"המתח והלחץ נעלמו"

כך אומר בגילוי לב אופייני לו, ישראל לנצנר, המנהל המיתולוגי האהוב של בית הספר עציון בכפר סבא במלאת 5 שנים לפרישתו
בכפר סבא אין כמעט בוגר מערכת החינוך שלא הכיר אישית או לפחות שמע על האיש המיוחד והערכי, ישראל לנצנר. ערכיו, אופן הניהול שלו, אהבתו ודאגתו לתמידים הם שהפכו אותו מסתם עוד מנהל בית ספר לאבא של כולם.

ישראל לנצנר הכיר אישית את מאות תלמידיו, לאורך דורות, הוריהם ובני משפחתם. תמיד תמיד דאג לקדם את החלשים ולחזק את המצטיינים. 

חמש שנים מלאו לפרישתו מבית הספר עציון והתלמידים עדיין מתגעגעים. 

לנצ'נר, נשוי, 2 ילדים, 2 נכדים, גימלאי מערכת החינוך, פרש לפני 5 שנים, לאחר 35 שנות חינוך, בהן שליחות חינוכית בת 5 שנים בברזיל וניהול בי"ס עציון במשך 23 שנים.

לנצנר בעל תואר שני בחינוך, פרס החינוך הדתי, שרות מילואים עד גיל 57, שרות סדיר בלהקת הרבנות הצבאית.וכיום גימלאי (במשרה מלאה]-פעילות ספורט מדי יום [במסגרת בית גיל הזהב ברעננה], פעילות שבועית בטלויזיה הקהילתית של כפר סבא בהכנת כתבות דוקומנטריות], חבר בועדת הרפרטואר [תיאטרון] ברעננה, חבר בועדת התערוכות בכפר סבא, וסבא מסור ל2 נכדים.

ישראל איך החיים אחרי עשרות שנות ניהול?

"המתח והלחץ נעלמו. אני עוסק בקריאת ספרים מרובה, צפיה בתכניות טלויזיה איכותיות, החלפת מיילים עם חברים טובים. בית הספר נסגר לפני 5 שנים ויש לי עדיין קשר עם כמה בוגרים ובני המשפחות. אני ממשיך לסייע למשפחות קשות יום שילדיהם למדו בבית הספר, תוך קשר עם התלמידים. סייעתי לכמה תלמידים בקבלת מלגות ללימודים אקדמיים, ועוד כהנה וכהנה. אני נמצא בקשר [מיילים, טלפונים] עם חלק מצוות המורים".

למה אתה הכי מתגעגע?

"אני מתגעגע לתפילות הבוקר בבית הספר עציון ולשיחות המרתקות עם הורי התלמידים שהגיעו מאתיופיה, לקשר המאוד הדוק עם חיל האויר ולהעשרה התרבותית המאוד עניפה לה זכו תלמידי בית ספר עציון".

מה אתה עושה כיום? 

"4 שנים התנדבתי בחוה החקלאית. אני מנחה את טקסי יום השואה, יום הזיכרון, סוכות, וארועים דומים, עורך אזכרות לכמה מחללי צה"ל [בני כפר סבא] ומשפחות שיקיריהם הלכו לעולמם, מנחה פתיחת תערוכות באודיטוריום בהיכל התרבות בקרית ספיר, ובגלריה שבבית אבות המבריא-"נקודת מבט", פעילות מאוד עניפה בטלויזיה הקהילתית – כל זה נעשה בהתנדבות מלאה. כיום לא הייתי חוזר לניהול. כל דבר יפה בעיתו ובזמנו". 

יש לך מסר למורה המתחיל?

"תן חיוך. אין לך מושג כמה זה יעשה טוב לך ולתלמידיך". 

שיתוף ב facebook
שתף
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב print
הדפס
שיתוף ב email
אימיל

תגובות