הקשיש נתפס גוהר על העובדת הפיליפינית של אשתו – והסכסוך האלים בין בני הזוג הגיע לבית המשפט

בית המשפט לענייני משפחה בפתח תקווה מתמודד בימים אלה עם בקשה של קשישה מיישוב בשרון, שהוגשה באמצעות עו"ד אמיר זבולון, למתן צו הגנה נוכח איומים והטרדות מצד בעלה בן ה-90
הבקשה הוגשה לאחר שתי תלונות שהגישה הקשישה במשטרה בגין אלימות מצד הגבר. מקרה אלימות שהסלים במיוחד, כלל איומים של הגבר על חיי האישה, תוך שהוא מנופף לעברה במקל ההליכה שלו, מקלל ויורק עליה. זאת, בנוכחות העובדת הפיליפינית המטפלת באישה.

בני הזוג הקשישים, שניהם חצו כבר את גיל 90, מתגוררים באחד ממושבי השרון, ונמצאים בסכסוך מתמשך. האישה הסיעודית מטופלת על ידי עובדת סיעודית מהפיליפינים, בעוד הבעל, ממשיך להיות פעיל חברתית, למרות פרצי כעס ואלימות שאפיינו עוד בצעירותו.

באחד הימים תפסה האישה את בעלה גוהר על העובדת, והקימה קול צעקה. בעקבות האירוע, היא לא הרשתה לשניים להיפגש ביחידות, והקפידה להתלוות לעובדת לכל אשר תלך, ואף הלינה אותה בחדר השינה שלה, המנותק מחדרו של הבעל.

הבעל, שזעם על מעשייה של אשתו, החל לאיים עליה בדרכים קיצוניות יותר ויותר, והאישה מצדה, עירבה את המשטרה, אשר הגיעה לבית בני הזוג פעמים רבות.

במסגרת דיון שהתקיים במעמד הצדדים, הוחלט כי מגורי הזוג יופרדו, וכי הצדדים ימנעו מלהטריד זה את זו.
אך הבעל לא חדל מהטרדותיו ומאיומיו, למרות שהוזהר על ידי בית המשפט למשפחה, ואף חיבל בלול התרנגולות של אשתו. החבלה בלול התרנגולות הרתיחה את דמה של האישה, והיא הגישה למשטרה תלונה נוספת נגד הבעל.

חרף התלונה, המשיך הבעל במעשיו, וניתק את המים מצינור הגינה שבו נהגה האישה להשקות את העצים והגינה המקיפים את הבית, בטענה שהאישה מבזבזת לו את המים.

"הקשיש עשה זאת על מנת להתעלל באישה, תוך שהוא צועק כי היא מבזבזת לו מים", אומר עו"ד זבולון. בעקבות המעשה, ביקשה האישה מילדיהם של השניים כי יתקנו את הברזים, על מנת שתוכל להשקות את העצים. כשהקשיש ראה שהברזים תוקנו, הוא החל לאיים על האישה, לירוק עליה ולנופף במקלו. נוכח הארוע האלים שנעשה לעיני המטפלת הפיליפינית, הזמינה הקשישה שוב את המשטרה, ואף הגישה תלונה נוספת על אלימות.

בשל התרבות האירועים, ונוכח ההסלמה באלימות, הגיש עו"ד זבולון בשם הקשישה בקשה למתן צו הגנה לבית משפט לענייני משפחה בפתח תקווה, מכוח החוק למניעת אלימות במשפחה.

שיתוף ב facebook
שתף
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב print
הדפס
שיתוף ב email
אימיל

תגובות