איזה רכב מתאים לסטודנטים?

סטודנטים שנמאס להם מהתחבורה הציבורית צריכים קודם כל להכריע בין רכב חדש ומשומש. אחרי זה הם יכולים להיכנס לעובי הקורה ולהשוות בין האפשרויות לפי מפרט טכני, עלויות תחזוקה וכמובן מחיר ראשוני. אז איך משתמשים בכל הנתונים האלה והופכים אותם להחלטה? הנה המדריך המלא

התחבורה הציבורית בישראל לוקה בחסר והיא לא מציעה פתרונות שמתאימים לסטודנטים. לימודים במוסדות ההשכלה הגבוהה מחייבים את הסטודנטים לגלות זמינות, גמישות ודיוק בלוח זמנים, אז אין פלא שרובם מעדיפים להשקיע ברכב פרטי. ההכרעה העיקרית שהם צריכים לבצע היא בין רכב חדש ומשומש, תוך כדי הגדרה של מסגרת התקציב וקביעת סדר עדיפויות ברור.

הדרך הנכונה לבחור רכב לסטודנטים היא להשוות בין הדגמים לפי המפרט הטכני. השאיפה היא מצד אחד להבטיח רכב בטיחותי ונוח, אך מצד שני לחסוך בהוצאות שוטפות על דלק, תחזוקה וטיפולים במוסך. בהקשר הזה כדאי להזכיר שהרכב החדש אמנם מחייב השקעה ראשונית לא מבוטלת, אבל בטווח הארוך הוא עשוי להוזיל עלויות של טיפולים, טסט ותקלות.

איזה חלופות יש על הפרק?

בתקציב של עד 25 אלף ש"ח יכולים סטודנטים בישראל למצוא לא מעט אפשרויות. סוזוקי אלטו משנת ייצור 2010-2011 תיתן מענה על רוב צרכי הקהל הצעיר, כשלידה יש גם את האופציה של פיז'ו 107 משנות ייצור דומות ואת יונדאי 10I עד שנת 2009. בתקציב מעט גבוה יותר אפשר לשדרג ליונדאי 20I ולנסות למצוא טויטה יאריס שמתאפיינת בביצועים גבוהים, אמינות מרשימה ושמירה על ערך שוק לאורך זמן.

הקצאה של 50 אלף ש"ח ומעלה כבר תציב את הסטודנטים בקטגוריה אחרת. היא תאפשר להם לקנות למשל קיה ספורטאז' יחסית ישנה אבל עם ביצועי שטח ראויים להערכה, הרבה מקום למטען ונוחות אידיאלית בנסיעות ארוכות להורים. עוד בתקציב הזה יש את פיז'ו 206CC המרשימה משנת ייצור 2001-2006, עם הגג הקשיח והמראה השרמנטי. אחת המכוניות הנחשקות של העשור הקודם ממשיכה לתת את אותותיה בקרב סטודנטים והיא מומלצת בעיקר בגרסה הידנית של 1.6 ליטר.

הרכב החדש ללימודים הגבוהים

סטודנטים שמחליטים ללכת על רכב חדש יכולים לברר על אפשרויות מימון. ההשקעה הראשונית נמוכה מכפי שנהוג לחשוב כל עוד נערכים אליה בצורה נכונה, כמו למשל באמצעות הלוואה ייעודית מהבנק, פריסת תשלומים מהיבואן או ליסינג מימוני ותפעולי שמגלם בתוכו גם את עלויות התחזוקה.

לדוגמא, יש לרכב סוזוקי ג'ימני מחירון אטרקטיבי ומפתיע, זה רכב קטן יחסית שמתאים גם לבילויים של טיולי שטח ומושלם לסטודנטים כי המראה שלו מתכתב עם האופי הצעיר והתוסס. סוזוקי ג'ימני הוא גם רכב שיכול ללוות את הסטודנטים מהלימודים ועד חיי המשפחה. הוא נחשב אמין מאוד, לא דורש שום סוג של תחזוקה מיוחדת ומסוגל להכיל מטען רב.


שיתוף ב facebook
שתף
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב print
הדפס
שיתוף ב email
אימיל

תגובות