יו”ר מועצת הנשים, מתי בורושק פועלת להנצחת זכרה של שולמית אלוני ברעננה
שיתוף ב facebook
שתף
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב print
הדפס
שיתוף ב email
אימיל

חברת מועצת העיר ויו”ר מועצת הנשים העירונית, מתי בורושק, פנתה השבוע ליו”ר ועדת השמות, סגן ומ”מ ראש העירייה, בבקשה להנציח את זכרה של השרה לשעבר וכלת פרס ישראל, שולמית אלוני 

לפי הצעתה של בורושק ראוי להנציח את שולמית אלוני בשדרה הירוקה המרכזית בשכונת "נאות עוזי", ​אשר כל רחובותיה נקראו על שמות נשים מנהיגות שהותירו חותם בתולדות המדינה, לדוגמה: גולדה מאיר, חייקה גרוסמן, מניה שוחט וצביה לובטקין.

בורושק אמרה כי קיים צורך באיזון ובתוספת שמות של נשים במרחב הציבורי, ושולמית אלוני, שהיתה מנהיגה והאישה השניה שמונתה בישראל לתפקיד שרה אשר קידמה חקיקת חוקים למניעת אפליית נשים ולחיזוק מעמדן, סייעה רבות להקמת מעונות לנשים מוכות ופעלה למען החלשים בחברה וזכויות האדם בכלל, ראויה להנצחה ברעננה.

חברת מועצת העיר מתי בורושק: "שולמית אלוני שהיתה חברת כנסת ושרה בממשלות ישראל זכתה בפרס ישראל על תרומתה המיוחדת למדינה ולחברה. אלוני היתה מנהיגה פורצת דרך ולוחמת אשר העלתה על סדר היום הציבורי את זכויות האדם ואת קידום מעמד האישה. אני סבורה כי העיר רעננה, בהנהגתו של ראש העירייה בילסקי, הידועה בקידומן של נשים, צריכה להנציח את זכרה של אלוני ואין מקום טבעי יותר מאשר בשכונה שכל רחובותיה ע"ש נשים". 

שיתוף ב facebook
שתף
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב print
הדפס
שיתוף ב email
אימיל
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
5/5

תגובות