חברי רשת לניהול הימורים בלתי חוקיים באינטרנט נאשמים בהעלמת הכנסות בסך של כ-4.6 מיליארדי שקלים

רוב המעורבים תושבי השרון והמרכז הואשמו כי הפעילו במשך ארבע שנים הימורים על משחקי ספורט באתר אינטרנט, שעל הכנסותיהם ממנו לא דיווחו לרשות המסים
 
14 מתושבי השרון, המרכז וחיפה הואשמו לאחרונה בהעלמת הכנסות בהיקף חסר תקדים של למעלה מארבעה וחצי מיליארד ₪ מהפעלת אתר להימורים בלתי חוקיים באינטרנט.

כתב האישום המתוקן הכולל שורה של עבירות מס הוגש לבית המשפט המחוזי בת"א בסוף חודש ינואר (30.1.14) ע"י פרקליטות מחוז ת"א (פלילי) באמצעות עו"ד מירב גבע, אורנה פינטו-גפסון ואיריס רמתי.

באוקטובר 2012 נפתחה חקירה גלויה ע"י ימ"ר תל אביב ויחידת יהלום ברשות המסים, שעניינה חשד לביצוע עבירות של ארגון הימורים בלתי חוקיים, הלבנת הון, העלמת הכנסות וזאת במסגרת רשת הימורים באתר האינטרנט.

כתב האישום המתוקן מייחס ל-14 נאשמים: ארבעת מנהלי אתר ההימורים, תשעה סוכנים ואדם אשר שימש כאיש קש לצורך הלבנת הכספים האסורים גם עבירות מס בהן עבירות של התחמקות מתשלום מס בגין הכנסותיהם בהיקף של 4,590,092,123.74 ₪, סיוע לאחרים להתחמק ממס ועוד.

על פי כתב האישום המתוקן, אתר ההימורים איפשר למהמרים בכל רחבי הארץ להמר במשך עשרים וארבע שעות ביממה על משחקי ספורט שהתקיימו ברחבי העולם לרבות בישראל.

ארבעת מנהלי האתר – תושבי השרון ברובם – החלו בשנת 2009 לעסוק בעסק של הימורים בלתי חוקיים באמצעות האתר והפיקו בשנים 2012-2009 הכנסות בסך של כ-4.6 מיליארד ₪, אולם, בין השאר, לא הודיעו לפקיד השומה על פתיחת העסק, לא ניהלו פנקסי חשבונות, לא הגישו דוחות במועד, לא ניכו מס במקור מהכנסות מהימורים ששולמו במזומן למהמרים, ובכך סייעו להם להתחמק מתשלום מס.

לתשעת הסוכנים, שתפקידם היה לגייס מהמרים ולשמש להם כערבים מול מנהלי האתר לביטחון תשלום חובותיהם, מיוחסות עבירות של השמטת הכנסות בסך כולל של למעלה מ-54 מיליון ₪ במהלך התקופות הרלוונטיות לכל אחד מהם. גם הסוכנים נאשמים כי לא הודיעו לפקיד השומה על תחילת עיסוקם, לא ניהלו פנקסי חשבונות, לא הגישו דוחות במועד וסייעו למהמרים באתר להעלים מרשות המסים את הכנסותיהם מרווחי ההימורים ששולמו להם במזומן ע"י הסוכנים.

עוד עולה מכתב האישום כי מנהלי האתר הלבינו את הרכוש האסור באמצעות משרד למתן שירותי מטבע בהרצליה – בבעלות מייק מיכאלי, שידע כי נפתחה כרטסת בצ'יינג' על שמו של איש קש מרמת השרון, המואשם בכתב האישום, במטרה להסתיר ולהסוות את מקור הכסף ואת זהותם של מנהלי האתר. במעשיו של איש הקש הוא סייע למנהלי האתר להתחמק מתשלום מס.

שיתוף ב facebook
שתף
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב print
הדפס
שיתוף ב email
אימיל

תגובות