אביב הגיע והאלרגיה גם! פתרונות הומיאופתיים לאלרגיה

האביב הגיע ואיתו ריח ניחוח מתוק של פריחה, לבלוב, הטבע בשיא הדרו וצבעוניותו. אבל לחלק מהאנשים זוהי תקופה מאוד לא משמחת והם אינם מתרגשים כלל וכלל, ליהפך! האבקנים שנישאים באוויר, שינויי הטמפרטורות, השרבים ואז הרוחות מביאים אותם למצבי פיזיים קיצוניים שגוררים תגובות רגשיות הנעות בין חוסר אונים לייאוש מוחלט.
מהי אלרגייה בעצם?

אלרגייה היא בלבול של מערכת החיסון שמגיבה בעוצמה למצב בו היא מזהה פולש ומנסה להכחיד אותו. וככל שהיא מבולבלת יותר היא מגיבה בעוצמה רבה יותר.

הסימפטומים העיקריים הם: פריחות בעור מסוגים שונים (אורטיקריה היא הבולטת ביניהן). הפרשות רבות ומימיות, היעדר חוש ריח וטעם. התעטשויות תכופות בסדרות אינסופיות, קשיי נשימה שיכולים להגיע עד קוצר נשימה ירידת לחץ דם ועד סיכון חיים של ממש.
למרות שמדובר "רק" בנזלת, עיטושים ושאר הצקות, התופעות הן כל כך אינטנסיביות ובתקופה כל כך קצרה שזה פשוט… מתיש! ואותו אדם אלרגי יוצא מכלל פעולה ומתקשה לתפקד בעבודה ובכלל.

איך הומיאופתיה יכולה לעזור?

הומיאופתיה היא רפואה אלטרנטיבית שנולדה באירופה לפני 250 שנה והיא פועלת על פי העיקרון של "דומה בדומה יירפא" זאת אומרת שאבחון ההומיאופתי מטרתו לקבל תמונה כמה שיותר בהירה ומפורטת מהמטופל ולהתאים בינה לבין חומר מסויים מהטבע, לרוב צמח או מינרל ובכך להתחיל תהליך של איזון וריפוי, איזון ועוד ריפוי.

הרמדי ההומיאופתית, קרי התרופה שאותו אינדיבידואל יקבל, תעורר את כוחות הריפוי הרדומים של הגוף וכך יתחיל תהליך של הבראה.

במקרים של אלרגיה הרמדי ההומיאופתית תותאם על פי מכלול הסיבות שגרמו להתפרצות האלרגיה, תמיד יש בנוסף לעונת המעבר סיבות רגשיות, כיוון שאלרגיה נובעת מרגישות יתר לסביבה, באבחון הראשוני אני אבדוק אם הנטייה הזו היא דפוס קבוע בחייו של המטופל או שנסיבות חיים שונות התנקזו לתקופה זו והביאו להתפרצותה של האלרגיה.

כמו כן נבדוק יחדיו עד כמה האלרגיה משפיעה על אורח החיים ומהי התגובה הריגשית אליה: רחמים עצמיים, עצב, דכדוך, עצבנות. לרוב נראה את התגובה הזו במצבי חיים משבריים אחרים ונוכל להתחקות אחרי קווי האופי העיקריים של המטופל. על פיהם כאמור מותאמת לו הרמדי.

הטיפול ההומיאופתי

בהסתמך על המידע שנתן המטופל תותאם לו רמדי (הכנה הומיאופתית) ייחודית לו אשר תעזור לו לאזן את רגישות היתר שלו ותפטור אותו מתופעות האלרגייה, במידת הצורך נמשיך עם הטיפול כמה שבועות על מנת ששנה הבאה לא תחזור האלרגיה.

מהו הבונוס בטיפול הומיאופתי?

בניגוד לטיפול ברפואה קונבנציונלי או ברפואות אחרות הומיאופתיה מטפלת במכלול. לא רק האלרגיה תזכה לטיפול אלא האדם כולו ירגיש נמרץ, מכוייל, מרוכז יותר ונכון להתמודד עם בעיות היומיום העומדות לפניו.

טיפול הומיאופתי יעיל ומדוייק יביא אותו גם למצב של מוטיבציה מוגברת בחייו, להנעה בתחומים בהם הרגיש תקוע או מתלבט או תקוע ובכלל יחוש מעיין "אביב" חדש בחייו, גם מטפורית וגם פיזית יוכל ליהנות מהעונה המקסימה הזו כמו כולם.

שיתוף ב facebook
שתף
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב print
הדפס
שיתוף ב email
אימיל

תגובות