בילסקי: “מעשה הגרפיטי על קיר בית הכנסת הוא מעשה בזוי ושפל ויש לראות אותו בחומרה רבה ואני מגנה אותו בכל תוקף”
שיתוף ב facebook
שתף
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב print
הדפס
שיתוף ב email
אימיל

על רקע מעשה הוונדליזם על קירות בית הכנסת הרפורמי בעיר, חתמו חברי מועצת העיר מכל הסיעות על קול קורא לחיים של כבוד והבנה בין כל רבדי הציבור ברעננה

על רקע מעשה הוונדליזם על קירות בית הכנסת הרפורמי בעיר, חתמו כל חברי המועצה על קול קורא לכבוד והבנה בין כל רבדי הציבור ברעננה, אותו יזם ראש העירייה, זאב בילסקי.

בחתימתם המשותפת הוקיעו חברי המועצה את ההתנהגות הבזויה שבאה לידי ביטוי בפעולות הוונדליזם שבוצעו בבית הכנסת הרפורמי, הממוקם ברחוב הפרחים בעיר, אשר מבטאות אלימות וחוסר סובלנות כלפי האוכלוסיות השונות בעיר.

בקול הקורא, אשר לשונו אינה משתמעת לשני פנים, התחייבו חברי המועצה לפעול למען אחדותה של העיר רעננה, המשקפת את החברה הישראלית כולה, ולפעול יחד לקידום הסובלנות והכבוד ההדדי, אשר יאפשרו לכל אדם לחיות על-פי אמונתו, השקפתו וצו מצפונו.

את היוזמה לחתימה משותפת על מסמך זה יזם ראש העירייה, זאב בילסקי, בשיתוף עם ראשי הסיעות והוא נחתם, על ידי כל חברי המועצה.

ראש עיריית רעננה, זאב בילסקי: "מעשה הגרפיטי על קיר בית הכנסת הוא מעשה בזוי ושפל ויש לראות אותו בחומרה רבה ואני מגנה אותו בכל תוקף.
העיר רעננה חרטה על דגלה את השוויוניות וההדדיות ואני מברך את חברי מועצת העיר מכל סיעות הבית על גינוי המעשה. אנו נפעל, ללא ליאות, לשימור והטמעת ערכים אלו בחברה ובקהילה ונוודא שהעיר תהווה מודל לסובלנות ולאחדות".

להלן נוסח הקול הקורא:
"אנו, חברי מועצת העיר רעננה, המייצגים את כל תושבי העיר, על רבדיה והזרמים השונים בה, מוקיעים בזאת את ההתנהגות הבזויה שבאה לידי ביטוי בפעולות הוונדליזם שבוצעו בבית הכנסת הרפורמי ברחוב הפרחים בעיר.
פעולות אלה מבטאות אלימות חסרת גבולות וחוסר סובלנות כלפי האוכלוסיות השונות בעיר.
אנו רואים בחומרה רבה מעשים מסוג זה ומגנים אותם בכל תוקף. כל פעולה להשחתת מבנה ציבור, ובמיוחד מקום המשמש לתפילה, מחזירה אותנו לתקופות חשוכות.
אנו תקווה כי פורעי החוק יתפסו ואין לנו ספק כי אינם מייצגים דבר מלבד עצמם.
אנו, חברי מועצת העיר רעננה, מתחייבים בזאת לפעול למניעת כל פעולה אלימה, מכל סוג שהיא, כנגד קבוצות שונות ככלל ועל רקע של אמונה, גזע והשקפת עולם במיוחד.
אנו, חברי מועצת העיר רעננה, מתחייבים בזאת לפעול למען אחדותה של העיר רעננה, המשקפת את החברה הישראלית כולה, ולפעול כולנו יחד לקידום הסובלנות והכבוד ההדדי, אשר יאפשרו לכל אדם לחיות על-פי אמונתו, השקפתו וצו מצפונו.
העיר רעננה חרטה על דגלה את השוויוניות וההדדיות ואנו נפעל, ללא ליאות, לשימור והטמעת ערכים אלו בחברה ובקהילה".

שיתוף ב facebook
שתף
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב print
הדפס
שיתוף ב email
אימיל
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
5/5

תגובות