המדריך לבחירת קבלן עבודות גבס
שיתוף ב facebook
שתף
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב print
הדפס
שיתוף ב email
אימיל

עבודות גבס נמנות עם שירותי השיפוצים המבוקשים ביותר בישראל אם לא המבוקשים ביותר מבין כולם. האפשרויות הרבות שעבודות גבס מעמידות בפנינו כמו גם הפתרונות השונים למגוון עצום של צרכים, מביאים אותנו למצב שבו כמעט אין בין בישראל שאין בו עבודת גבס מסוג כלשהו. החל מקירות, דרך הנמכת תקרות ועד לעיצובים מרהיבים בגבס.
המגוון העצום וההתפתחות המהירה של הענף שמביאה לכניסת חומרי גלם חדשניים, דורשים מאתנו לבחון מספר נקודות טרם נבחר קבלן גבס.

לפניכם המדריך לבחירת קבלן גבס שנכתב בשיתוף עם המרכז לעבודות גבס.

עבודות גבס אז והיום

עבודות הגבס השונות פרצו בסערה לישראל לפני כשלושה – ארבע עשורים. בתחילת הדרך מדובר היה בפתרון זול ומהיר לבנייה של קירות ותקרות. וכמו כמעט כל ענף שנמצא בתחילת דרכו, עבודות גבס רבות התאפיינו בתחילת דרכן באיכות ירודה שנבעה מביצוע לא נכון של העבודה ובשימוש בחומרי גלם שאינם עומדים בסטנדרט שקיים כיום. בעיות האיכות באו לידי ביטוי בעיקר בבידוד לקוי ועמידות בעייתית.

מאז אותן שנים עבודות הגבס השתנו ללא היכר. איכות החומרים השתפרה מאוד, הידע שצברו קבלני הגבס והניסיון עושים את שלהם וכיום ניתן לבנות קיר גבס שיהיה איכותי יותר מקיר לבנים – אם מבצעים את העבודה באופן מקצועי.

כל זאת מביא אותנו לנקודה הבאה: אם אתם נמנים עם אותם אנשים שחושבים שעבודות גבס לא יכולות לספק את הצרכים שלהן הן נועדו באופן מקצועי – חשבו שנית. עם כל הידע שנצבר במהלך השנים ושיפור מתמיד של חומרי הגלם, אנו יכולים לומר בוודאות שעבודות גבס יהיו איכותיות יותר אפילו משימוש בשיטות בנייה מסורתיות – שלא לדבר על החיסכון בזמן ובעלויות.

איך תבחרו קבלן גבס?

חפשו קבלן גבס שהוא גם יוצר

בניגוד לבעלי מקצוע אחרים, התכונה שיכולה לעשות את ההבדל הגדול ביותר בין קבלני הגבס השונים, היא היכולת לייעץ באופן מועיל ולספק את הפתרונות היפים, היעילים ובמחיר האטרקטיבי ביותר.

מניסיוני בעבודות השיפוצים השונות, כבר נתקלתי באנשי גבס מקצועיים מאוד ואמינים, עם תודעת שירות גבוהה שנפלו בנקודה החשובה אולי מכולן – לתרום מהידע ומהמעוף שלהם לבעל הדירה או העסק שמעוניין לשדרג את החלל.

ישנם מקרים מסויימים שבהם צריך להביא אדריכל או מהנדס לצורך בניית תכנית אך כדאי לדעת שישנם אנשי גבס יצירתיים ומקצועיים שיכולים לתת לכם רעיונות וכיוונים שלא רק יענו על הצורך לספק מראה מרהיב – אלה יהיו פונקציונאליים ושימושיים וכל זה תוך כדי חיסכון בסכומי כסף לא מבוטלים.

עבודות גבס שנעשו והמלצות

בעבודות גבס צריך להקפיד על הפרטים הקטנים ביותר. החל מהשירות ועד ליישום העבודה על פי הכללים ובמקצועיות.
אנו ממליצים להיפגש עם קבלן הגבס על מנת לתהות על אופיו ועל הרעיונות שהוא מציע לביצוע העבודה בביתכם. יתרה מזאת, כדאי בהחלט לבקש מאיש הגבס המלצות של לקוחות ולצפות בתמונות של עבודות שנעשו על ידו. ביקור בית באחת מהעבודות או יותר שנעשו על ידו ושמיעת דעות של לקוחות, יכולים לשפוך הרבה מאוד אור ולעזור בהחלטה אם לשכור אותו או שלא.

באילו חומרים משתמשים

לדרך בה נעשות עבודות הגבס ולבחירת חומרי הגלם יש משמעות גבוהה מאוד. מדובר כאן בתמהיל בטיחותי לצד מראה.
לפני שאתם שוכרים קבלן גבס, יש לוודא שהוא עובד על פי כל נהלי הבטיחות – החל מהעבודה בשטח ועד להתקנת הקונסטרוקציה על פי נהלים. תשאלו את קבלן הגבס באילו חומרים הוא משתמש ומהו התקן שעל פיו הוא עובד בהתקנת תקרות וקירות. תשובות ישירות ומקצועיות יעידו בדרך כלל על כך שבעל המקצוע יודע בדיוק על מה הוא מדבר אתכם.

מעבר לכך, ישנם אתרי אינטרנט רבים שדרכם תוכלו ללמוד על התקנים השונים בהתאם לעבודת הגבס בביתכם.
כמו כן, יש לוודא שהחומרים שמשתמשים בהם עונים על הצרכים. לדוגמה, שימוש בחומרי בידוד ובלוחות גבס מתאימים.
לבחירת קבלן הגבס משקל גבוה על איכות העבודה – הן על המראה והן על הבטיחות והעמידות שלה. אנו ממליצים בחום לבחון לפחות שלוש הצעות מחיר לפני שכירת הקבלן. כמו כן, כשמדובר בעבודת גבס, לבחינת תיק העבודות חשיבות גבוהה מאוד. פנו לכם את הזמן הדרוש על מנת לבחון את העבודות ולקבל את ההחלטה הטובה ביותר – זו שתשלב עלויות אטרקטיביות לצד מראה מרהיב ושימושי של דירתכם או בית העסק.

המדריך נכתב בשיתוף המרכז לעבודות גבס gypsum-center.co.il


שיתוף ב facebook
שתף
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב print
הדפס
שיתוף ב email
אימיל
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
5/5

תגובות