טיפים לבילוי חנוכה עם הילדים

בילוי עם הילדים בחנוכה יכול להבטיח חוויה משפחתית בלתי נשכחות והרפתקאות לכל החיים. עם זאת, גם בילוי מהנה כזה מחייב היערכות מוקדמת ותכנון יסודי. הנה המדריך שיעזור לכם לעבור את חג האורות בשלום

חופשת חנוכה היא תקופה נהדרת שבה אפשר לנצל את מזג האוויר החורפי כדי לבלות עם הילדים. אירועים בכל רחבי הארץ נערכים בתקופת החג ומיועדים למשפחות עם תינוקות, פעוטות ובני נוער גדולים יותר. עם זאת, לא כל ההורים נערכים בצורה נכונה לבילוי המשפחתי והתוצאה עלולה להיות עוגמת נפש רבה.

מה אוכלים לפני, במהלך ואחרי הבילוי?

מומלץ לתכנן היטב את הבילוי ולדאוג בראש ובראשונה לארוחות מסודרות. כדאי לקחת פירות וחטיפים בריאים לדרך ולא לחכות לרגע האחרון כדי להתפשר על מזון מהיר בקניון או חלילה בתחנת דלק. ארוחות מסודרות יזינו את הילדים ויעזרו להם לשמור על אנרגיות גבוהות. הם ימנעו עייפות מוקדמת, ומצד שני גם יחסכו מאתנו כהורים את המרדף אחרי הנשנוש הבא.

הכניסו לתיק את הארוחות מסודרות לפי לוח הזמנים המשוער של הטיול. בקשו מהילדים לקחת חלק בהכנות וכך תבטיחו רמת מעורבות גבוהה ומוטיבציה לאכול את הנשנושים הבריאים. במידת הצורך תוכלו גם לפנק אותם עם ממתק סולידי, אך התעקשו על שתיית מים בכמויות גדולות ומנוחה בצל במקרה של טיול רגלי. את הבילוי תוכלו לקנח עם מסעדה נחמדה או ארוחה בריאה על בסיס גבינות, סלטים וחביתות.

איך מלבישים את הילדים?

הלבישו את הילדים בצורה שתתאים למקום שאליו אתם עומדים להגיע. קחו בחשבון שההתלהבות לפני הבילוי תעודד את הילדים לרוץ ולהוציא אנרגיה, אבל התוצאה עלולה להיות הזעה מוגברת. כדי להתכונן לכל סיטואציה תצטרכו כמובן לקחת בגדים להחלפה. הקפידו להלביש את הילדים בשכבת הבצל, השתמשו בבד כותנה עבור השכבה התחתונה ושימו בתיק צעיפים, כפפות, כובע גרב ומטריה.

המקומות המטעים ביותר הם אלו שבהם נערכות הצגות. הלבוש של הילדים צריך להתאים לעוצמה גבוהה של מזגן במהלך הופעות הפסטיגל, בתוך אולמות קולנוע ובמרכזי הקניות. קחו גם לעצמכם משהו חם ללבוש וכך לא תצטרכו לספור לאחור את הדקות שנותרו עד סיום האירוע.

פקקים, עומסים ולוח זמנים – המתכון לבילוי מושלם

אתם לא היחידים שמתכננים בילוי משפחתי בחנוכה. חשבו היטב על המסלול המתוכנן לתאריך המיועד וקחו בחשבון את הפקקים. נסו לקרוא מידע רלוונטי באתרי האינטרנט ולקבל המלצות על נתיבים עמוסים במיוחד. תכננו את לוח הזמנים כך שתוכלו לצאת מהבית בצורה רגועה, להספיק לנוח קצת לפני האטרקציה המרכזית ועוד להישאר עם זמן פנוי לארוחה מסכמת.

הבילוי המושלם דורש מכם לא מעט עבודה. מצד שני, רק פעם בשנה אנחנו מקבלים הזדמנות אמיתית לבלות עם הילדים. התייחסו לאתגר בסבלנות ונסו ליהנות מהדרך ולא רק מהתוצאה.


שיתוף ב facebook
שתף
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב print
הדפס
שיתוף ב email
אימיל

תגובות