האלוף (מיל') חגי שלום מהוד השרון התמנה ליו"ר אגודת הידידים של הטכניון

האגודה פועלת בסיוע גיוס המשאבים הדרושים לטכניון. חגי שלום: "זוהי זכות עבורי לעמוד בראש אגודת הידידים"

 מועצת אגודת הידידים של הטכניון אישרה השבוע את המלצת נשיא הטכניון והיו״ר היוצא של האגודה, עמוס חורב למנות את האלוף (מיל) חגי שלום כיו״ר האגודה. שלום, יחליף בתפקידו את האלוף (מיל) עמוס חורב שמילא תפקיד זה מעל 3 עשורים.

חגי שלום סיים את לימודיו בפקולטה לתעשייה וניהול בטכניון בהצטיינות בשנת 1981 כשעמוס חורב שימש כנשיא הטכניון וכמו כן הינו בוגר אוניברסיטת ניו יורק במנהל עסקים.

לדברי חגי שלום: "זוהי זכות עבורי לעמוד בראש אגודת הידידים של הטכניון, אשר שמה לעצמה למטרה לעודד תמיכה כספית על ידי גורמי חוץ, ולקדם את המחקר בו. אני שמח על ההזדמנות שניתנה לי לפעול לקידום מוסד אקדמי מיוחד זה ואני משוכנע ששיתוף הפעולה הפורה והמוצלח בין המוסד ואגודת הידידים יימשך ויתרום לטכניון בכל התחומים. זהו אתגר גדול להיכנס לנעליו הגדולות של עמוס חורב ולהמשיך את עשייתו המבורכת"

לדבריו: "אחד המטרות והמשימות החשובות בתפקידי בשנים הבאות תתמקד בצעירים ועידודם למחקר במדעים מדויקים וטכנולוגיה. הטכניון רואה בטיפוח התעניינותם של צעירים בתחומים אלה חשיבות ראשונה במעלה ולשם כך צריך להשקיע בתשתיות. אפעל לשימור מעמדו של הטכניון כגוף ייחודי ואיכותי ברמה העולמית. כמו כן נפעל לעידוד קליטת צעירים מוכשרים מהפריפריה ומשכבות מצוקה ללימודים גבוהים בתחומי המדע והטכנולוגיה".

אגודת ידידי הטכניון הוקמה לפני 85 שנה, כדי לאגד ידידים, ביניהם בוגרי טכניון, במטרה לסייע בגיוס המשאבים הדרושים לטכניון להשגת יעדיו.

גיוס הכספים מאפשר לאגודה להקים בטכניון קרנות תמידיות למתן מלגות ופרסים, למחקר, לרכישת ציוד, להעשרת הספריות ולארגון הרצאות. בתמיכת האגודה הוקמו
מעונות סטודנטים, בנייני פקולטות, מרכזי מחקר ומעבדות מצוידים היטב וחוות מחשבים לשימושם השוטף של הסטודנטים.

מאז הקמתו, דוגל הטכניון בעקרון לפיו לא יהיה סטודנט שייאלץ להפסיק את לימודיו בשל קשיים כלכליים. הצלחתם של מי שבעבר לא הייתה להם אפשרות להשתלב במערך הלימודים במוסדות להשכלה גבוהה בשל מגבלות כלכליות, רק מחזקת את האגודה והיא פועלת להגדלת מספר המלגות המוענקות לסטודנטים הזקוקים להן.

חגי שלום מבעלי קבוצת הארגז ורשת טיב טעם, נחשב לאחד מאנשי העסקים המובילים והידועים בישראל. שלום שירת בצבא בשנים 1963-1996 שימש כמפקד יחידת החימוש של פיקוד צפון, מפקד מצל"ח וראש אגף האספקה של צה"ל.

צילום: אסף לב

שיתוף ב facebook
שתף
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב print
הדפס
שיתוף ב email
אימיל

תגובות