גרוש מובטל מבקש : להפחית גובה דמי מזונות בעקבות פיטורים

 בהסכם הגירושים התחייב הבעל לתשלום מזונות בסך 8,000 ₪ לשני ילדיו, בעקבות הרעה במצבו, הפחית בית המשפט באופן זמני את המזונות ל- 5,000 ₪; עתה מבקש הגרוש לבטל את ההסכם הכספי בטענה שאשתו לשעבר ניצלה את מצבו הנפשי הרעוע

 המשבר בענף הייטק מגיע גם אל אולם בית המשפט לענייני משפחה. בימים אלו הגישה עו"ד טלי אויזרוביץ בקשה לבית המשפט לענייני משפחה להפחית את גובה דמי המזונות אותם נדרש לשלם גרוש לגרושתו. הגבר, לשעבר בכיר בענף הייטק, פוטר לפני כמה חודשים ומזה זמן מובטל ואינו מצליח למצוא עבודה בהיי-טק. בשל מצבו, פנה לבית המשפט לקבלת שני סעדים: האחד, הקטנת סכום דמי המזונות החודשי שנפסק לו בשעתו בהסכמתו בסך 7,000 ₪, וכן ביטול הסכם המזונות, בטענה שגרושתו ניצלה את המשבר האישי אליו נקלע תוך ניצול מצבו הנפשי הרעוע.

תחילת הפרשה לפני כשנתיים, כאשר ב-2011 התגרשו בני זוג ממרכז הארץ, לאחר 18 שנות נישואין וחתמו על הסכם גירושין. ההסכם המקורי נחתם כאשר לבני הזוג היו שני ילדים – בני 11-13, וקבע כי הבעל ישלם דמי מזונות בגובה 10,000 ₪. משכורתו של האב באותה העת עמדה על כ-25,000 ₪ נטו.

בחודשים האחרונים האב, עובד הייטק, מצא עצמו מובטל, ומתקיים מדמי אבטלה חודשיים בגובה 5,000 ש"ח. האם, לעומתו, משתכרת כיום ב-15,000 ש"ח נטו בכל חודש. האם מתגוררת בדירה גדולה שבבעלותה, בעוד האב מתגורר בשכירות. דמי המזונות המוצמדים כיום עומדים 7,000 ש"ח, סכום העולה על ההכנסות של האב.

בכתב התביעה ניטען כי בעת מהלך הגירושים נקלע הגבר למשבר אישי, עד כדי דיכאון חריף, האישה ניצלה את מצבו הנפשי, ביקשה וקיבלה מזונות חודשיים אסטרונומיים, כאשר הוא עצמו לא יוצג על ידי עורך דין. הגיעו הדברים לידי כך שבית המשפט העיר כאשר שני הצדדים הגיעו לאשר את ההסכם, כי סכום המזונות גבוה בהרבה מסכום המזונות הממוצע שבתי המשפט פוסקים.
בתביעה לביטול ההסכם מתוארת מסכת ארוכה של ניצול המשבר האישי והנפשי שבו היה נתון הגבר.

ייתכן שפנייתו המחודשת לבית המשפט לא הייתה באה לעולם אלמלא פיטוריו. הגבר בעל קריירה בתחום ההייטק, אולם בשל גילו (52) הסיכוי שישוב למעגל העבודה נמוך ביותר. לעומת זאת, גרושתו הגדילה את שכרה החודשי וזאת בנוסף למאות אלפי שקלים שקיבלה ביתר בתהליך ההיפרדות בין הצדדים.
בינתיים הפחית בית המשפט באופן זמני את המזונות החודשיים ל-4,000 ₪, הפחתה נאה אך גם סכם זה גבוה עדיין, והתביעה לביטול הסכם הגירושין ממשיכה להתנהל.

שיתוף ב facebook
שתף
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב print
הדפס
שיתוף ב email
אימיל

תגובות