איך לבחור מטבח המתאים ביותר עבורנו

סגנון עיצוב של מטבח קובע באופן ישיר את רמת החיים ושביעות הרצון שלנו. יש היום מגוון רחב של סגנונות שיכולים להתאים לקהלי יעד שונים, אז כדאי להכיר את המאפיינים שלהם. הנה המדריך המלא

בחירת מטבח היא סוגיה מורכבת מכפי שנהוג לחשוב. קודם כל, העיצוב מחייב השקעה כספית לא מבוטלת. רוב פתרונות העיצוב דורשים רכישת מכשירי חשמל, שיפוץ, הוספת רהיטים ופתרונות אחסון ועוד. שנית, העיצוב צריך להיות גם דקורטיבי וגם פונקציונאלי. המטבח הוא בסופו של דבר המקום שבו אנו מבלים חלק ניכר משעות היום והוא משמש גם לאירוח חברים ובני משפחה.

למזלנו, יש היום סגנונות עיצוב שונים שיכולים להתאים עבור המטבח הביתי. השוואה בין הסגנונות יכולה לעזור בעיצוב ולחסוך בהוצאות מיותרות. כל מה שצריך לעשות הוא להכיר את המאפיינים של הסגנונות השונים ולהתאים אותם לצרכים האישיים.

סגנון מודרני: פתרון לדירות קטנות

סגנון הבנייה המודרני מתאפיין בניצול אופטימאלי של חלל הפנים. את הסגנון הזה אפשר לראות גם במטבחים שמעוצבים לפי הגודל הממוצע של דירות קטנות או שכורות. העלייה במחירי הנדל"ן מאפיינת לא רק את ישראל אלא גם מדינות אחרות ברחבי העולם, אז אין פלא שדווקא הסגנון המודרני הוא זה שזוכה לעדיפות.

בסגנון עיצוב מודרני של מטבחים משתמשים בהרבה פתרונות אחסון, ארונות ופתרונות תלייה. המטבח הזה מאורגן מאוד והפונקציונאליות עומדת בראש סדר העדיפויות. מבחינה דקורטיבית, הדגש הוא על שימוש בצבעים סטריליים וחלקים ובשילוב בין מתכת, נירוסטה ואלומיניום.

סגנון כפרי: לבתי משפחות וחובבי בישול

סגנון עיצוב כפרי מבוסס על שימוש במרכיבי עץ. גם במטבח הזה אפשר לחסוך במקום על ידי הצבת פתרונות אחסון ורהיטים, אך כאן בוחנים בעיקר את סביבת העבודה והבישול. עיצוב קלאסי של סגנון כפרי כולל למשל משטח עבודה דו צדדי, כיור יחיד, מנורת תלייה ושולחן עם 4 כיסאות לפחות. כתוצאה מכך, הסגנון הכפרי דורש מטבחים יחסית גדולים ולעיתים קרובות הוא גם משולב עם אי מרכזי.

בניגוד למה שנהוג לחשוב, עיצוב מטבח בסגנון הכפרי לא תמיד זול יותר מהסגנון המודרני. הכל תלוי בחומרי הגלם שבהם משתמשים ובגודל החלל. אפשר להתייעץ עם אנשי מקצוע לגבי פתרונות אחסון למטבח ותחליפי עץ סינתטיים שמעניקים תחושה חמימה במחיר יחסית נמוך.

סגנון מסורתי: חוזרים לקלאסיקה

עיצוב מטבח מסורתי יכול להתאים גם לסגנון חיים של זוגות צעירים, משפחות ומבוגרים שמתכננים לצאת לפנסיה. במטבח כזה יש הרבה מקום לבישול וכיור כפול שיכול להכיל כלים רבים.

המטבח הקלאסי כולל בדרך כלל מדף מעל הכיור להצגה של תבלינים, כמו גם עגלת מטבח עם גלגלים שאפשר להזיז ממקום למקום. את המטבח הקלאסי ניתן לשדרג באמצעות אבזור פנים וידיות לארונות כדי להתאים אותו גם לאירועים חברתיים שונים.


שיתוף ב facebook
שתף
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב print
הדפס
שיתוף ב email
אימיל

תגובות