עיריית נתניה תפצה צעיר שנפצע במהלך משחק כדורגל בכ-140 אלף שקל

רגלו של צעיר, ששיחק כדורגל עם חבריו במגרש ציבורי בנתניה, נתקעה בבור במגרש והוא הוטח בעוצמה רבה אל הקרקע. כתוצאה מהנפילה הקשה, הוא סובל ממגבלות אורתופדיות חמורות וכושר עבודתו נפגע
הצעיר פנה אל עו"ד אמיר לוי מנתניה, אשר עוסק בתביעות נזיקין רבות נגד העירייה. עו"ד לוי הגיש בשם הצעיר תביעה על סך של כמעט מיליון שקל נגד העירייה, בטענה שהמפגע במגרש שגרם לתאונה מצוי באחריות העירייה. לאחר מאמצי מו"מ לפשרה בין העירייה לצעיר, הסכימה העירייה לפצותו בכ-140 אלף שקל.

משחקי כדורגל שכונתיים, מעבר להיותם מקור נהדר לפעילות גופנית, מהווים גם מפגש חברתי מהנה התורם להווי המקומי. בישראל, התופעה נפוצה כמעט בכל עיר ועיר. בערים רבות, העירייה מקצה מגרשים במיוחד למטרה זאת ואחראית על תחזוקתו ועל תקינותו של המגרש, ובין השאר נושאת אחריותה גם על שלמותם של המבקרים והמשתמשים במגרש.

לפני כשנתיים נפצע צעיר נתנייתי במהלך משחק כדורגל במגרש ספורט ציבורי בשכונת עין התכלת בנתניה. הצעיר, בן 26 כיום, רץ במגרש ונחבל קשות כאשר רגלו שקעה בבור. הוא פנה לבית החולים מאיר בכפר סבא לקבלת טיפול רפואי ראשוני, עבר סדרת בדיקות וצילומים, ואובחן כי הוא סובל מסיבוב ברך ימין ומקרע, כך שאינו יכול ליישר את הרגל.

פציעה שהובילה לנכות

לאחר הטיפול בבית החולים שוחרר הפצוע לביתו, עם המלצות למנוחה, לטיפול תרופתי שכלל משככי כאבים, ועם הוראות להמשך טיפול ולמעקב רפואי.

הכאבים לא הניחו לצעיר, והוא הופנה לסריקה בתהודה מגנטית של ברך ימין. ממצאי הבדיקה העידו כי הוא סובל מקרע חריף של המיניסקוס ומנוזל תוך מפרקי בכמויות מוגברות. הוסבר לו כי הוא זקוק לניתוח לצורך שחזור הרצועה הצולבת ולצורך תיקון המיניסקוס הקרוע. כחודש לאחר מכן אושפז הצעיר ונותח בהרדמה מלאה בבית החולים מאיר.

לאחר שלושה ימי אשפוז, שוחרר הנפגע לביתו עם המלצות למנוחה ולטיפול תרופתי, שימוש בסד נעול בכל שעות היממה והליכה בעזרת קביים. "מאז הניתוח ועקב הפגיעה", אומר עו"ד אמיר לוי מנתניה "נותר הצעיר עם ברך נעולה, הוא סובל מכאבים וממגבלות תנועה ניכרות ונזקק לתרופות הרגעה ולטיפול פיזיותרפי. הוא מתהלך בצליעה ומסתייע בקביים. מיקום הפגיעה וחומרתה מקשים על הליכתו, אפילו למרחקים קצרים ביותר, והוא נזקק להסעה תמידית".

מו"מ שהוביל להסדר פשרה

מומחה מטעם הצעיר שנפגע קבע כי נותרה לו נכות צמיתה. לדברי עו"ד אמיר לוי, מאז התאונה ואילך, ובעיקר בתקופת ההחלמה הממושכת, נזקק הצעיר ויזדקק עוד בעתיד לא רק להסעה, אלא גם לקבלת עזרה למילוי צרכיו היומיומיים ולאחזקת משק הבית.
בנוסף, הוא נותר באי כושר עבודה למשך 201 יום, ולמעשה מאז התאונה לא שב עוד לעבודתו. "אין הנפגע מסוגל לבצע שום עבודה בגין מצבו הקשה ומגבלותיו עקב פגיעתו בתאונה", אומר עו"ד אמיר לוי. "אין כל ספק, כי יכולתו של הצעיר להשתכר בעתיד נפגעה בצורה קשה ולצמיתות, ולכן יש לחשב את הפסדי שכרו של הצעיר לעתיד לפי השכר הממוצע במשק, שכן בשל גילו הצעיר טרם מימש את פוטנציאל השתכרותו.

לאור כל זאת, תבע הצעיר באמצעות עו"ד אמיר לוי מחברת הביטוח הראל, החברה המבטחת את עיריית נתניה, פיצוי בגין הנזק שנגרם לו, אובדן כושר עבודה, הוצאותיו, ובגין הכספים שהוא עוד עתיד להוציא לשם קבלת עזרה, לרבות פיצוי בשווי הטבת נזקיו על ידי בני משפחתו.

במסגרת פשרה שהושגה בין הצדדים מחוץ לכותלי בית המשפט, קיבל הצעיר סכום פיצויים של כ-140 אלף שקל מחברת הביטוח הראל, המבטחת את העירייה.

עו"ד אמיר לוי מנתניה www.allaw.co.il עוסק רבות בתביעות להשבת זכויות של עובדים ומבוטחים, במאבקיהם מול המוסד לביטוח לאומי, חברות ביטוח וקופות החולים.

שיתוף ב facebook
שתף
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב print
הדפס
שיתוף ב email
אימיל

תגובות