מנהלת אישית, פריבילגיה גם לעסקים קטנים?
שיתוף ב facebook
שתף
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב print
הדפס
שיתוף ב email
אימיל

היא מתאמת לכם פגישות, שולחת עבורכם מכתבים, עושה לכם סדר בתיבת המייל, מעדכנת לכם את דף הפייסבוק, מסדרת לכם את היומן בצורה אפקטיבית. נפגשת אתכם אם רק תבקשו, אם תעדיפו היא תעבוד בשלט רחוק ותאפשר לכם חופש פעולה וזמן להשקיע בתחום שלשמו פתחתם עסק. היא ליאת יחיאלי, בעלים של ליאור פתרונות ניהול לעסקים
למה פתחתם עסק?

כששואלים בעלי עסקים שאלה מסוג זה, ברוב הפעמים נתקלים בתשובות כמו: אני אוהב את מה שאני עושה, חשוב לי להרגיש חופש פעולה, היה לי חלום ש… ועוד הרבה נימוקים המחברים בין הבעלים לעסקים השונים. אך כמה זמן בפועל לוקחת הבירוקרטיה מבעלי העסקים הקטנים שהם גם אנשי המקצוע, גם המשווקים, גם נותני השירות וגם הפקידים? כמה שעות מתבזבזות על טלפונים, דואר, המתנות, ובמילה אחת בירוקרטיה?
הבחירה להיות בכיר…

כנראה שיחס גורר יחס, להיות בכיר זוהי בחירה בחיים, וגם של בעלי עסקים קטנים. היחס שנקבל מהלקוחות מתחיל ביחס שניתן לעצמנו, הזמן שנרוויח עבור העיסוק המקצועי הוא אותו זמן שנחליט לא לבזבז על "המסביב".
אז אחרי שאולי חלקכם שיניתם את דעתכם, קיבלתם עוד נקודת מבט כבעלי עסקים, ליאת משתפת אותנו בכמה כלים פרקטיים שיעשו לנו הרבה סדר.

ליאת, אנחנו נמצאים בתקופה מאוד מאתגרת, מבחינת פעילות העסקים בדרום בפרט אך בהשפעה לכל הארץ כיצד את ממליצה להתמודד עם המצב ולהמשיך לקדם את העסק?

המצב הבטחוני והתחושה הכללית בתקופה זו , מקשה על עצמאים להמשיך בפעילות רגילה, הן מבחינת ירידה בהיקף העסקים, או שינוי אורח החיים.

ישנם מס’ פעולות אותן ניתן לעשות בימים טרופים אלו:

אין זמן טוב יותר לסדר. אנו נדרשים להיות במרחבים סגורים, הן מבחינת המצב הבטחוני והן מבחינת החופש הגדול, וזה הזמן לדאוג לסידור ניירת, חשבונות, לבדוק האם ישנם מסמכים שדחינו את טיפולם, והאם ישנם תיוקים שממתינים לנו. זה זמן לבדוק סחורות – האם השתמשנו בכל הסחורה? האם יש תוקף (אם כן, לדאוג להחזיר או למכור במסגרות אחרות), לבדוק את דוחות הרווח וההפסד של העסק: האם אנחנו פועלים כמו שצריך ביום יום, או שיש לנו מה לשנות?
פיתוח שירותים ומוצרים:

ללקוחות שלי יש מחברת משאלות, שבה הם כותבים את כל מה שהם רוצים לעשות אם היה להם זמן/ כסף/ השראה וכו’. בדקו במחברת המשאלות שלכם האם ישנם שירותים חדשים שיכולים להיות רלוונטיים לתקופה? כתבו תכנים מפורטים לתכניות הללו, על מנת שתוכלו להגשימם בקלות. אין לכם מחברת משאלות? זה הזמן להתחיל אחת 

זקוקים למאמרים בתחום העבודה שלכם? זה הזמן לשבת ולכתוב. שימו אוזניות, התנתקו מסביבת החדשות והתחילו לכתוב. מאמרים, פוסטים עתידיים לדף העסקי שלכם וחומרים פרסומיים שתמיד רציתם אך לא מצאתם זמן. שתפו כותב שיווקי בתהליך על מנת למקסם את התוצאה.

קבעו פגישות 1:1 עם בעלי עסקים אחרים שחווים חוויות דומות. אומרים שצרת רבים חצי נחמה, אבל אכן חשוב להיות בסביבה תומכת ומכילה שמבינה את הקשיים שלכם. פגישות אלו יצרו לכם גם שיתופי פעולה אפקטיביים ויסייעו בהגדלת הכנסות.

מה המוטו שלך?

המוטו שלי הינו "ליהנות מהעסק שלך".
עסקים רבים קמים ונסגרים תוך שנה כי אין להם הנאה אמיתית ממה שהם עושים.
הצוות שלי ואני כאן על מנת להוריד את העול הכבד של אדמיניסטרציה, שיווק, ניהול ותדמית העסק על מנת שאתם תוכלו להתרכז במה שאתם באמת אוהבים.

מהם הצעדים הראשונים שכל בעל עסק חייב לעבור?

לדעתי כל בעל עסק חייב לשבת עם מאמן עסקי שיעבור יחד אתו על החזון שלו והתכנית שלו לחמש השנים הקרובות. המאמן יעזור לכוון ולשקף האם התכנית טובה בבסיסה, ומה ניתן לשפר אם בכלל. אני מציעה גם להתחמש במנהל חשבונות כבר מתחילת הדרך שיסייע מול הרשויות על מנת שלא יווצרו טעויות שיעלו לכם כסף מאוחר יותר.
עסק עצמאי הינו ריצה למרחקים ארוכים, וככל שתקדימו להבין שיש חשיבות בתכנית מסודרת, והמון המון סבלנות, כך ייטב. המתמידים – מצליחים.

ספרי לי על היוזמה הכי מקורית שלך לקידום עסק?

פתחתי קבוצת נטוורקינג עצמאית בשם "קבוצת כו"ח – כולם חברים". הקבוצה מתכנסת מידי חודש בבתים של חברים בקבוצה וכל מארח הינו החברה המרכזי, מה שמאפשר לי לכוון זרקור גדול עליו ועל העסק שלו בפני כל המשתתפים באותו מפגש.
המפגשים הינם חינמיים ומאפשרים לכל אחד להיות חבר ולהשתתף, והזרקור ממשיך גם בקבוצת הפייסבוק שלנו, בה כל אחד מקבל פרגון גדול ממני על פועלו, מוצריו והכי חשוב: על אופיו, וכך כל הקבוצה רואה ומתרשמת לטובה מאותו עצמאי.
אני מזמינה את כל העצמאים מהאזור לפנות אלי על מנת להתארח בקבוצה, שעד היום שידכה בין עשרות עסקים ויצרה שיתופי פעולה פוריים שנמשכים עד עצם היום הזה.
האם את מסייעת לשיקום עסקים? לאחר תקופות משבריות?
משבר יכול לנבוע מסיבות רבות: מצב משפחתי שמשתנה, אסון, הפסד כסף וגם שינוי אופי העסק, או חוסר הצלחה בתחום אותו אתם אוהבים.

כל משבר, קטן כגדול, יכול למוטט עסק מאחר ובנוסף למשבר עצמו, הוא גורם לאיבוד המורל והמוטיבציה אצלנו.
זה הזמן לבדוק מה לא עובד. האם זה המיתוג? האם אלו אפיקי השיווק? האם המוצר אינו מוצלח או שמא המחיר אינו מותיר רווח?
אני מקבלת לידי את הנתונים ויחד עם צוות המומחים שלי, בונה תכנית לאותו עצמאי שתאפשר לו להשתקם. עזרה אדמיניסטרטיבית עוזרת בהמון מקרים: בסדר וארגון העסק לקראת צעדים חדשים וקביעת פגישות חדשות וניהול הזמן בצורה אפקטיבית.

מטריה לעסק שלך!

כפי שראיתם ליאת היא מנהלת אדמיניסטרטיבית במסווה של מטריה לעסק שלך. אחד העקרונות המובילים אותה הוא שאין לא בעסק, יש לפעול ממקום חיובי וניתן למצוא מגוון פתרונות לכל דבר. נוסף על ניהול המשרד היא גם מדריכה בתחום הפייסבוק, מסייעת לבניית לוח זמנים אפקטיבי ומקימת קבוצת כו"ח, שקמה במטרה לקדם עסקים מתוך ניסיון הדדי.

כניסה לאתר www.liorbiz.com/

שיתוף ב facebook
שתף
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב print
הדפס
שיתוף ב email
אימיל
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
5/5

תגובות