שרים וחברי כנסת אומרים תודה לצוות פנימיית עלומים

בשבוע שעבר, שלישי, 13 בדצמבר, התקיים הכנס השנתי של הפורום הציבורי – כפרי הנוער והפנימיות בישראל במרכז הכנסים אווניו בשיתוף מידע כנסים. מטרת הכנס הייתה להדגיש את חשיבותם של כפרי הנוער והפנימיות כמסגרות חינוכיות וטיפוליות משמעותיות למען צמצום הפערים בחברה הישראלית.

בין המשתתפים בכנס היו שר החינוך נפתלי בנט, שר הרווחה והשירותים החברתיים חיים כץ, אבי נאור – יו"ר ומייסד הפורום הציבורי, ח"כ אלי אלאלוף (כולנו), ח"כ קארין אלהרר (יש עתיד), סגן שר הפנים משולם נהרי (ש"ס), ח"כ יעקב מרגי (ש"ס), רבקה לזובסקי יו"ר ויצו העולמית, ג'ף קיי המשנה לנשיא הקרן לידידות, כב' השופטת (בדימוס) סביונה רוטלוי, שמואל אבואב יו"ר קרן נאור ועוד.

הכנס השנה התקיים בהצדעה לכח האדם בכפרים שמהווים עולם ומלואו עבור חניכי הכפרים. במהלך הכנס התקיימה מחווה מיוחדת לעובדי כפרי הנוער והפנימיות ברחבי הארץ ובמסגרת זו הם סיפרו מעל בימת האירוע את הרגעים המרגשים והמיוחדים שחוו בכפרי הנוער במהלך שנות עבודתם.

בין אנשי הצוות שסיפרו את סיפורם הייתה גם זוהרה אברהם ביינה, רכזת חטיבה עליונה בפנימיית עלומים שבכפר סבא. זוהרה סיפרה לקהל מדוע בחרה לעבוד דווקא בפנימייה: "כילדה תמיד חלמתי לעסוק במשפטים אבל כשבגרתי החלטתי לעסוק בחינוך. אני מאמינה כי בחינוך יש את הכלים הנחוצים כדי להשפיע על החברה. כל יום בשמונה השנים האחרונות בהן אני עובדת בפנימייה אני אומרת לעצמי שכל אדם צריך הזדמנות ומנסה להיאחז בזה כדי לתת את הכי טוב שאני יכולה למען החניכים".

זוהרה הוסיפה גם סיפור מרגש על אחד מחניכיה: "בשנה הראשונה שלי זכיתי להכיר חניך שכל בוקר ההשכמה איתו הייתה סיוט. לא רצה לצאת מהמיטה. באחד הבקרים לא ויתרתי ואמרתי לו שעכשיו הוא יוצא מהמיטה. הוא הסתכל עלי והסתובב לצד השני. אחרי כמה שיחות איתו הוא קם מהמיטה, ליוויתי אותו לאחד השערים של הפנימייה. שאלתי אותו מה הבעיה והוא אמר שלא אבין. בסוף הוא אמר "אהבה" והתכוון לאהבת אם. החניכים שלנו צריכים להתמודד כל יום עם זה שהם לא מתגוררים בבית ואנחנו צריכים לעשות הכל כדי לגרום להם להרגיש שאנחנו אוהבים אותם".

אבי נאור, יו"ר ומייסד הפורום הציבורי ציין מעל בימת האירוע כי "הארוע הזה הוא מפגן הוקרה של שליחותם של צוותי החינוך בכפרי הנוער והפנימיות. תפקידנו הוא לאפשר לכם לתת לילדים את כל הכלים כדי ללוות אותם לעתיד מוצלח בכדי שיוכלו להשתלב בחברה הישראלית כבוגרים. כפרי הנוער והפנימיות צריכים להיות על מפת סדר היום הציבורי לצמצום הפערים בחברה ובחינוך. שיתוף פעולה בין המדינה לפילנתרופיה ולחברה האזרחית יבטיח קידום משימות לאומיות ושיפור פני החברה. עם זאת המדינה היא זו שצריכה להוביל".

צילום: פלג אלקלעי


שיתוף ב facebook
שתף
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב print
הדפס
שיתוף ב email
אימיל

תגובות