר דירה
– עוברים לדירה זמנית או לדירה קטנה יותר ואין לכם מקום לאחסן את כל הציוד? תמיד תוכלו להיעזר בשירותי האחסנה.
בעלי עסקים שמחפשים פתרון זול ובטוח לאחסון סחורות – אחד המגזרים המפתיעים בעניין זה, הוא בעלי עסקים שמחפשים מקום בטוח ונגיש לאחסן סחורות. אין הדבר אומר שהשכרת יחידות אחסון היא נחלתן של חברות גדולות. יותר ויותר בעלי עסקים קטנים מוצאים את שירותי האחסנה כמועילים במיוחד לאחסון סחורה שנמכרת ברשת האינטרנט.

מה לבדוק לפני שבוחרים חברת אחסון תכולה?

נקדים ונאמר, בישראל קיימים מגוון פתרונות לאחסון תכולה כאשר הדוגמאות המוכרות לנו מסרטי הטלוויזיה, לעתים קרובות רחוקות מהמציאות המקומית. לכן יש להקדיש את הזמן הראוי על מנת לבחון את השירותים המוצעים תוך התמקדות בנקודות הבאות:

מיקום – למיקום המחסנים חשיבות גבוהה – הן מבחינת האפשרות שלכם להגיע ליחידות האחסון כדי לקחת או לאחסן דבר מה והן מבחינת העלויות הכוללות. בחירה במחסן רחוק, עשויה לייקר את עלות ההובלה אל המחסן ומהמחסן אל הדירה.

באילו מתקנים מדובר – כבר נאמר שהראש הישראלי ממציא לנו פטנטים אך כשמדובר באחסון של פריטים יקרים מבחינה רגשית וכספית, אין מקום למשחקים. לכן יש לבחון את מתחם האחסנה ולוודא שהוא מותאם לאחסון תכולה של דירות. מכולות ומחסנים פתוחים, לא מהווים לדעתי פתרון איכותי ובטוח ובדרך כלל באחסון תכולת דירה, עדיף ללכת על יחידות אחסון פרטיות ונעולות.

בנוסף, בדקו שבמקום קיים ביטוח תקף (בקשו לראות את הפוליסה בעצמכם).

אבטחה – בדקו האם המקום מאובטח 24 שעות ביממה באמצעים פיזיים, אלקטרונים ואנושיים. לעולם אין להתפשר על נושא זה.
רישיונות להפעלת עסק – כמו כל עסק, גם מחסנים לאחסון תכולה צריכים להחזיק ברישיונות המתאימים. בדקו את הרישיונות וודאו שהם בתוקף. היעדר רישיונות עשוי להעמיד את קיום הביטוח בספק וגרוע מכך – במידה שיוצא צו פינוי, אתם אלה שיצטרכו להתחיל בריצות וחיפושים אחר מקום אחסנה חדש, שלא לדבר על העלויות שכרוכות בכך.

אישור מכבי אש – אחת הסכנות הנפוצות במתחמי האחסנה, היא התלקחות. אף פעם אינכם יכולים לדעת מה מאוחסן ביחידה הסמוכה. לכן וודאו שלמקום העסק יש רישיון ממכבי האש.

אחזקה והדברה – תשאלו את עצמכם, האם המקום מתוחזק ברמה נאותה? בדקו שמתבצעת הדברה יזומה לפחות אחת לחודש. כמו כן רמת הניקיון יכולה להעיד על רמת האחזקה הכללית.

טיפים לחסכון בעלויות האחסנה

התמקחו על המחיר הסופי

בישראל כמו בישראל, המחירים בדרך כלל לא סופיים. נסו להבין כיצד ניתן להוזיל את המחיר וזכרו — ככל שמשך זמן האחסנה ארוך יותר כך ניתן להשיג מחירים טובים יותר.

חפשו יחידות אחסון בנפח זהה לזה שאתם זקוקים

עלויות האחסנה נמדדות על פי נפח האחסון של המחסנים. בדקו שבמתחם האחסנה, קיימת יחידה שמתאימה בגודלה לכמות התכולה שלכם. יחידה גדולה מדי תהיה בדרך כלל גם יקרה יותר.

בזמן שיפוצים – שיפוצים מאופיינים בהוצאות בלתי צפויות והמחיר הסופי רחוק בדרך כלל מהתקציב המתוכנן. אם לפניכם שיפוץ נרחב, הקצו סכום כסף לטובת שירותי האחסנה. זהו חלק בלתי נפרד מהשיפוץ.

אחסון תכולת דירה יכול להיות פתרון מצויין במגוון מצבים אך על מנת ליהנות משירות איכותי ומחיר סביר, יהיה עלינו לבחון את האפשרויות לעומקן. בדרך כלל מדובר באחסנה של פריטים יקרים – כספית ורגשית ולכן אנו ממליצים להיערך מבעוד מועד ולבחור את השירות האיכותי ביותר במחיר המשתלם מכולם.


שיתוף ב facebook
שתף
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב print
הדפס
שיתוף ב email
אימיל

תגובות