כפר סבא: מצוקת חניה והיעדר פיקוח ברחוב דב הוז

מצוקת חניה הולכת וגוברת בכפר סבא: תושבי דב הוז מתלוננים: מספר החניות ברחוב מצומצם ביותר ומוגבל לכשני מקומות חניה לבנין 
תושבי הרחוב פנו בתלונה לעיריה על העדר חניה ברחוב.

ברחוב המדובר החניות מסומנות בכחול לבן והשילוט מנחה על חניה לבעלי תו האזור בלבד משעות אחה"צ ועד לבוקר שלמחרת. נראה כי העירייה הבינה את מצוקת דיירי הרחוב ושילטה את הרחוב כך שיהיה מיועד אך ורק לדיירי הרחוב והאזור בשעות אחר הצהריים והערב – השעות בהם הם זקוקים לה ביותר. עם זאת לא מספיק לסמן ולשלט – צריך גם לאכוף!

לאחרונה מצוקת החניה ברחוב הפכה חריפה ביותר בשל העובדה שבאי בית החולים ועובדי בית החולים עשו להם הרגל של קבע להחנות את מכוניותיהם בחניות הרחוב בשעות אחה"צ והערב. עד כדי כך ההרגל השתרש שבערב ממוצע מעל ל-75% מחוני הרחוב (לפחות 3 מתוך 4 מכוניות) אינם בעלי תו אזורי.

תושב הרחוב ציין בתלונה "הגעתי לכדי כך שאני מבצע בכל ערב ספירה כדי להבין מי הן אותן מכוניות לא מוכרות ש"השתלטו" לאחרונה על החניות ברחוב). הפרסומים על רפורמת החניה בעיר היו מוצלחים ביותר שכן תושבי העיר כנראה חושבים שמעתה מותרת החניה בכל "חניה של כחול לבן" בעיר ובכל שעה! נראה כי עובדי בית החולים ובמיוחד אלו העובדים במשמרות הערב, התרגלו לכך שפיקוח החניה העירוני אינו מקפיד במיוחד על חלוקת דוחות החניה בשעות החשיכה או בכלל ולכן "משתלם" להחנות תוך עבירה על החוק. כפי שאתאר בהמשך, הם כנראה צודקים". 

"בתקופה האחרונה אנו מתקשרים למוקד העירוני כמעט בכל ערב כדי להזמין פקח לרחוב. בכל המקרים נאמר לנו שפקח יגיע, אבל לצערי ברוב המקרים פקח לא בא. גם כשחולקו דוחות ברחוב, לתמיהתי הם היו לרכבים מעטים. במקרה בו התעקשתי שפקח יגיע (והמשכתי להתקשר למוקד תוך ציון העובדה שאני מחכה לפקח) – הואיל הפקח להגיע, אבל להפתעתי הוא הסכים לחלק דוח רק לשתי המכוניות שהיו הקרובות ביותר לכתובת מגוריי. זאת על אף העובדה שהפניתי את תשומת ליבו לכך שמכוניות רבות ברחוב הוחנו שלא כחוק (וליתר דיוק כמעט כל המכוניות שחנו ברחוב חנו ללא תו אזורי – כלומר בניגוד לאמור בשילוט ולא כחוק).

"אני רואה בחומרה רבה את העובדה כי פיקוח החניה ברחוב שהמצוקה בו כה רבה הוא כה לא יעיל ורשלני. אין פלא כי עובדי ובאי בית החולים (שהרבה מהם בעלי תו תושב כפר סבא ולכן כנראה חושבים שכעת – משרפורמת החניה יצאה אל הפועל – הם רשאים להחנות בכל העיר בחינם) עושים בחניות הרחוב כבביתם. במקרים רבים בהם פנינו אשתי או אני למחנים ברחוב והפננו את תשומת ליבם אל השילוט ולכך שהחניה ברחוב בשעות הערב היא לבעלי תו בלבד ואפילו ציינו שהפקחים פעילים ומחלקים דוחות – קיבלנו תשובה מזלזלת ומתעלמת שכנראה מדגימה יותר מכל את יעילות הפיקוח, האכיפה והפרסום בעניין החניה". 

אנדרס מלינקביץ מהעירייה עוזרו של רון קוגמן השיב "אזור סובב בית חולים מאיר נצבע כחול לבן ובחלק מהרחובות החל מ 17:00 יש חניה אזורית (גם היא מסומנת כחול לבן ומוצב תמרור). אכיפה בסובב בית חולים מאיר (הן לעניין תשלום אגרת חנייה והן לעניין חניה אזורית שמתחילה ב 17:00) החלה ביולי 2014 עד לאחרונה. בנוגע לטענה להעדר אכיפה ברחוב דב הוז למעט רכבי נכים שמורשים לחנות (כמו שאירע בעת שפגשת את הפקח במקום) הנתונים מראים כי בשנה האחרונה נרשמו בגין חנייה אזורית לעניינה מלין המתלונן ברחוב דב הוז 725 דוחות . (נכון להיום בבוקר קיבלתי מידע רלוונטי שמדבר על 1080 דוחות) אכיפה אזורית ברחבי העיר נאכפת משעה 17:15 עד 21:00 לפי חלוקה לאזורים מול מצבת כ"א ומטלות. ממספר הדוחות שנרשמו בשנה בדב הוז ניתן להתרשם שרחוב דב הוז מסומן כעדיפות לאכיפה ומקבל מענה מבחינה אכיפת עבירות חניה ובמידת האפשר נתגבר. לסיום הרשה לי לציין כי למרות כל האמור לעיל, מכתבך אכן נדרש ציבורית לדעתי לשם בחינה מתמדת של האפקטיביות בה אנו פועלים לשירות התושבים והמוקד העירוני ערוך לקבל את פניותיך ככל שנדרש לנושא". 

שיתוף ב facebook
שתף
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב print
הדפס
שיתוף ב email
אימיל

תגובות